Wizz Air se vrací do Eilatu: jižní Izrael – z Vídně
13.10.2022

Wizz Air se vrací do Eilatu: jižní Izrael – z Vídně

1 106

O této nabídce

Včerejší den byl u Wizz Airu ve znamení zajímavých novinek. Nejdříve jeho dceřiná společnost sídlící v Perském zálivu ohlásila start prvního spojení do Uzbekistánu ve střední Asii, čemuž jsme se podrobně věnovali v tomto článku. Krátce poté dopravce informoval o svém návratu do Eilatu! Do jižního Izraele se růžová letadla vrátí téměř po třech letech. Ohlášeny byly zatím linky z Říma a Vídně. A právě druhá zmiňovaná bude opět velmi atraktivní také pro české cestovatele. Tradičně se bude jednat o sezonní spojení provozované výhradně v zimních měsících. První let na trase se uskuteční ve středu 21. prosince. V plánu jsou dvě týdenní rotace – kromě středy se na trase bude létat také v sobotu. Aktuálně nejlevnější zpáteční letenky z Vídně do Eilatu ulovíte v rezervačním systému dopravce za 1 106 Kč (cena platná pro členy WDC, ostatní cestovatelé za letenky zaplatí 1 597 Kč).

Jak je u maďarské aerolinky zvykem, na ty nejnižší ceny dostanou pouze členové věrnostního programu Wizz Air Discount Club. Ostatní si budou muset pár stokorun připlatit anebo členství zakoupit – poletíte-li ve dvojici, pak se vám tato investice vrátí již v případě první cesty a navíc slev vyplývajících z WDC budete moci využívat po celý následující rok.

Obnovení linky z Prahy do Eilatu je zatím bohužel jen zbožným přáním nás cestovatelů. Do Izraele se ale můžete vydat v mnoha termínech až do příštího léta díky této akci Lufthansy, která nabízí zpáteční letenky z Prahy do Tel Avivu za 3 546 Kč.

Podmínky pro cestování

Cesta do Izraele

Od 9. října již není před cestou do Izraele potřeba vyplňovat ani příjezdový formulář, který byl poslední „COVIDovou byrokracií“. Cestovatelé by ale neměli zapomenout na sjednání cestovního pojištění. Kompletní informace a přehled aktuálních opatření naleznete na naší stránce „Koronavirus v Izraeli“.

Návraty domů

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Zaleťsi do Eilatu!

Blízký východ věčně zalitý sluncem toho má tolik co nabídnout. Eilat je jednou z jeho perel. Leží na nejjižnějším cípu Izraele, slouží jako brána Egypta na západní straně i Jordánska na té východní. Přilehlé Rudé moře oplývá písečnými plážemi i barevným korálovým útesem, okolní poušť skrývá poklady jako úchvatný Červený kaňon a nesmírně nádherné údolí Timna. Místní lidé jsou velmi pohostinní, popovídejte si s nimi a ochutnejte lahodný cizrnový falafel, hummus ovoněný petrželkou a bylinkami nebo na jazyku se rozpadající krůtí shawarmu.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Náhled letenky z Vídně do Eilatu za 1 106 Kč

Wizz Air se vrací do Eilatu: jižní Izrael – z Vídně


Bude se hodit

Letiště Vídeň (VIE)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)