Zákaz a obnovení letů z Velké Británie do České republiky
23.12.2020

Zákaz a obnovení letů z Velké Británie do České republiky

EDIT (23. prosince, 10:00): Zákaz letů z Velké Británie do České republiky přestává platit dnes v poledne. Uvedl to na svém twitterovém účtu ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček. Podmínkou pro nástup na palubu letadla bude negativní PCR test (ne starší 72 hodin) provedený na území Velké Británie.  Po příletu nadále platí karanténa +  druhý test nejdříve po pěti dnech (viz níže). Možnost cestování z Velké Británie do ČR platí jen pro české občany a rezidenty (občany jiných zemí EU s dlouhodobým pobytem v ČR). Nevztahuje se na turisty. 

Velmi záhy přišla i reakce Českých aerolinií, které dnes vypraví speciální let z londýnského letiště Heathrow. Odlet přímo letu do Prahy je naplánován na 19:00 a letenky jsou v prodeji na webu ČSA.

Česká republika se v pondělí, 21. prosince, zařadila po bok dalších nejen evropských zemí a zakazuje na svém území přistávat všem letům z Britských ostrovů. Zákaz letů z Velké Británie je platný od pondělních 12:00. Důvodem uvalení zákazu je zamezení šíření nové mutace nemoci COVID-19.

Dotčené linky

Zákaz letů z Velké Británie přichází v předvánočním období a jen pár dní poté, co byly leckteré linky mezi Velkou Británií a Prahou obnoveny. Znovuobnovení linek mezi Prahou a Londýnem operovaných British Airways a easyJetem tak mělo skutečně jepičího trvání.

Zákaz letů z Velké Británie do ČR se dotkne těchto linek:

Nařízení Ministerstva zdravotnictví

O zákazu letů z Velké Británie do České republiky informovalo na svém twitterovém účtu Ministerstvo zdravotnictví. To posléze upřesnilo, že samotný zákaz bude platit od dnešních 12:00. 

S ohledem na riziko šíření nové mutace COVID-19 je od dnešního dne povinná domácí karanténa pro všechny osoby, které v posledních dvou týdnech pobývaly na území Velké Británie po dobu alespoň 24 hodin a nyní se vrací do České republiky. Mezi 5. a 7. dnem po návratu domů jim bude proveden PCR test a bude-li vzorek negativní bude karanténa ukončena. Nebude-li negativní PCR test proveden, bude karanténa trvat deset dní.

Lety zakazují i další země

Obavy ze šíření nové mutace nemoci COVID-19 jsou globální a lety z Velké Británie od včerejšího dne zakázalo mnoho dalších zemí nejen v Evropě. Již včera přílety z Britských ostrovů zakázaly Belgie, Francie, Itálie, Nizozemsko, Německo, Rakousko. Posléze se k nim přidaly i tyto země: Argentina, Bulharsko, Dánsko, Finsko, Chile, Irsko, Izrael, Lotyšsko, Kanada, Kolumbie, Kuvajt, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Saúdská Arábie, Švýcarsko atd.

Některé země zakazují i přílety z dalších destinací, kde se prokázal výskyt nové mutace nemoci COVID-19. Německo zakázalo přílety z Jihoafrické republiky. Turecko kromě Jihoafrické republiky a Velké Británie uvalilo zákaz také na lety z Dánska a Nizozemska.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)