Nové linky nejen z Prahy na Ukrajinu: do Kyjeva a Oděsy
4.1.2021

Nové linky nejen z Prahy na Ukrajinu: do Kyjeva a Oděsy

Ukrajinská nízkonákladová společnost SkyUp plánuje během jarních měsíců zahájit provoz na dalších linkách mezi Českou republikou a ukrajinskými městy. Nové linky nabídnou přímé spojení Prahy s Oděsou ležící na břehu Černého moře, ale také Brna a Ostravy s Kyjevem.

Nová linka do Oděsy

Nově oznámená linka SkyUpu z Prahy povede do Oděsy. Provoz na lince do tohoto oblíbeného letoviska ležícího na břehu Černého moře začne 29. dubna 2021. Dopravce pak cestujícím nabídne 2 lety týdně (čtvrtky a neděle – ideální kombinace na prodloužené víkendy). Letenky jsou již nahrány v rezervačním systému dopravce, kde zpáteční letenky pořídíte za solidní cenu 2 864 Kč (např. prázdninový termín od 15. do 18. července).

„Nová linka“ do Kyjeva

Povolení k provozu linky z Prahy do Kyjeva sice získala aerolinka již v červnu loňského roku, reálně na ní ovšem pravidelně létat nezačala (výjimkou budiž včerejší extra let). Z pražského Letiště Václava Havla se na hlavní kyjevské letiště Boryspil by se dle rezervačního systému aerolinky mělo začít létat od 2. března letošního roku. Oranžovo-bílá letadla letecké společnosti SkyUp budou na trase mezi dvěma hlavními městy operovat 4× týdně (úterý, čtvrtek, pátek a neděle). Ceny nejlevnějších zpátečních letenek se momentálně pohybují kolem 2 500 Kč.

Aerolinka SkyUp se stane třetím dopravcem, který bude provozovat přímé spojení mezi Prahou a Kyjevem. Doplní tak na trase oba národní dopravce – České aerolinie a Ukraine International Airlines (lety UIA mezi Prahou a Kyjevem jsou dočasně pozastaveny).

Expanze aerolinky SkyUp v ČR

Hned 5 linek z Prahy

Ukrajinská aerolinky SkyUp zahájila lety do Prahy v říjnu 2019. Tehdy začala z Prahy létat do Lvova a Charkova. Následně na začátku února loňského roku oznámila otevření další nové linky z Prahy do města Záporoží. Kvůli příchodu pandemie nemoci COVID-19 ovšem provoz na této lince zahájit nestihla. Při pohledu do rezervačního systému je patrné, že k obnovení letů z Prahy do Lvova a Chrakova by mělo dojít na začátku března, zatímco linka do Záporoží by se prvního letu mohla dočkat na konci května. Celkem by tedy nízkonákladový dopravce mohl v letních měsících nabízet letenky do pěti ukrajinských destinací.

SkyUp v Pardubicích

Kromě Prahy létal ukrajinský dopravce také do Pardubic. Letecké spojení z východních Čech do Kyjeva na letiště Boryspil by mělo být obnoveno také na začátku března. Prozatím mohou cestující z Pardubic využít lety konkurenční aerolinky Wizz Air, která i v současné době létá na menší kyjevské letiště Žuljany (ale také do západoukrajinského Lvova).

Plány na nové linky z Kyjeva do Brna a Ostravy

Kromě Prahy a Pardubic by v budoucnu mohla ukrajinská aerolinka létat také do Brna (letiště Tuřany) či Ostravy (Letiště Leoše Janáčka). Ukrajinská státní komise pro letectví totiž v minulých dnech udělila povolení k provozu linek mezi Kyjevem a Brnem, ale také Kyjevem a Ostravou. Povolení jsou platná od dubna letošního roku a vztahují se na dvě týdenní rotace z Brna a tři lety týdně z Ostravy. Letenky na těchto trasách zatím ještě v rezervačním systému nahrány nejsou…

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)