Nová linka z Prahy do Antalye od Pegasus Airlines
6.11.2023

Nová linka z Prahy do Antalye od Pegasus Airlines

Zpráv zvěstujících nová spojení z Prahy není nikdo dost! Turecká nízkonákladová aerolinka Pegasus Airlines totiž v příštím roce nebude létat pouze mezi Prahou a Istanbulem (SAW), nýbrž během letní sezony nabídne českým cestovatelům také přímou linku z Prahy (PRG) do Antalye (AYT). Do oblíbeného letoviska na břehu Středozemního moře se bude létat po celé léto, počínaje 19. květnem 2024. Pokračujte ve čtení, níže vám totiž představíme letový řád i ceny letenek.

Na trase mezi Prahou a Antalyí se díky příchodu turecké aerolinky ještě více zvýší konkurence. Celoroční spojení cestovatelům tradičně nabízí aerolinka SunExpress a poprvé v historii budou letos na Tureckou riviéru létat celoročně také letadla domácího dopravce Smartwings, o čemž jsme naše čtenáře informovali již během září v našem magazínu Záletník (106).

Letový řád

Inaugurační let na nové lince z pražského Letiště Václava Havla (PRG) do turecké Antalye (AYT) se uskuteční v neděli 19. května 2024. V plánech dopravce figurují dvě týdenní rotace, které připadnou právě čtvrtek a neděli – tedy poměrně solidní kombinace na prodloužené víkendy. S provozem nové sezónní linky se počítá po celé léto až konce platnosti letního letového řádu 2024. Poslední let je v rezervačním systému aerolinky vypsán na 24. října 2024.

Čtvrtek a neděle

 • PC5069: Antalya – Praha -> 4:35 – 6:45
 • PC5070: Praha – Antalya -> 7:30 – 11:30

  Ceny letenek

  Letenky na nové lince jsou již nahrány v rezervačním systému letecké společnosti. A cestovatelé z nich musí mít rozhodně radost – vždyť ceny zpátečních letenek z Prahy do Antalye se pohybují kolem 3 tisíc Kč! Tipy na levné letenky jsme vás přinesli již minulý týden v tomto speciálním článku.

  Nová linka z Prahy do Antalye od Pegasus Airlines

  Jakmile se další akční letenky z Prahy do Antalye objeví, budeme vás o tom neprodleně informovat. Stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušní hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám žádné levné letenky do Turecka neuletí.

  Proč vyrazit do Antalye?

  Město Antalya, brána orientálního Turecka, bylo vystavěno na svahu majestátní skály. Je plné historických památek, kulturního dědictví a bazarů s koberci a zlatými šperky. Hledí přímo do Středozemního moře, dlouhá pláž Lara Plaji je jím omývána. Vycestujte ale i za hranice města a jeho blízkého okolí, indigově modrý Ölüdeniz má pověst jednoho z nejnádhernějších zálivů světa. Ruiny amfiteátru Aspendos jsou naprosto úchvatné, kulturní představení se v něm hrají dodnes. Spící Konakli pak vábí k romantickým procházkám, když se slunce pozvolna noří za obzor.

  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)