Jak vyplnit formulář eTA
29.7.2019

Jak vyplnit formulář eTA

TIP: Máte-li nějaký dotaz ohledně vyplňování formuláře eTA, obraťte se na nás a další zkušené cestovatele v téhle super diskuzi.

Chystáte se do země javorového listu? Pokračujte ve čtení našeho článku, jak vyplnit formulář eTA. Občané České republiky mají to štěstí, že mohou vycestovat do nádherné Kanady bez víza, a to až na dobu půl roku. Bezvízový vstup se vztahuje na pobyty turistické (de facto turistické vízum), obchodní i studijní, tedy především na jednosemestrální studium a jazykové kurzy. Ovšem při bezvízovém vstupu není povoleno v Kanadě pracovat, jedině po získání pracovního povolení. Na Working Holiday je vízum potřeba.

Co je to eTA

Písmena eTA pod sebou skrývají heslo electronic Travel Authorization, neboli elektronické cestovní povolení. Je to formulář, který je potřeba vyplnit, když se chystáte letadlem do Kanady a vaše cesta splňuje podmínky bezvízového vstupu. ETA je kanadskou obdobou formuláře ESTA pro vstup do USA, o kterém se více dozvíte pod tímto odkazem.  Cena eTa je…

7 CAD

…a platí po dobu pěti let. Pokud má váš cestovní pas kratší platnost, pak tuto platnost kopíruje i eTA. Stejně tak eTA přestane platit v případě změny osobních údajů, pak je potřeba celou žádost vyplnit znova. Na jednu eTu jde po dobu její platnosti vstupovat do země opakovaně. To je docela přijatelná byrokracie, ne?

Jak už jsme psali, eTA je nutná, když se chystáte letadlem do Kanady a vaše cesta splňuje podmínky bezvízového vstupu. Máte-li vízum, eTu nepotřebujete. Překračujete-li hranici do Kanady po zemi anebo z moře, eTu nepotřebujete.

Jak vyplnit formulář eTA

Formulář eTA se vyplňuje výlučně na stránkách Citizen and Immigration Canada. Na trhu najdete i firmy, které za úplatu vyplní formulář za vás, to je ale naprosto zbytečně utracených několik set až tisíc korun. S pomocí našeho super přehledného návodu krok za krokem zvládnete formulář vyplnit sami a uvidíte, opravdu je to mnohem jednodušší, než se zprvu může zdát.

(1)

Prvním bodem k úspěchu je vyplnit formulář včas. Kanaďani slibují schválení (či neschválení) eTy do 72 hodin, většinou je vše hotové během pár minut, přesto nedoporučujeme začít řešit eTu až v taxíku cestou na letiště 😉 Připravte si k ruce cestovní pas a platební kartu, případně česko-anglický slovník, pokud vaše jazykové znalosti pokulhávají. Celý formulář je nutné vyplnit v angličtině, případně jiném z nabízených jazyků, čeština ale chybí. Je nutné jej vyplnit bez diakritiky (háčků a čárek) a za každého cestovatele zvlášť. Začněte kliknutím sem.

Jak vyplnit formulář eTA

Scrollujte až úplně dolů k tlačítku Apply for an eTA a stiskněte jej.

Jak vyplnit formulář eTA

 

(2)

Máte cestovní pas vydaný Francií? Stiskněte No jako ne a Continue pro pokračování.

Jak vyplnit formulář eTA

Na obrázku vidíte, kde ve svém cestovním pase najdete číslo pasu.

Jak vyplnit formulář eTA

Tento obrázek zase zvýrazňuje kód země, kde byl cestovní pas vydán.

Jak vyplnit formulář eTA

Červeně vidíte upozornění, že vyplnění chybného čísla cestovního pasu nebo země, kde byl pas vydán, by mohlo znamenat nevpuštění na palubu letadla letícího do Kanady. Proto po sobě vyplněné údaje pečlivě zkontrolujte. Klikněte na Continue to the eTA application form.

Jak vyplnit formulář eTA

 

(3)

Vyplňujete formulář eTA jménem někoho jiného? Zadejte No, vyplňujete-li jej pro sebe. Klikněte na Next pro pokročení dále.

Jak vyplnit formulář eTA

Budeme předpokládat, že jste běžní smrtelníci, a ne diplomaté anebo uprchlíci. Proto zadejte jako typ cestovního dokumentu (první políčko) Passport – ordinary/regular, do kolonky země vydání pasu (druhé políčko) vepište CZE (Czech Republic), poté je vyžadována národnost (třetí políčko).

Jak vyplnit formulář eTA

Do prvních dvou políček vepište číslo pasu, jako Surname napište své příjmení a jako Given name své křestní jméno. Dále vyplníte datum narození, pohlaví (Male jako muž a Female jako žena) a zem narození.

Jak vyplnit formulář eTA

Vyplňte město narození do první kolonky, dále datum vydání cestovního pasu a datum konce platnosti pasu. Pokud máte i jiné občanství než pouze české, přidejte jej v sekci Additional nationalities.

Jak vyplnit formulář eTA

V kolonce Marital status zvolte Married jako vdaná/ženatý, Divorced jako rozvedaná/ý, Widowed jako ovdovělá/ý nebo Never Married/Single jako single a v minulosti nikdy nesezdaná/ý.

Jak vyplnit formulář eTA

Další otázkou je, zda jste v minulosti někdy žádali o vízum nebo eTu do Kanady. Pokud ano, budete muset vyplnit ještě číslo tohoto víza nebo eTy.

Jak vyplnit formulář eTA

 

(4)

V políčku Occupation zvolte Student, pokud studujete, Unemployed jako nezaměstnaný, Retired jestli jste v důchodu anebo vyberte ze seznamu oblastí zaměstnání tu, do které vaše práce spadá.

Jak vyplnit formulář eTA

V dalším políčku zaměstnání upřesníte.

Jak vyplnit formulář eTA

Do dalšího pole vyplňte název zaměstnavatele anebo školy. Dále zemi a město. Do posledního políčka vyplňte rok, od kdy v daném zaměstnání pracujete nebo na dané škole studujete.

Jak vyplnit formulář eTA

 

(5)

Další sekcí jsou kontaktní informace. V první kolonce si zvolíte jazyk, kterým si přejete být kontaktováni. Na výběr je angličtina a francouzština. Dále napíšete svou emailovou adresu, do dalšího políčka ještě jednou, pro jistotu. V sekci Residential address zadejte adresu svého trvalého bydliště, ne přechodného. Do políčka Street/civic number or house name zadejte číslo popisné a do Street address/name zadejte název ulice.

Jak vyplnit formulář eTA

Pokračujeme s adresou trvalého bydliště. Do pole City/town vepište město bydliště, jako Country/territory zvolte Czech Republic a do pole District/region můžete (ale nemusíte) napsat kraj. Další sekcí jsou informace o vaší cestě do Kanady. První otázkou je, zda už víte, kdy se do Kanady vydáte. Pokud víte, vyplníte pak i datum a čas příletu. Pokud nevíte přesný datum ani čas, napište alespoň přibližný datum a čas, není to nijak závazné.

Jak vyplnit formulář eTA

 

(6)

Nebojte, už se blížíme do finále. Teď je jen potřeba odpovědět na pár otázek týkajících se bezpečnosti. Pokud chcete eTu dostat, na všechny otázky by měla být záporná odpověď. První otázka se vás ptá, zda vám byla někdy zamítnuta žádost o udělení víza, odepřen vstup do země nebo jste byli vyhoštěni z Kanady nebo jiné země. Druhá otázka se ptá, zda jste někdy vykonali trestný čin, byli pro něj zatčeni nebo z něj byli usvědčeni. Třetí otázkou je, jestli jste byli v posledních dvou letech diagnostikováni s tuberkulózou anebo byli v blízkém kontaktu s takovou osobou. Poslední otázka nabízí možnosti psychických poruch, None of the above znamená, že netrpíte ani jednou z nich.

Jak vyplnit formulář eTA

Přečtěte si deklaraci, souhlas s ní potvrdíte zaškrtnutím I Agree. Místo podpisu vepište do poslední kolonky své jméno. Klikněte na Proceed to Payment.

Jak vyplnit formulář eTA

 

(7)

Přichází na řadu poslední krok – platba 7 CAD, což je přibližně 125 Kč. Klikněte na Transmit and pay pro pokračování.

Jak vyplnit formulář eTA

Platit můžete debetní nebo kreditní kartou. Vyplňte jméno držitele karty, číslo karty, datum konce platnosti a bezpečnostní kód. Klikněte na Process Transaction pro provedení transakce.

Jak vyplnit formulář eTA

A máme hotovo 🙂 Teď už nezbývá, než čekat. Email se schválenou eTou by měl přistát ve vaší schránce nejpozději do tří dnů, z naší zkušenosti se tak ale stane jen v řádu minut. Potvrzení o schválení eTy si vytiskněte a nezapomeňte vzít s sebou na letiště, budete se jím muset prokázat již při odletu do Kanady. Tak šťastnou cestu!

PS: Plánujete během cesty navštívit i sousední USA či váš routing obsahuje mezipřistání na některém z amerických letišť? Nezapomeňte, že v tom případě si musíte zařídit analogickou registraci ESTA požadovanou v USA! 

Teď už je snad všechno ohledně formuláře eTA naprosto jasné, pokud by vám přeci jen ještě něco vrtalo hlavou, nadhoďte to v naší diskuzi. 🙂 A jestliže hledáte letenky do Kanady, mrkněte se na naše aktuální akce!

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 10. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)