letiště Tokio Haneda

Letiště Tokio Haneda (HND)

Letiště Tokio Haneda (HND) je centrálním leteckým přístavem v hlavním městě Japonska. Patří mezi jedno z největších letišť na světě. Nachází se zhruba 30 km jihozápadně od centra Tokia, s nímž je propojeno sítí vysokorychlostních vlaků a autobusů. Své základny zde mají alokovány dvě největší japonské aerolinky, Japan Airlines a All Nippon Airways. Letiště slouží jako hlavní přestupní bod pro vnitrostátní lety japonských hlavních i nízkonákladových linek, a stejně tak zprostředkovává nespočet mezinárodních letů, především po Asii.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 18 km
 • Oficiální web letiště tokyo-haneda.com

Letenky do Tokia na letiště Haneda

Přímé letecké spojení Prahy (PRG) do Japonska momentálně nenabízí žádná aerolinka. V ideálním případě do Tokia poletíte s jedním přestupem skrze některé z velkých evropských letišť. Délka samotné cesty se bude lišit v závislosti na délce přestupu, počítejte však s 15 hodinami +. Průměrná cena zpátečních letenek z Prahy do Tokia neklesá pod 20 tisíc Kč (naopak většinou tuto hranici výrazně překračuje).

Za levnějšími letenkami do Tokia je nutné cestovat na některé z okolních letišť. Nejvýhodnější letenky tradičně nabízí čínské aerolinky jako Air China (via Peking – PEK) z Vídně (VIE) nebo China Eastern Airlines (via Šanghaj – PVG) z Budapešti (BUD). V akcích takové zpáteční letenky ulovíte za 15 tisíc Kč i  levněji.

Na letiště Tokio Haneda se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Tokia rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Vlakem do centra

  Nejrychlejší spojení mezi letištěm Haneda a centrem města představuje nadzemní vlak Monorail.

  • Za 20 minut (za 13 minut z terminálu 3) vás dopraví do stanice Hamamatsucho, kde navážete na okružní tokijskou linku „Yamanote Line“.
  • Nástupiště se nachází v prostoru všech tří letištních terminálů.
  • Jízdenky můžete zakoupit v automatech nebo u okýnek před vstupem na nástupiště.
  • Přesné informace o jízdních řádek a cenách jízdenek naleznete na stránkách dopravce.

  Další vlakového spojení do centra Tokia představuje síť vlaků Keikyu. Ty nabízí přímé spoje do centra města bez nutnosti přestupu.

  • Nástupiště se nachází v areálu všech tří letištních terminálů.
  • Za 13 minut vás vlak dopraví do stanice Shinagawa, odkud navazují linky mětské tokijské dopravy, často plynule bez nutnosti přestupu.
  • Jízdenky můžete zakoupit v automatech nebo u okýnek před vstupem na nástupiště.
  • Informace o ceně jízdenek a jízdní řády naleznete na stránkách dopravce.

  Přehledné informace a trasy vlaků naleznete rovněž na stránkách letiště.

  Autobus

  Pro cestu jak do centra města, tak do všech jeho částí můžete využít široké sítě autobusových linek. Oproti vlakům však musíte počítat s větší pravděpodobností zpoždění kvůli místní vytížené dopravě. Zastávky autobusů se nacházejí před východy všech tří terminálů a jsou přehledně označeny.

  • Cesta na Tokijské centrální nádraží (Tokyo Station) trvá zhruba 35 minut.
  • Označení zastávek a přesné informace o linkách dle jednotlivých městských částí jsou dostupné na stránkách letiště.

  Půjčené auto

  Pro cestování po vlastní ose můžete zvolit možnosti zapůjčení vlastního auta. Vyberte si jedno z rozmanitého výběru vozidel z naší autopůjčovny.

  Zvolíte-li možnost vlastní přepravy, připravte se na širokou spleť odboček a silnic, ve kterých chvíli trvá se zorientovat, stejně jako na velkou hustotu dopravy.

  Taxi

  Na zastávky taxíků narazíte hned před výstupem z letištních terminálů, hned vedle těch autobusových. Zastávky mají přidělená čísla dle jednotlivých taxi společností. Ceny za přepravu do jednotlivých destinací jsou pevně stanoveny a naleznete je na webu Taxi Tokyo.

  Před terminálem 3 letiště Haneda se nachází taxi zastávka přímo pro zahraniční cestovatele. Více informací naleznete na Excellent Taxi system and Hospitality taxis.

  Mimo klasických taxíků zde funguje i alternativní taxi služba Uber.

   

  Doprava v noci

  V nočních hodinách je vám k dispozici spousta autobusových linek, jež vás dovezou do různých částí města.

  Stejně tak můžete využít taxi služby, která vám nabízí maximální komfort a odjezdy dle vašeho harmonogramu.

  Přestup na letišti

  Letiště Tokio Haneda se skládá ze 3 terminálů:

  • terminál 1 pro výhradně vnitrostátní lety;
  • terminál 2 pro vnitrostátní a mezinárodní lety;
  • terminál 3 pro mezinárodní lety.

  Pokud vás na letišti Tokio Haneda čeká přestup mezi dvěma mezinárodními nebo dvěma vnitrostátními lety, nemějte obavy. Tyto lety obvykle probíhají v rámci jednoho terminálu a bez větší časové náročnosti či komplikací.

  Složitější přestup vás čeká primárně v případě změny letů z mezinárodního na vnitrostátní a naopak. V takovém případě se připravte na průchod imigrační kontrolou, vyzvednutí vašeho zavazadla a přesun na jiný terminál. Počítejte tak s dostatečnou časovou rezervou. Imigrační kontrola se může protáhnout až na hodinu a přesun mezi terminály se může pohybovat okolo 30 minut.

  Doprava mezi terminály

  Dopravu mezi terminály zajišťuje mezinárodní tranzitní autobus, letištní shuttle bus nebo vlaky Keikyu Line či Tokyo Monirail:

  • Mezi terminály 2 a 3 využijte mezinárodního tranzitního autobusu (výhradně pro mezinárodní přestupy). Je značen přehledně a jasně pojmem „International Transit“. Jezdí po letištní ploše, je zcela zdarma a jezdí každých 15–20 minut.
  • Free Shuttle Bus propojuje jak terminál 2 a 3, stejně jako terminál 1 a 3. Tyto autobusy jsou rovněž zcela zdarma, jezdí však veřejnou zónou, jejich zastávky naleznete v příletové hale 1F (terminál 1 – zastávka 8, terminál 2 – zastávka 9, terminál 3 – zastávka 0). Shuttle busy jezdí od 4:25 do 0:25, přes den každé 4 minuty a ve večerních hodinách každých 8 minut.
  • Pro dopravu mezi jednotlivými terminály letiště Haneda rovněž funguje linka vlakové dopravy propojující letiště a centrum města. Jejich využití v rámci areálu letiště je zdarma, potřebujete však speciální jízdenku, kterou si vyzvednete u informačního okénka.

  Pokud vás čeká přesun mezi terminálem 1 a 2, nejjednodušší to bude pěšky. Terminály se nachází blízko sebe a propojuje je podzemní chodba dlouhá 400 m.

  Všechny přesné informace ohledně přestupů na letišti Tokio Haneda naleznete na oficiálních stránkách letiště.

  Další užitečné tipy

  Po celou dobu pobytu na letišti Tokio Haneda je vám k dispozici free Wi-Fi připojení „HANEDA-FREE-WIFI“.

  Na každém ze tří terminálů můžete využít možnosti úschovy zavazadel nebo automatických skříněk na zavazadla, které jsou přístupné 24/7.

  Na terminálu 2 a 3 oceníte po dlouhém letu možnost bezplatných veřejných sprch.

  Během čekání na let je vám k dispozici obrovský výběr obchodů všech možných kategorií, plno obchodů s potravinami a minimarketů stejně jako nepřeberné množství restaurací zahrnujících všemožné kuchyně. Jejich kompletní seznam naleznete na stránkách letiště.

  Na každém z terminálů si můžete vychutnat výhled na přistávací dráhy. Venkovní terasy jsou zdarma a na terminálu 2 a 3 přístupné od 6:30 do 22:00 a na terminálů dokonce nonstop.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 18. 1. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)