ČSA z Prahy do Arménie nakonec létat nebudou
3.11.2023

ČSA z Prahy do Arménie nakonec létat nebudou

EDIT (3. 11. 2023): A je po legraci. České aerolinie provoz staronové linky z Prahy do Arménie, alespoň pro zimní měsíce, odpískaly. Po zářijovém odkladu inauguračního letu došlo na začátku listopadu dokonce k odstranění letů na trase z Prahy do Jerevanu z rezervačního systému dopravce. Mluvčí letecké společnosti, Vladimíra Dufková, skutečnost pro server Zdopravy.cz zdůvodnila následovně: „Jde o obchodní důvody. Knihování se nevyvíjelo podle našich představ.“

EDIT (15. 9. 2023): Se zahájením provozu nové linky do Arménie to nakonec nebude ta žhavé. V polovině září totiž došlo k odkladu inauguračního letu z Prahy do Jerevanu, který je nově vypsán až na 4. prosince 2023.

Máme tu další žhavou novinku pro naše čtenáře a všechny nadšené cestovatele. Z pražského Letiště Václava Havla (PRG) se přeci jen do Jerevanu (EVN) létat bude! Přímé spojení z Prahy do Arménie cestovatelům nabídnou domácí České aerolinie! Linka bude v provozu od 2. října 2023 a počítá se s frekvencí dvou letů týdně. Známe všechny detaily, vč. letového řádu a cen letenek. Pokračujte proto ve čtení…

Nedávno jsme vám přinesli, v tomto článku, smutnou zprávu týkající se zastavení provozu na letošní novince od Wizz Airu, a to lince z Prahy do Jerevanu. Poslední let se na této lince uskuteční 15. září 2023. Dlouho ovšem trasa mezi oběma městy bez přímých letů nezůstane. Poněkud překvapivě dnes totiž ČSA oznámily vstup právě na tuto trasu a otevření nové linky zkraje října. Pro českou leteckou společnost, která mj. 6. října 2023 oslaví 100. výročí od svého založení, se jedná o další vlaštovku signalizující její postupnou obrodu a velmi vítané rozšíření obsluhovaných destinací.

Letový řád

Inaugurační let na nové lince z Prahy (PRG) do Arménie – do Jerevanu (EVN) – je naplánován na pondělí 2. října 2023. České aerolinie cestovatelům nabídnou celkem dva lety týdně – kromě pondělí budou na trase létat také ve čtvrtek. Odlety z české metropole jsou naplánovány  na noční hodiny, zatímco návraty z Arménie na následující ráno. Délka letu mezi oběma destinacemi bude 3 hodiny a 35 minut, resp. 4 hodiny a 10 minut v případě reverzní rotace.

Pondělí, čtvrtek

  • OK930: Praha – Jerevan -> 01:45 – 07:20
  • OK931: Jerevan – Praha -> 08:05 – 10:15

Z rezervačního systému aktuálně vyplývá, že ačkoliv se bude jednat o linku ČSA, reálně tyto lety budou (minimálně prozatím) operovat Boeingy 737-800 v barvách Smartwings.

Ceny letenek

Letenky na nové lince jsou již nahrány v rezervačním systému letecké společnosti. Jejich ceny ale cestovatele zatím příliš nepotěší. Zpáteční letenky z Prahy do Jerevanu totiž aktuálně pořídíte za 12 tisíc Kč. Cena tedy koresponduje s dlouhodobým trendem, kdy krátce po zveřejnění nové linky v nabídce ČSA/Smartwings její výše atakuje až téměř astronomické částky. Uvidíme, jaký bude cenový progres v budoucnu. Stejné ceny jako u Wizz Airu můžete očekávat jen těžko, ale alespoň trochu by snad klesnout mohly.

ČSA z Prahy do Arménie nakonec létat nebudou

Jakmile se akční letenky z Prahy do Jerevanu objeví, budeme vás o tom neprodleně informovat. Stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušní hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám levné letenky do Arménie neuletí.

Komentáře k nové lince

Jan Tóth (obchodní ředitel ČSA): „Poptávka po letecké dopravě z Arménie do Evropy, včetně České republiky, vykazuje rostoucí trend, proto jsme se rozhodli pro návrat na linku Praha – Jerevan,“ říká Jan Tóth, obchodní ředitel ČSA. „V posledních letech však stoupla obliba zakavkazských destinací také mezi českými cestovateli, věříme proto, že obnovené lety ČSA do Jerevanu přivítají.“

Podrobné informace o nové lince se dočtete v tiskové zprávě dopravce.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)