Wizz Air pozastavuje linku z Prahy do Jerevanu
12.8.2023

Wizz Air pozastavuje linku z Prahy do Jerevanu

EDIT (12. 8. 2023): Životnost nové linky z Prahy (PRG) do Jerevanu (EVN) bohužel nebyla dlouhá. Poslední letošní let se na této trase uskuteční v pátek 15. září 2023. Další lety byly z rezervačního systému dopravce v minulých dnech odstraněny. Důvodem je nejspíše optimalizace podzimního letového řádu aerolinky, která v něm musí provést provozní škrty kvůli potřebě kontrol motorů Pratt & Whitney na svých Airbusem A321neo.

To je pecka! Maďarská nízkonákladová aerolinka Wizz Air dnes zveřejnila své plány na zahájení provozu přímé linky z Prahy do Jerevanu! Do hlavního města Arménie se začne létat v polovině června a provoz linky by měl být celoroční! A moravskoslezské cestovatele by mohla zajímat také nová linka z polských Katowic…

Letový řád

Nová linka Praha – Jerevan

Z rezervačního systému dopravce vyplývá, že provoz na nové lince z Prahy do Jerevanu bude zahájen v pondělí 12. června 2023. Dopravce počítá se dvěma rotacemi týdně, které připadnou na pondělí a pátek. Mělo by se navíc jednat o celoroční spojení, neboť nabídka letů je momentálně dostupná až do dubna 2024!

  • Praha – Jerevan -> 14:30 – 20:25
  • Jerevan – Praha -> 19:30 – 21:35*

*v čase příletu do Jerevanu vs. čase odletu zpět do Prahy je zatím vidět drobný nesoulad (nejspíše se jedná o chybu dopravce v nahrávání dat do systému)

Nová linka Katowice – Jerevan

Ještě dříve, než provoz linky z Prahy do Jerevanu, bude zahájen provoz na další novince, a to přímé lince mezi Katowicemi (KTW) a Jerevanem (EVN). Cestovatele z Moravskoslezského kraje, pro něž jsou Katowice velmi dobře dostupným odletovým letištěm, se na novou linku mohou těšit již od 26. dubna 2023. Frekvence letů na této trase bude taktéž dva lety týdně, které připadnou na středu a sobotu.

  • Katowice – Jerevan -> 15:55 – 21:30
  • Jerevan – Katowice -> 22:05 – 23:50

Ceny letenek

Jak vyplývá z řádků výše, letenky jsou již nahrány v rezervačním systému dopravce. A ceny nejsou na první pohled vůbec špatné (ačkoliv by samozřejmě mohlo být ještě lépe). Nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Jerevanu aktuálně ulovíte za 2 660 Kč, přičemž tato cena je validní pro cestovatele disponující členstvím ve WDC. Ostatní za tyto letenky zaplatí 3 378 Kč.

Podrobně se levným letenkám na nové lince z Prahy do Jerevanu věnujeme v tomto letenkovém tipu.

Wizz Air pozastavuje linku z Prahy do Jerevanu

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)