Letiště Dillí (DEL)

Letiště Dillí (DEL) Pokud se chystáte cestovat do Indie, velmi pravděpodobně do bude právě letiště Dillí, kde to všechno začne! Nachází se zhruba 25 km od centra hlavního města Indie, Dillí a jedná se o nejrušnější letiště v Indii a v roce 2022 dosáhlo na příčku 7. nejrušnějšího letiště světa. Současně jde o druhé nejvytíženější letiště Asie z hlediska počtu cestujících, v roce 2021 jich odbavilo přes 37 milionů. Funguje jako největší uzel pro přestup v rámci letů po jihovýchodní Asii. Jeho celý název, Mezinárodní letiště Indhiry Gándhíové, nese jméno významné bývalé indické předsedkyně vlády, občas se tedy setkáte se zkratkou letiště IGIA (Indira Gandhi International Airport.) Skládá se ze tří terminálů, ze kterých létají spoje jak po Indii, po Asii, tak po celém světě. Funguje jako hlavní sídlo leteckých společností Air India, Vistara nebo americké cargo aerolinky FedEx Express, a dále také nízkonákladových společností IndiGo, SpiceJet a Air India Express.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 25 km
 • Oficiální web letiště newdelhiairport.in

Letenky do Dillí

Cesta do Dillí vás obvykle vyjde na něco kolem 12 000 Kč. Pokud budete mít štěstí na akční nabídku, může cena spadnout ještě níže. Obvykle se však ceny zpátečních letenek pohybují v horizontu právě od 12 000 až do 16 000 Kč. Jedná se o lety s jedním přestupem, žádná přímá linka, která by propojovala Prahu a Dillí, prozatím bohužel neexistuje. Nejrychlejší spoje trvají okolo 11 až 14 hodin. Nejšikovnější lety nabízí evropské letecké společnosti jako je Lufthansa, Air France, KLM, LOT, Finnair nebo SWISS. Na akční nabídky můžete také často narazit u prémiových dopravců Emirates, Qatar Airwaya a Turkish Airlines.

Do Dillí se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky na letiště Dillí rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Metro

  Zcela nejrychlejší cestu do centra města Dillí představuje „oranžová“ linka metra Airport Express.

  • Stanice metra „I.G.I. Airport“ se nachází přímo v areálu letiště Dillí, mezi terminálem 2 a 3.
  • Jízdenky zakoupíte v automatech, které se nachází v příletové hale terminálu 3 a před příletovou halou terminálu 2.
  • Ceny jízdenek se pohybují od 10 INR (necelé 3 č) do 60 INR (asi 16 Kč) dle vaší cílové destinace.
  • Metro propojuje stanice Shivaji Stadium-Dhaula Kuan-Delhi Aerocity-IGI Airport-Dwarka Sector-21.
  • Vlaky jezdí pravidelně každých 10 nebo 15 minut.
  • První vlaky vyjíždí každý den ve 4:45 jak z letiště tak i z cílové stanice Dwarka Sector-21.
  • Poslední vlak vyjíždí z letiště ve 23:40 a z Dwarka Sector-21 ve 23:15.
  • Kompletní podrobné informace o dopravě metrem po Dillí, jízdní řády a rozepsané ceny jízdného včetně možnosti vícedenních jízdenek naleznete ZDE, popřípadě přímo na stránkách dopravce DELHI METRO.

  Autobus

  Velmi levnou a efektivní variatou cestování po Dillí, stejně tak i z letiště Dillí, je síť místní kyvadlové autobusové dopravy.

  • Zastávky se nachází před terminály 1 a 3.
  • Autobusy jezdí pravidelně každých 30 minut.
  • Zastávek je oproti metru značně více, tedy i cesta je o to delší. Na druhou stranu máte více možností na výstup u vaší cílové destinace.
  • Konkrétní informace o jízdním řádu naleznete na stránkách dopravce.

  Pro dopravu mezi jednotlivými terminály letiště Dillí funguje služba kyvadlového autobusu, která je zcela zdarma. Na jejich zastávku se dostanete dle přehledných ukazatelů. K nástupu do něj potřebujete bezplatný kupón, který obdržíte po předložení dokladů totožnosti v kiosku.

  Vlak

  Město Dillí, stejně jako celá Indie, disponuje širokým systéme železničních tratí. Jedna z nich propojuje rovněž letiště Dillí a eho centrum. Pro více informací a rezervaci jízdenek navštivte stránky dopravce IRCTC.

  Půjčené auto

  Nemáte chuť vázat se na jízdní řády, plánujete cestování po vlastní a hromadná doprava prostě není váš šálek čaje? Volba pronájmu vozu je pro vás ideální volbou. Prohlédněte si široký výběr vozidel z naší autopůjčovny a vyberte to, které pro vás bude jak na míru dělané. Nezapomeňte však na mezinárodní řidičský průkaz.

  Taxi

  Pokud dáváte přednost pohodlí a bezstarostné jízdě z bodu A do bodu B, včetně vašich těžkých zavazadel, neváhejte využít taxislužby. Velký výběr taxíků na vás bude čekat v řadě hned před výstupem z terminálu. Seznam taxi společností včetně kontaktů a jejich stanoviští naleznete na stránkách letiště.

  Oblíbenou a i cenově výhodnější variantou je služba Uber, která je v Dillí velmi rozšířená a není problém objednat si odvoz v jakoukoli denní či noční hodinu. Neváhejte tak využít svou mobilní aplikaci. Dále zde pak funguje taxi služba OLA, rovněž skrze mobilní aplikaci.

  Doprava v noci

  V nočních hodinách využijte pro přepravu z letiště Dillí služeb jedné z taxi společností či jejích alternativ. Zejména Uber se zde těší velké oblibě a funguje 24/7.

  ]zaletsi-airport-map[

  Přestup na letišti

  Pokud cestujete po jihovýchodní Asii, je dost možné, že vás čeká přestup právě na letišti Dillí. To je totiž hlavním přestupním bodem právě pro indické i jihoasijské destinace. Ničeho se nebojte, prostory letiště jsou moderní a přehledně značené.

  Nejlepší variantou je přestup v rámci jednoho terminálu, nemusíte totiž vůbec opouštět tranzitní prostor a přestup tak probíhá hladce a rychle.

  • V případě přestupu z jedné mezinárodní linky na druhou zůstáváte celou dobu v prostorách terminálu 3. Nemusíte mít starosti se zavazadly, která budou automaticky přeložena na navazující let a nepotřebujete indická víza.
  • Při přestupu z jedné vnitrostátní linky na druhou v rámci terminálu 1 využijte letištních shuttle busů, které jezdí po letištní ploše a dopraví vás mezi jednotlivými částmi terminálu 1 během 5 minut.

  Při změně terminálu se to však trošku protáhne.

  • Při variantě vnitrostátního přestupu z terminálu 1 na terminál 2 (a naopak) budete muset opustit tranzitní zónu a přemístit se na druhý terminál. K tomu využijte letištního shuttle busu zdarma, který jezdí každých 20 minut po celý den. Přesun mezi jednotlivými terminály pak trvá cca 25 minut.
  • Pokud v Dillí přestupujete z mezinárodní na vnitrostátní linku, rovněž budete muset opustit tranzitní zónu a s největší pravděpodobností také měnit terminál. Stejně tak si musíte vyzvednout zavazadlo a pro následující let jej nechat znovu odbavit.
  • Pro přestup z vnitrostátní linky na mezinárodní vás čeká opuštění tranzitní zóny, o přesun zavazadel by však mělo být postaránou automaticky.

  Víte, že vás na letišti Dillí čeká opravdu dlouhý mezinárodní přestup? Pro takové případyje jako stvořený letištní hotel Holiday Inn Express, který se nachází v srdci tranzitní zóny terminálu 3. Rezervaci provedete pohodlně skrze stránky letiště.

  A když ten přestup není zase až tak dlouhý, ale přece… Využijte pohodlí jednoho z letištních salónků Encalm Lounge, které jsou rozmístěny ve všech třech terminálech.

  Další užitečné tipy

  Na letišti Dillí můžete čerpat neomezené Wi-Fi připojení zdarma. Pro přihlášení se k „GMR Free Wi-Fi” budete potřebovat telefonní číslo, na nějž obdržíte potvrzující SMSku. Pokud nemáte ativní SIM kartu, obraťte se na servis v infiormačních službách, kde vám s heslem pomohou.

  V prostorách všech ti terminálů narazíte na poměrně široký výběr různých druhů obchodů, včetně minimarketů a obchodů s duty free zbožím. Stejně tak je letiště Dillí velmi dobře vybaveno z hlediska restauračních zařízení. Mnoho z nich je navíc otevřeno 24/7. Seznam všech obchodů, restaurací a kaváren naleznete na oficiálních stránkách letiště.

  Všichni cestující mohou využít služeb jednoho ze zdravotnických center, která jsou umístěna na všech třech terminálech.

  Ve veřejné části terminálu 3 je vám k dispozici úschovna zavazadel. Službu můžete využít 24/7 po předložení pasu a letenky za poplatek 100 INR (27 Kč) až 200 INR (55 Kč)  pro úschovu za 2 hodiny a 300 INR (83 Kč) až 600 INR (165 Kč) pro úschovu na 8-24 hodin. (Ceny dle velikosti zavazadla)

  Vyzkoušejte terapii kyslíkem a zbavte se stresu z cestování. Letiště Dillí nabízí vůbec první indický letištní kyslíkový bar.

  Kuřáci nemusí mít na letišti Dillí obavy. I v zóně po odbavení jsou k dispozici kuřácké místnosti.

   

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 14. 5. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)