Air India

Air India

Air India (AI) je vlajkovým leteckým dopravcem Indie. Historie aerolinky sahá až do roku 1932, kdy byla založena francouzsko-indickým podnikatelem J. R. D. Tatou jako Tata Air Services (později Tata Airlines). Po druhé světové válce byla přejmenována na Air India. Hlavní sídlo a základnu má aerolinka v Novém Dillí (DEL). Druhý velký hub společnosti se pak nachází v Bombaji (BOM).

V roce 2014 se aerolinka stala členem letecké aliance Star Aliance. Dceřinými společnostmi jsou Alliance Air (9I), specializující se na regionální lety po Indii, a Air India Express (IX), což je nízkonákladová aerolinka se zaměřením na lety do Perského zálivu a Jihovýchodní Asie.
  • Příruční zavazadlo max. rozměry 55 × 35 × 25 cm a hmotnost 8 kg + osobní věc
  • Občerstvení zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web http://www.airindia.in/

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 48 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 2 hodiny před odletem ( v případě vnitrostátních letů pak 1 hodinu před odletem). Odbavení na letišti je zdarma.

Seating jed zdarma. Výjimku tvoří sedadla s větším prostorem pro nohy a místa u exitů.

Naše recenze

Od indických aerolinek obecně asi nikdo nemá přehnaná očekávání. Vlastní zkušenost s tímto dopravcem zatím nemáme (letadlo z Kalkaty nám uletělo kvůli dopravní zácpě :D), proto budeme rádi, když se v komentářích podělíte o tu svoji.

Pokud sháníte letenky do Indie a preferujete přímé spojení bez přestupu, tak na nabídku této společnosti pravděpodobně narazíte. Ceny nejsou nijak špatné, limit pro odbavená zavazadla štědrý – takže proč ne.

Co se týče vnitrostátních letů po Indii. Preferovali bychom spíše IndiGo nebo SpiceJet, které často vyjdou cenově lépe.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Všechny tarify dopravce obsahují kabinové zavazadlo s váhovým limitem 8 kg a max. rozměry 55 × 35 × 25 cm. Dále si na palubu každý cestující smí vzít malou osobní věc (kabelka, laptop atd.).

Na mezinárodních letech můžete zdarma odbavit 2 kusy zavazadel s hmotnostním limitem 23 kg/ks. Přepravní limity na vnitrostátních letech naleznete na webu dopravce.

Nákup letenek

Letenky do Indie od letecké společnosti Air India nakupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Aerolinku můžete kontaktovat de facto nonstop. Pro mezinárodní hovory použijte jeden z následujících kontaktů: +91 124 2641407 nebo +91 20 2623 1407.

Kontakt na zastoupení aerolinky ve Vídni je +431 700 733 974 nebo +431 700 733 970. Lze využít i e-mailových adres: [email protected] a [email protected].

V případě dotazů lze také zkusit komunikovat s chatbotem, tzv. „Maharádžou“. Konverzační okénko se vám otevře v pravém spodním rohu obrazovky.

Služby

Inflight entertainment nabízí desítky až stovky filmů. Bavte se během letu sledováním seriálů, poslouchejte hudbu nebo hrajte hry.

Během všech letů je servírováno občerstvení. V nabídce je vždy teplé jídlo (na mezinárodních letech máte na výběr z kontinentální nebo indické varianty) a podávány jsou taktéž nápoje, vč. vína nebo destilátů. 

Destinace

Na pražské Letiště Václava Havla (PRG) aerolinka Air India bohužel nelétá.

Nejbližší letiště, odkud můžete služeb dopravce využít a vydat se na cestu do Indie, je Vídeň (VIE). Z rakouské metropole aerolinka provozuje přímou linku do Dillí. Z německého Frankfurtu (FRA) aerolinka létá do Dillí a Bombaje.

V roce 2019 letecká společnost létala do 102 destinací (57 domácích a 45 mezinárodních) v 31 zemích na 5 kontinentech.

Flotila

Ve flotile letecké společnosti Air India se nachází 128 letadel. Širokotrupá letadla jsou zastoupena Boeingy 747 (4×), 777 (18×) a 787 (27×). V případě úzkotrupých strojů jsou to Airbusy A319 (22×), A320 (37×) a A321 (20×).

Dceřiná společnost Air India Express provozuje 25 letounů Boeing 737-800 a ve flotilu aerolinky Alliance Air tvoří vrtulová ATR42 (1×) a ATR72 (18×).

Podívejte se na kompletní přehled všech letadel ve flotile dopravce.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)