Letiště Biškek

Letiště Biškek (FRU)

Mezinárodní letiště Biškek (FRU), známé jako Mezinárodní letiště Manas, je hlavní leteckým přístavem v Kyrgyzstánu. Nachází 25 kilometrů severozápadně od hlavního města Biškek. Letiště slouží jako základna pro domácí letecké společnosti Aero Nomad Airlines, Avia Traffic Company a TezJet Airlines. Dříve zde doplňovaly palivo zásobovací lety amerického letectva při letech do Afghánistánu.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 25 km
  • Oficiální web letiště airport.kg

Letenky do Biškeku

Přímé spojení z Prahy (PRG) nebo střední Evropy do Biškeku (FRU) zatím bohužel neexistuje.

Nejvýhodnější letenky z Prahy nabídnou turečtí dopravci: nejlevněji nízkonákladový Pegasus Airlines via Istanbul-Sabiha Gökcen (SAW), komfortněji a vč. odbavených zavazadel pak Turkish Airlines via hlavní letiště v Istanbulu (IST). Průměrná cena letenek z Prahy se pohybuje od 8 tisíc (s Pegasusem) do 14 tisíc (s Turkish) Kč. V akcích lowcostového dopravce ale několikrát ročně ulovíte zpáteční letenky do Kyrgyzstánu i za méně než 5 tisíc Kč.

Batůžkáři mohou využít skládačku od Wizz Airu. Jedná se o lety s negarantovanými přestupy z Vídně (VIE) do Abú Dhabí (AUH) a odtamtud do Biškeku.

Letenky do Biškeku rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Na letiště jezdí linkový autobus 380 (tzv. maršrutka), který spojuje letiště s centrem a končí na zastávce je Beishenaliev Street, kde můžete přestoupit na další druhy veřejné dopravy. Zastávku najdete na pravé straně od příletového terminálu. Cena jízdného je 40 KGS (cca 11 Kč) a doba jízdy je 40 minut. Autobusy jezdí od 06:40 do 21:00 s intervalem 15 minut.

Dále na letiště Biškek jezdí kyvadlové autobusy „Aeroexpress“. Přeprava je realizována pohodlnými minibusy značky Mercedes-Benz Sprinter. Shuttlebusy „Aeroexpress“ jsou moderně vybaveny: klimatizace kabiny, sklopná sedadla, TV atd. Tyto spoje jezdí každých 30 minut v obou směrech. Cena za jednosměrnou cestu je 120 KGS (cca 35 Kč).

Půjčené auto

Na letišti Biškek najdete několik mezinárodních i lokálních autopůjčoven, které jsou otevřeny 24 hodin denně. Perfektní auto pro vaši dovolenou v Kyrgyzstánu si zarezervujte přes naši autopůjčovnu. 

Taxi

Průměrná cena z centra Biškeku na letiště Manas vás vyjde 500 KGS a cesta vám zabere 25-30 minut. Parkoviště taxi  je vzdálené 100 metrů od východu z terminálu.

Využít můžete i aplikaci Yandex Go (garantovaná a předem známá cena / vyhnete se smlouvání se šoférem).

Doprava v noci

Taxislužba je k dispozici 24 hodin denně.

Přestup na letišti

Letiště Biškek má jeden starší terminál.

Najdete zde i  dva salónky, které jsou otevřeny 24 hodin denně:

  • VIP Salonek – nachází se ve východním křídle terminálu s vlastním parkovištěm, vstup vyjde na 3 000 (domácí lety) /7 000 KGS (mezinárodní lety);
  • Business salonek – dostupný všem cestovatelům na jednotnou cenu splatnou na recepci salonku.

Mnoho aerolinek přestupní lety via Biškek nenabízí, ale přesto – bude-li vás na tomto letiště čekat přestup, ponechte si na něho časovou rezervace 60–90 minut.

Další užitečné tipy

Letiště Biškek je otevřené 24 hodin denně.

Nachází se zde několik obchodů, restaurací i klasické potraviny. Letiště nabídne taktéř dětskou hernu nebo modlitebnu.

Wi-fi připojení je bezplatné (žel však velmi pomalé).

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 19. 3. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)