Vietnam

Vietnam

Itineráře
0 vzorů
Seznamka
3 lidi

Vietnam je země nacházející se v Jihovýchodní Asii. Byla součástí Indočíny. Je cca 7x větší než Česko a cca 10x početnější (z hlediska počtu obyvatel) než naše malá zemička. Svým tvarem připomíná spíše dlouhou nudli o délce 2 tisíc km od severu k jihu. Dělí do 4 oblastí – severní Vietnam, střední Vietnam, jižní Vietnam a ostrov Phu Quoc. Každá z těchto oblastí má svoje klima, zemědělské zaměření, jinou kulturu, jiný přírodní reliéf a dá se i říct, že trošku jiné speciality.

Vietnam je ideální zemí pro cestovatele každého typu, věku, zaměření, očekávání a finančních možností. Je to nádherná země, kde na vás dýchne hořká historie vietnamské války, doby kolonialismu, vlivu jiných jihoasijských kultur a v posledních dekádách i silný vliv sousední Číny. Najdete zde krásnou pestrou přírodu v podobě hor, veletoků, pralesů, jeskyň, rýžových políček, krásného pobřeží a průzračné vody. Potkáte zde několik desítek etnických skupin, kde každá z nich je svým unikátem. Ztratit se můžete v šumu některých velkoměst jako je Hanoj, Ho Či Minovo Město, Danang atd.

Ať už od návštěvy Vietnamu čekáte cokoliv, věřte, že rozhodně budete odjíždět nadšeni!

Pokud se rozhodnete do Vietnamu zavítat, nezapomeňte, že si musíte předem zažádat o vízum. Ale nebojte, nejedná se o žádný složitý proces. 🙂

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 9. 2023

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)