Vietnam

Počasí ve Vietnamu

Počasí ve Vietnamu
Počasí v severním Vietnamu, konkrétně v hlavním městě Hanoj a zátoce Ha Long Bay. Počasí v jiných oblastech Vietnamu může být výrazně jiné.

 

Vietnam – počasí

Počasí ve Vietnamu je vlhké a horké s monzunovými obdobími, jenž přináší deště. Klima a sezóny se mění v závislosti na oblasti, kterou navštívíte. Severní Vietnam (graficky zobrazený výše) má subtropické klima s až extrémními teplotními rozdíly v průběhu roku. V zimě teploty klesají pod 20 °C, v horských oblastech se můžete setkat i s teplotami pod nulou a se sněhem. Naopak v létě teploty překračují tropickou třicítku a v kombinaci s vysokou vlhkostí vzduchu vytváří pocit dusna. Sezóna dešťů v severním Vietnamu vrcholí v červenci a srpnu. Střed Vietnamu je blíže k rovníku a tak jsou zde teploty vyšší. Turistická sezóna  je zde celoročně, s poklesem od září do prosince, kdy ve středním Vietnamu prší. Jižní Vietnam leží v tropickém podnebném pásu: teploty jsou během roku stále stejné, s průměrnou denní teplotou lehce pod 30 °C a maximy hravě sahajícími k 35 °C. Období dešťů trvá od června do listopadu. Deště mají tendenci být silné a intenzivní, ale krátké – nemusíte se bát, že by vám zkazily dovolenou.

Počasí ve Vietnamu v lednu

Leden je skvělým měsícem pro dovolenou ve Vietnamu. Doporučujeme navštívit jižní nebo střední Vietnam, průměrné denní teploty se tu pohybují kolem 25 °C. Teploty v severním Vietnamu jsou v lednu výrazně nižší: ve dne stoupají maximálně k 19 °C a v noci klesají k 15 °C. Déšť je v celém Vietnamu téměř nulový. Očekávejte 5 hodin slunečních paprsků denně a západ slunce kolem půl šesté večerní.

Počasí ve Vietnamu v únoru

V jižním Vietnamu panují teploty okolo 27 °C, ve středním Vietnamu příjemných 25 °C a v severním Vietnamu pak nízkých 17 °C. Utečte před zimou do Ho Či Minova Města! Dešťové srážky tu jsou minimální: prší pouze 2 dny v měsíci, během kterých spadá zanedbatelných 10 mm vody. Láká vás koupání? Teplota Jihočínského moře je na velice příjemných 29 °C.

Počasí ve Vietnamu v březnu

Březen je ideálním měsícem k návštěvě celého Vietnamu. Procestujte ho od severu až na jih! 21 °C v severním Vietnamu je jako stvořených pro návštěvu památek, měst a přírodních krás. O něco teplejších 25 °C ve středním Vietnamu a tropických 30 °C v jižním Vietnamu jsou skvělé k relaxu na pláži a koupání v moři – to má 29 °C. Ať už cestujete kamkoliv, březen je pro celý Vietnam jedním z nejméně deštivých měsíců, a tak spíše než pláštěnku si s sebou sbalte opalovací krém s vysokým UV faktorem.

Počasí ve Vietnamu v dubnu

Duben je opět skvělým obdobím pro návštěvu celého Vietnamu, dešťové srážky jsou jen minimální a teploty příjemné. Sever Vietnamu se postupně otepluje: průměrná denní teplota v dubnu je 24 °C s minimy 21 °C a maximy 26 °C. A k tomu vysoká vlhkost vzduchu! Na jihu země očekávejte nejvyšší teploty z celého roku: Průměrná teplota 30 °C v nejteplejší části dne překračuje i 35°C. Nezapomeňte na pravidelný pitný režim a relax ve stínu palem!

Počasí ve Vietnamu v květnu

Průměrná denní teplota na severu Vietnamu je 28 °C s maximy 31 °C a minimy 24 °C. Na jihu země pak očekávejte průměrnou teplotu 30 °C s maximem 34 a minimem 26 °C. V oblasti Hanoje začíná sezóna dešťů, prší zde 18 dní v měsíci, během kterých spadá 150 mm deště. Tyto deště jsou obvykle intenzivní, ale trvající jen několik desítek minut, proto nejsou důvodem proč Hanoj v květnu nenavštívit. Naopak, květen je ideálním měsícem pro návštěvu celé země!

Počasí ve Vietnamu v červnu

Červen je ve Vietnamu deštivým měsícem. V jižním Vietnamu prší 21 dní v měsíci a spadne 180 mm deště, v severním Vietnamu prší 18 dní se 190 mm deště. Teploty v celé zemi se drží na tropických 30 °C a mezi dešťovými přeháňkami se ukazují silné paprsky slunce.

Počasí ve Vietnamu v červenci

V červenci hodně prší v severní i jižní oblasti Vietnamu, naopak střední Vietnam zažívá svůj nejméně deštivý měsíc: naprší pouze 30 mm deště. Co takhle dovolenou na Da Nang? Průměrná denní teplota na Da Nangu je 24 °C s nejvyšší denní teplotou 28 °C a teplotou v noci příjemných 20 °C. Skvělé! V Hanoji očekávejte denní maxima 32 °C a shodně i v Ho Či Minově Městě. Jihočínské moře má teplotu 27 °C a vyzývá tak k vodním radovánkám a ke koupání.

Počasí ve Vietnamu v srpnu

V severním Vietnamu očekávejte maxima 32 °C a minima 26 °C, ve středním Vietnamu teploty 19–28 °C a na jihu země pak přibližně 29 °C. Sever a jih Vietnamu zažívá v srpnu období dešťů. V Hanoji prší 18 dní v měsíci, během kterých spadá 200 mm vody a v Ho Či Minově Městě prší 22 dní se 170 mm deště. Da Nang a celý střední Vietnam zažívá deštů méně (80 mm). Teplota moře klesá k 26 °C, i tak je ale voda báječná na koupání.

Počasí ve Vietnamu v září

Září je deštivým měsícem v celém Vietnamu, ceny ubytování a služeb tak klesají. Užijte si dovolenou ve Vietnamu za hubičku! Teploty se pohybují okolo 28 °C a vlhkost vzduchu je extrémně vysoká – 94%. Moře má v září příjemných 27 °C a slunce zapadá v 6 hodin večer.

Počasí ve Vietnamu v říjnu

Do Vietnamu přináší monzuny silné deště. Na jihu Vietnamu prší v říjnu 22 dní a spadá 160 mm deště. Da Nang ve středním Vietnamu zažívá v říjnu svůj vůbec nejdeštivější měsíc: během 9 dní spadne 150 mm deště a v severním Vietnamu naprší 100 mm za 11 dní. Průměrná teplota v Hanoji je 25 °C a v Ho Či Minově Městě 28 °C. Vlhkost vzduchu je vysoká (90%) a stejně tak UV faktor, proto nezapomeňte na kvalitní opalovací krém. Vánek je velice slabý a vítaný.

Počasí ve Vietnamu v listopadu

Zaleť si v listopadu do Hanoje! Hanoj má v listopadu průměrnou teplotu příjemných 22 °C a v nejteplejší části dne dosahuje až 24 °C. To je skvělé k poznávání památek i okolní přírody. V listopadu v Hanoji prší jen lehce – naprší 60 mm deště za 9 deštivých dní. Sluneční paprsky prochází skrze mraky 7 hodin denně. Průměrná teplota Da Nongu je 22 °C a Ho Či Minova Města 27 °C. Naprší zde přibližně 115 mm deště. Slunce zapadá ve čtvrt na šest večer.

Počasí ve Vietnamu v prosinci

V prosinci se severní Vietnam poněkud ochladí (18 °C), ale na jihu je stále tropické vedro. Teploty tu kolísají mezi 31 °C ve dne a 22 °C v noci – ideální getaway a únik od evropské zimy. V Hanoji prší 9 dní v měsíci, spadá zanedbatelných 30 mm deště. V Da Nang spadá 80 mm za 8 dní a na jihu země jen 40 mm. Dny jsou dlouhé 11 hodin s 5 hodinami slunečních paprsků a západem slunce ve čtvrt na šest večer.

Letenky do Vietnamu hledejte v našem vyhledávači. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 1. 2021

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)