Řecko

Bezpečnost v Řecku

Bezpečnost v Řecku je na úrovni jiných států EU. Není důvod se obávat jet do Řecka na dovolenou, stačí jen dodržovat několik základních pravidel a bezpečnost v Řecku pro vás nebude tématem. Je vhodné být ostražití především při prohlídce památek a návštěvě turistických míst, na plážích a v dopravních prostředcích. Zvlášť opatrní buďte v nočních hodinách. Důležité doklady, peníze a cennosti si rozdělte do více zavazadel nebo je ponechte na hotelovém trezoru. Nenoste šperky, zlaté hodinky a foťáky příliš na očích. Svá zavazadla nespouštějte z očí, nikdy je nenechávejte v autě. Nenechávejte žádné cennosti na pláži bez dozoru. K největšímu množství krádeží dochází v Athénách, zvláště na náměstí Omonia, naopak řecké ostrovy jsou velmi bezpečné.

Bezpečnost v Řecku

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje zaregistrovat se do systému DROZD. Samozřejmostí je být v kontaktu s rodinným příslušníkem nebo přáteli v ČR, kteří znají vaše cestovatelské plány a mohou vám v případě nouze finančně pomoci nebo se obrátit na zastupitelský úřad či policii. Upozorňujeme, že nošení nože nebo slzného plynu je v Řecku nelegální. Při plavbě na rekreační lodi (jachtě, člunu nebo vodním skútru) je zakázáno pití alkoholu, a to u všech členů posádky. Je povinné nosit záchranné vesty a sedět na místech k tomu určených.

Riziko přírodních katastrof

V Řecku můžete pocítit občasná zemětřesení. Obvykle se jedná o slabé, téměř neznatelné otřesy. V letních měsících hrozí zejména na jihu Řecka požáry: sledujte aktuální informace řeckých autorit a mapu rizika požáru. Nikdy nerozdělávejte otevřený oheň v Řecku v přírodě!

Očkování

Při cestě do Řecka není povinné žádné očkování, my přesto doporučujeme alespoň cestovatelský základ. Cestovatelským základem je očkování proti žloutence A + B, navíc si před cestou zkontrolujte platnost vašeho očkování proti tetanu – interval přeočkování u dospělých osob je 10 – 15 let. Neprošvihli jste náhodou přeočkování? Více o očkování na cesty si přečtěte v našem článku, který se tomuto tématu věnuje.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 31. 8. 2020

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)