Řecko

Počasí v Řecku

Itineráře
0 vzorů
Seznamka
1 člověk

Počasí v Řecku

Řecko – počasí

Turisté Řecko milují pro jeho středomořské klima s dlouhými, suchými léty bez dešťových srážek. Je nutné si uvědomit, že díky velké rozloze Řecka a díky jeho členitosti a vlivu moře jsou průměrné teploty v Řecku různé v jeho regionech. Mezitím, co Athény leží na úrovni Palerma na Sicílii, Kréta je položena jižněji než africký Tunis. Athénské počasí můžete vidět graficky vyobrazené výše. Okolí Soluně je deštivější a zimy zde panují mrazivé. Poloostrov Attika a Peloponés spolu s Kyklady a souostrovím Dódekanésos reprezentují typické středomořské klima s mírnou zimou. V červenci a srpnu vane horký vítr z Afriky zvaný meltemi, polévající jihovýchodní pobřeží řeckých ostrovů horkem. Vrcholky pohoří napříč celým Řeckem bývají v zimních měsících pokryty sněhem.

Počasí v Řecku v lednu

Průměrná lednová teplota v Řecku se drží na 10 °C s maximy okolo 13 °C a minimy 7 °C. Prší devět dní v měsíci, během kterých spadá 40 mm deště. Příznivější počasí najdete na ostrově Kréta, kde je vzduch o pár stupňů teplejší. Díky teplotě vody pouhých 16 °C spíše než na pláž vyrazte na výlet za památkami a řeckou přírodou.

Počasí v Řecku v únoru

Únor je jeden z nejchladnějších měsíců v Řecku, přesto je řecký únor podstatně teplejší, než ve střední Evropě. Průměrné teploty se drží na 10 °C s denním maximem 13 °C a minimem 7 °C. Hledáte-li místo s vyššími teplotami, zaleťte si na jeden z jižních ostrovů. Dejte šanci ostrovům Rhodos a Santorini! V únoru očekávejte sedm deštivých dnů v měsíci.

Počasí v Řecku v březnu

Průměrná teplota v březnu je na 13 °C s nejvyššími denními teplotami 17 °C. Teplota moře se drží na osvěžujících 15 °C a vlhkost vzduchu je nízká. V březnu očekávejte 12 hodin denního světla se šesti hodinami slunečních paprsků a mírný UV faktor. Březen je skvělý na poznávání antických památek, než se tam nahrnou letní davy turistů!

Počasí v Řecku v dubnu

V dubnu je průměrná denní teplota v Řecku 16 °C a v nejteplejší části dne šplhá na příjemných 20 °C. Během dne se budete cítit pohodlně v kraťasech a tričku, na brzká rána a večery si sbalte lehký svetr. Moře je osvěžující (16 °C) a prší šest dní v měsíci, během kterých spadá 31 mm deště. Nejhezčí počasí naleznete na jižních ostrovech, doporučujeme Kos nebo Karpathos.

Počasí v Řecku v květnu

V květnu začíná v Řecku vedlejší turistická sezóna a my právě květen doporučujeme všem, kdo si chtějí užít slunečného počasí a přitom se vyhnout přeplněným plážím. V květnu je průměrná denní teplota 21 °C s denním maximem 25 °C a na jihu země ještě o něco vyšší. Nezapomeňte si teplejší oblečení na večery, kdy teplota padá na 14 °C. Moře má osvěžujících 19 °C a koupou se v něm první otužilci. Prší pouze čtyři dny v měsíci, během kterých spadá 23 mm deště.

Počasí v Řecku v červnu

Červen značí začátek hlavní sezóny v Řecku a teploty šplhají na 30 °C v nejteplejší části dne. V noci se teploty drží na příjemných 19 °C a průměrná denní teplota je 26 °C. Teplota moře 22 °C je ideální ke koupání a 11 hodin slunečních paprsků denně vám dovolí nachytat bronz. Doporučujeme používat opalovací krém s vysokým UV faktorem! Slunce zapadá před devátou hodinou večerní a prší pouze jeden den v měsíci, kdy spadne 11 mm deště. Tak na co ještě čekáte? Zaleťte si vyfotit bílé útesy na ostrově Zakynthos.

Počasí v Řecku v červenci

Červenec je v Řecku horkým, suchým měsícem. Průměrné teploty se drží na 29 °C s maximy přesahujícími 33 °C a nočními teplotami okolo 24 °C. Jižní ostrovy ochlazuje moře a tak jsou jejich teploty o několik stupňů nižší, než je tomu v Athénách. Prší pouze jediný den v měsíci, kdy spadne 6 mm – déšť v červenci vám nemusí dělat vrásky na čele.

Počasí v Řecku v srpnu

V srpnu panují v Řecku spalující vedra. Průměrná denní teplota se drží na 29 °C, ale v poledne klidně šplhá až ke čtyřicítce. Preferujete mírnější teploty? Navštivte historickou Soluň. V srpnu nehrozí žádné dešťové srážky a teplota moře 25 °C – nejteplejší z roku – je ideální na koupání. Nezapomeňte si sbalit opalovací krém a sluneční brýle, UV faktor je extrémně vysoký!

Počasí v Řecku v září

Září značí konec hlavní turistické sezóny, ale počasí je stále skvělé ke koupání i poznávání památek. Slunce září devět hodin denně s 12 hodinami denního svitu. Průměrné denní teploty se pohybují okolo 24 °C s denními maximy 29 °C a nočními teplotami k 18 °C. V září spadá pouhých 13 mm deště během dvou dnů.

Počasí v Řecku v říjnu

Mezitím, co v jiných částech Evropy v říjnu padá listí a občas i první vločky sněhu, Řecko v říjnu pokračuje letním počasím a teplotou moře báječnou ke koupání (22 °C). Průměrná denní teplota v Athénách je 20 °C s denním maximem 24 °C a minimem 14 °C. Vlhkost vzduchu je nízká a prší pět dní v měsíci, během kterých spadá 53 mm deště. Co takhle si zaletět na Korfu?

Počasí v Řecku v listopadu

Průměrná denní teplota v listopadu je 15 °C s nejvyšší denní teplotou 19 °C a nejnižší 10 °C. Teplota moře je příjemných 20 °C. Listopad doporučujeme na prohlídku antických památek, zaleťte si do Athén! Slibujeme, že vás nezklamou.

Počasí v Řecku v prosinci

Prosinec je nejdeštivějším měsícem roku, ale i tak je skvělý k poznávání řeckých městeček a vesniček a ochutnávání místní kuchyně. Průměrná denní teplota se drží okolo 12 °C s vysokou vlhkostí vzduchu. Příjemnější teploty vás překvapí na jižních ostrovech, krásnou dovolenou slibují ostrovy Samos a také Mykonos s denními maximy více než 17 °C. Nádhera!

Letenky do Řecka hledejte v našem vyhledávači. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 1. 2021

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)