Řecko

Řecko

Toužíte po sluncem vyšisovaných ruinách konturovaných modrou oblohou? Po kulturním dědictví jakých je na světě jen málo a po plážích lemovaných jehličnany a bílými útesy padajícími do třpytivé hladiny moře? Navštivte Řecko. Pro některé je to místo, kde nachytat bronz a relaxovat se skleničkou frappé na terase, pro jiné je to mnohem víc. Je to pokladnice umění a bonboniéra zážitků. Kochejte se přehlídkou antiky a vychutnávejte si současnost, seznamte se s Řeky – nadchne vás jejich pohostinnost a spontánnost. Už jste ochutnali autentickou řeckou kuchyni? Chuť extra panenského olivového oleje kapaného na salát z čerstvé zeleniny se sýrem feta vás mile překvapí. Domácí tzatziki chutnají jinak, než z plastového kelímku ze supermarketu a jednoduchý řecký jogurt s oříšky a medem se stane vaší oblíbenou snídaní. Věděli jste, že v letních měsících můžete v dochovaném starověkém divadle v Epidauru nebo v Akropoli shlédnout jedno z antických dramat? Se studiem jazyka začněte co nejdříve, hraje se v řečtině!

Řecko

Řecko leží v jižní Evropě, na jihu Balkánského poloostrova. Část Řecka je pevninská, část se rozkládá na 6000 ostrovech jak kdyby rozsypaných po Egejském, Krétském, Thráckém, Středozemním a Jónském moři. Pevninské Řecko sdílí své hranice s Albánií, Severní Makedonií, Bulharskem a Tureckem. Hlavním městem Řecka jsou Athény, které na své úchvatné památky lákají turisty z celého světa, a jazykem je řečtina. Pod pojmem Řecko si většina lidí představí pláže a pozvolný family-friendly vstup do vody. Možná vás překvapí, že Řecko je jednou z nejhornatějších zemí Evropy. Helenidy vlní celým Řeckem a dali vzniknout mnoha z jeho ostrovů. Ostrovy Egejského moře jsou vrcholy hor, které dříve byly prodloužením pevniny. Pohoří Olymp se pyšní nejvyšším vrcholem Řecka a nádhernými výhledy. Turisté milují Řecko pro jeho horké a slunečné počasí. V létě jsou ideální teploty pro koupání a vodní radovánky, jaro a podzim jsou skvělé pro poznávání památek.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 9. 2023

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)