Nizozemsko

Nizozemsko

Přiléhavější název už snad toto království mít nemůže: Nizozemsko – nízká země kam jen dohlédnete. Rovinu přerušují pouze nekonečné vodní kanály a romantické větrné mlýny. Nizozemsko, nezřídka označované jako Holandsko, leží v severozápadní Evropě v sousedství s Německem a Belgií. Je konstituční monarchií známou pro vysokou kvalitu života a liberální postoj k drogám, prostituci, eutanazii a homosexualitě. Právě proto (ale nejen proto) je vyhledávanou destinací na dovolenou.

Turisté navštěvující Nizozemsko si ho chválí pro scénickou krajinu jak dělanou pro cyklo-výlety: rovinu nevlní žádné kopce, cyklostezek je tu na 32 tisíc kilometrů a půjčovny kol najdete snad na každém roku. Turisté na Nizozemsku milují také umění, v galeriích jsou ke shlédnutí holandští mistři jako Rembrandt, Vermeer i samotný Van Gogh. Nemluvě o gotických skvostech a renesančních palácích zdobících metropole i venkov. Ulice a uličky praskají ve švech hospůdkami, kterým se tady říká café – přestože kafe v nich nikdo nepopíjí. Zaleťte si do malé – velké země barevných tulipánů, mlýnů, cyklostezek a svobody!

Nizozemsko

Hlavní město Amsterdam je proslulé památkami a romantickými uličkami propletenými více než stovkou vodních grachtů. Je městem neřesti a sexu pod svitem červených neonů. Koexistuje tu tradice s inovací: historie se supermoderní architekturou, designem a pulzujícím nočním životem. Zaleťte si na křídlech KLM na letiště Schiphol – patří mezi nejmodernější letiště v Evropě. Ještě nemáte letenku? Nejlevnější najdete v našem rezervačním systému.

Nizozemsko, to ale nejsou jen krásy a nemravnosti Amsterdamu. Navštivte nádherný Haag s okázalým palácem Huis ten Bosch a přímořským letoviskem Scheveningen – ideální pro procházky po promenádě anebo hledání mušliček s chodidly zabořenými do jemného písku. Úchvatné památky najdete ve městech Delft a Leiden nebo Utrecht a po sýru chutnají městečka Alkmaar, Edam a Gouda – odtud ty slavné sýry pochází. Doporučujeme navštívit zahradu Keukenhof, kde každoročně kvete na sedm milionů cibulnatých okrasných rostlin, kralují jim tulipány. Vyfoťte si unikátní panorama!

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 17. 8. 2020

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)