Nizozemsko

Nizozemsko

Itineráře
0 vzorů
Seznamka
0 lidí

Přiléhavější název už snad toto království mít nemůže: Nizozemsko – nízká země kam jen dohlédnete. Rovinu přerušují pouze nekonečné vodní kanály a romantické větrné mlýny. Nizozemsko, nezřídka označované jako Holandsko, leží v severozápadní Evropě v sousedství s Německem a Belgií. Je konstituční monarchií známou pro vysokou kvalitu života a liberální postoj k drogám, prostituci, eutanazii a homosexualitě. Právě proto (ale nejen proto) je vyhledávanou destinací na dovolenou.

Turisté navštěvující Nizozemsko si ho chválí pro scénickou krajinu jak dělanou pro cyklo-výlety: rovinu nevlní žádné kopce, cyklostezek je tu na 32 tisíc kilometrů a půjčovny kol najdete snad na každém roku. Turisté na Nizozemsku milují také umění, v galeriích jsou ke shlédnutí holandští mistři jako Rembrandt, Vermeer i samotný Van Gogh. Nemluvě o gotických skvostech a renesančních palácích zdobících metropole i venkov. Ulice a uličky praskají ve švech hospůdkami, kterým se tady říká café – přestože kafe v nich nikdo nepopíjí. Zaleťte si do malé – velké země barevných tulipánů, mlýnů, cyklostezek a svobody!

Nizozemsko

Hlavní město Amsterdam je proslulé památkami a romantickými uličkami propletenými více než stovkou vodních grachtů. Je městem neřesti a sexu pod svitem červených neonů. Koexistuje tu tradice s inovací: historie se supermoderní architekturou, designem a pulzujícím nočním životem. Zaleťte si na křídlech KLM na letiště Schiphol – patří mezi nejmodernější letiště v Evropě. Ještě nemáte letenku? Nejlevnější najdete v našem rezervačním systému.

Nizozemsko, to ale nejsou jen krásy a nemravnosti Amsterdamu. Navštivte nádherný Haag s okázalým palácem Huis ten Bosch a přímořským letoviskem Scheveningen – ideální pro procházky po promenádě anebo hledání mušliček s chodidly zabořenými do jemného písku. Úchvatné památky najdete ve městech Delft a Leiden nebo Utrecht a po sýru chutnají městečka Alkmaar, Edam a Gouda – odtud ty slavné sýry pochází. Doporučujeme navštívit zahradu Keukenhof, kde každoročně kvete na sedm milionů cibulnatých okrasných rostlin, kralují jim tulipány. Vyfoťte si unikátní panorama!

Poslední aktualizace: 17. 8. 2020

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)