Nizozemsko

Počasí v Nizozemsku

Počasí v Nizozemsku

Nizozemské počasí

V Nizozemsku převládá mírné oceánské klima. Díky Golfskému proudu jsou zimy i léta mírné, teplotní rozdíl mezi ročními obdobími a stejně tak mezi dnem a nocí jsou výrazně nižší, než ve střední Evropě. Nizozemsko je známé častými srážkami a neustávajícím větrem pohánějícím proslulé větrné mlýny. V zimě mohou být srážky ojediněle sněhové, ale často kombinované s deštěm – vidět Amsterdam pod sněhovou přikrývkou je tak vzácností. Nejlepší sezónou pro návštěvu Nizozemska je duben a květen, kdy rozkvétají tulipány, teploty jsou příjemné a srážky minimální. Naopak méně oblíbenou sezónou jsou měsíce od prosince do února a to díky krátkým dnům a chladnějším teplotám. Ale taková vánoční atmosféra a ice-skating v Amsterdamu, to si nemůžete nechat ujít!

Počasí v Nizozemsku v lednu

Máte rádi kouzelnou zimu? Zaleťte si v lednu do Amsterdamu. Připravte se na teploty mezi 0 a 6 °C a srážky až 66 mm – s trochou štěstí sněhové. Leden je v Nizozemsku nejchladnějším měsícem roku a kanály, které ho proplétají, zmrznou. Tvoří tak kluziště pro Nizozemce i turisty, jedná se o opravdu jedinečný zážitek.

Počasí v Nizozemsku v únoru

Únor je spolu s lednem nejchladnějším měsícem v roce. Teple se oblékněte, ať nepromrznete při teplotách kolem 4 °C s občasnými extrémy až -5 °C. Denní světlo v únoru vám osvítí ulice i krajinu 10 hodin denně. Rána bývají často mlhavá: mlha zvedající se nad nizozemskými kanály má úchvatnou atmosféru!

Počasí v Nizozemsku v březnu

V březnu se Nizozemsko probouzí ze zimního spánku a pomalu začíná jaro. Po většinu měsíce je polojasno, slunce otepluje vzduch na průměrnou teplotu 6 °C. V druhé polovině března rozkvétají tulipány a narcisy v zahradách Keukenhof. Zaleťte se na ně podívat mezi prvními!

Počasí v Nizozemsku v dubnu

Duben je snad nejlepším obdobím pro návštěvu Nizozemska. Dešťové srážky jsou na svém minimu – pouhých 40 mm vody. Tulipány v Keukenhof zdobí scenérii v plném květu a denní teploty se pohybují mezi 4 °C a 13 °C. Po většinu dne je obloha jasná a Nizozemsko se tak probarví optimismem.

Počasí v Nizozemsku v květnu

Přiléhavější název už snad tento měsíc mít nemůže: tulipány kvetou kam jen dohlédnete. Většinu dnů je obloha jasná nebo polojasná a dny jsou dlouhé krásných 16 hodin. Květnové teploty se v Nizozemsku pohybují mezi 8 a 17 °C a deště během měsíce května spadá 56 milimetrů. Květen je ideálním měsícem na výlety na venkov a do přírody!

Počasí v Nizozemsku v červnu

Červen značí začátek léta s příjemnými teplotami v rozmezí 11 a 20 °C. V červnu vás potěší nejdelší dny z celého roku – denní světlo očekávejte 17 hodin. Amsterdam bývá v červnu plný turistů, tak co to vzít z druhé strany a navštívit snad ještě zajímavější Rotterdam? Letenky prodáváme za hubičku.

Počasí v Nizozemsku v červenci

V červenci je léto v plném proudu a to nizozemské je opravdu příjemné. Teploty se pohybují mezi 13 a 22 °C s ojedinělými vlnami tepla nad 30 °C. Teplota vody v přímořském letovisku Scheveningen se drží na 17 °C – na koupání je to jen pro otužilce. Ale procházky po místní promenádě si užije každý! V červenci očekávejte jasnou oblohu s občasnými odpoledními přeháňkami nebo bouřkou – srážky za červenec dělají 76 mm.

Počasí v Nizozemsku v srpnu

V srpnu je teplota Severního moře na svém maximu – 19 °C. Pokud někdy do Haagu a na koupačku, tak teď! Teplotu vzduchu očekávejte mezi 13 a 22 °C a jasné nebe. V srpnu nejsou výjimkou nárazové deště a bouřky, naprší až 86 mm vody – nezapomeňte na pláštěnku nebo deštník!

Počasí v Nizozemsku v září

Září je beze sporu krásným obdobím na návštěvu Nizozemska. Babí léto vás překvapí teplotami 11 – 19 °C a dny trvají 13 hodin. Očekávejte déšť každý druhý den – galerie, muzea a kavárny jsou ideálním místem, kam se před ním schovat.

Počasí v Nizozemsku v říjnu

Nizozemsko hraje zemitými podzimními barvami během října a teploty klesají k 8 – 14 °C. Atmosféra v Amsterdamu i na venkově je jedinečná. Nezapomeňte, že říjen je nejdeštivějším měsícem v roce (89 mm) a pláštěnka nebo deštník je nezbytností.

Počasí v Nizozemsku v listopadu

Nizozemské počasí v listopadu je poněkud chladné a pochmurné, průměrná denní teplota se pohybuje okolo 7 °C, nebe je po většinu dne zatažené a prší 86 milimetrů měsíčně. Listopad doporučujeme především na vnitřní aktivity: návštěvu památek, prohlížení obrazů od starých mistrů a ochutnávání lokálních výrobků si zajisté užijete.

Počasí v Nizozemsku v prosinci

V prosinci v Nizozemsku ojediněle mrzne. Průměrné denní teploty očekávejte mezi 2 °C a 7 °C, vítr ženoucí se městskými kanály zesílí a srážky jsou občasně dešťové, jindy sněhové. Proč si zaletět v prosinci do Amsterdamu? No přece pro jeho fantastickou vánoční atmosféru, trhy a koledy. To se vám zalíbí!

Letenky do Nizozemska hledejte v našem vyhledávači. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 1. 2021

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)