Nizozemsko

Bezpečnost v Nizozemsku

Itineráře
0 vzorů
Seznamka
0 lidí

Nizozemsko je velice bezpečnou zemí. Ke krádežím nebo přepadení v Nizozemsku dochází minimálně, přesto se hodí dodržovat několik jednoduchých doporučení a bezpečnost v Nizozemsku tak pro vás nebude tématem. Důležité doklady a cennosti si nikdy neukládejte na jedno místo, rozmístěte je do několika zavazadel nebo ještě lépe, pokud je to možné, uschovejte je do hotelového trezoru. Vyhotovte si papírovou kopii průkazu totožnosti nebo si uložte jeho fotku do mobilu nebo na e-mail. Vyvarujte se větším obnosům hotovosti. Zvlášť opatrní buďte při návštěvě historických památek, v restauracích a hromadné dopravě. Nenocujte mimo místa k tomu určená. Marihuanu se doporučuje nakupovat pouze v coffeeshopech, nikoliv u neoficiálních dealerů.

Bezpečnost v Nizozemsku

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje zaregistrovat se do systému DROZD. Samozřejmostí je být v kontaktu s rodinným příslušníkem nebo přáteli v ČR, kteří znají vaše cestovatelské plány a mohou vám v případě nouze finančně pomoci nebo se obrátit na zastupitelský úřad či policii. Velvyslanectví České republiky najdete v Haagu na adrese Paleisstraat 4. Kontaktovat jej můžete na telefonním čísle +31 (0)70 313 00 31 ve všední dny mezi 9 a 16:30. Mimo pracovní dobu volejte pouze v extra naléhavých případech diplomatickou službu +31 641 315128.

Očkování

Nizozemské zdravotnictví, stejně tak jako bezpečnost v Nizozemsku, je na vysoké úrovni. Při cestě do Nizozemska není povinné žádné očkování, my přesto doporučujeme alespoň cestovatelský základ. Cestovatelským základem je očkování proti žloutence A + B, navíc si před cestou zkontrolujte platnost vašeho očkování proti tetanu – interval přeočkování u dospělých osob je 10 – 15 let. Neprošvihli jste náhodou přeočkování? Více o očkování na cesty si přečtěte v našem článku, který se tomuto tématu věnuje.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 17. 8. 2020

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)