Japonsko

Počasí v Japonsku

Počasí v Japonsku
Počasí na ostrově Honšú, konkrétně v prefektuře Tokio. Počasí v jiných oblastech Japonska může být výrazně odlišné.

 

Japonsko – počasí

Podnebí Japonska je velmi různorodé, a to pro velikost země i pro její hornatost. Sever Japonska je velmi chladný, ve střední části panuje mírné podnebí a jih země spadá do subtropické oblasti. Podnebí Japonska je ovlivňováno monzuny, které v letních měsících přináší silné deště. Přes Japonské moře proudí na západní pobřeží Japonska studený vítr od Arktidy, který nese až několikametrovou sněhovou nadílku – především západně od Japonských Alp. Zaleť si za bělostným prašanem do prefektury Akita! Východní pobřeží a jih země mají vyšší teploty díky teplým oceánským proudům. Zimy jsou zde mírné a léta deštivá, na jaře v Pacifiku vznikají silné tajfuny, přinášející do Japonska silný nárazový vítr a ničivé deště. Zajímá vás více na téma počasí v Japonsku?

Počasí v Japonsku v lednu

Leden je v Japonsku velmi turistickým obdobím. Počasí je na většině Japonska chladné, ale atmosféra kouzelná. Každý by chtěl slavit Nová rok v Japonsku! V Tokiu očekávejte průměrné denní teploty 10 °C a průměrné noční teploty 2 °C, v Ósace jsou teploty méně rozdílné: průměrně 9 °C ve dne a 3 °C v nočních hodinách. Subtropická Naha vás překvapí 19 °C ve dne a chladné Sapporo naopak svými teplotami hluboko pod bodem mrazu. V Tokiu prší nejméně z celého roku: pouze 43 mm deště za 9 deštivých dní. Paprsky slunce prosvítí oblaka 6 hodin denně, dny jsou dlouhé 10 hodin.

Počasí v Japonsku v únoru

Únor je skvělým obdobím pro návštěvu zimního Japonska. Ceny ubytování a služeb jsou pro chladné počasí nízké a včasná rezervace není nutná. V Tokiu očekávejte průměrnou teplotu 6 °C s denním maximem 9 °C a minimem 2 °C. Prší obvykle 11 dní v měsíci, výjimečně mohou být srážky i sněhové. Více sněhu najdete v severním Japonsku a na pobřeží s Japonským mořem. V Sapporu padají sněhové vločky téměř každý den a teploty se pohybují kolem 0 °C ve dne a padají k -7 °C v noci. Zaleť si do Sappora zalyžovat! Únor je skvělý pro lyžování, snowboardování i kochání se zimní scenérií, musíme doporučit slavný pohled na dřevěné domky pod sněhovou peřinou v Shirakawa-go. Dny jsou v únoru krátké, v Tokiu zapadá slunce v půl šesté večer.

Počasí v Japonsku v březnu

V březnu se v Japonsku pomalu probouzí jaro. Průměrná teplota v Tokiu je na 9 °C s denními maximy 12 °C a minimy 5 °C. Teplota v Ósace se pohybuje mezi 5 a 13 °C a ve Fukuoce mezi 6 a 14 °C. Západní pobřeží pokrývá slábnoucí vrstva bílého prašanu mezitím co v Tokiu prší 17 dní v měsíci a spadá 94 mm deště. Sever země vybízí k zimním radovánkám, v jižním a centrálním Japonsku už začínají rozkvétat stromy. Konec března je ideálním obdobím pro procházky pod rozkvetlými květy třešní sakura. Jedním z nejkrásnějších míst pro takové procházky je Yoshino – zarezervujte si letenky do blízké Ósaky.

Počasí v Japonsku v dubnu

V dubnu očekávejte průměrnou teplotu v Tokiu 14 °C se 17 °C v nejteplejší části dne a 5 °C když je nejchladněji v noci. V Tokiu prší 16 dní v měsíci a naprší 119 mm. V Takayamě při západním pobřeží teploty klesají na -2 °C v noci. Naha ležící v subtropické oblasti vás překvapí vysokými teplotami okolo 21 °C ve dne. Zaleť si za příjemným počasím do Fukuoky, teploty ve Fukuoce se v dubnu pohybují mezi 6 a 14 °C. Slunce tu vychází před šestou ráno a zapadá krátce před sedmou večerní, dny jsou dlouhé 13 hodin.

Počasí v Japonsku v květnu

Květen je nádherným měsícem pro návštěvu Japonska. Příroda je rozkvetlá a teploty stále příjemné. V Ósace očekávejte teploty mezi 24 °C ve dne a 15 °C v noci, stejně tak ve Fukuoce. Sapporo se svým chladnějším podnebím nabízí teploty mezi 8 a 17 °C. Na Okinawě na samém jihu Japonska šplhají teploty přes 26 °C a začíná období dešťů. Na dovolenou v květnu doporučujeme hlavní město Tokio s průměrnou teplotou 18 °C, přes den lehce přesahující 21 °C. Přilehlé moře dosahuje 20 °C a během měsíce naprší 132 mm deště. Slunce v květnu zapadá v půl sedmé večer a dny se postupně prodlužují.

Počasí v Japonsku v červnu

V červnu začíná sezóna dešťů (tyusu) po celém Japonsku, kromě severu země – ostrova Hokkaidó. Neprší sice každý den, ale obloha bývá zatažená a šedá. V Tokiu prší 20 dní v měsíci a spadá 181 mm deště. Maximální denní teploty se pohybují okolo 24 °C a v noci klesají k 18 °C. Mořská voda má teplotu 22 °C a slunce vycházející v půl páté ráno zapadá v 7 hodin večer.

Počasí v Japonsku v červenci

Červenec je v Japonsku velmi horkým a vlhkým měsícem. Deště končí v polovině měsíce a vzduch zůstává plně nasycený vodou. V Tokiu mají průměrné denní teploty 29 °C a průměrná noc 23 °C. V Ósace teploty šplhají dokonce přes 31 °C ve dne a postupně padají k 24 °C v noci. Subtropy mohou být skvělou destinací pro dovolenou na pláži s trochou relaxu a mořem – v červenci je tu nejslunečněji z celého roku. V centrálním Japonsku prší 20 dní v měsíci a spadá 128 mm deště. Zaleť si na ostrov Hokkaidó, kde jsou příjemnější teploty (25 °C ve dne) a pohoří nabízí spoustu možností pro výlety.

Počasí v Japonsku v srpnu

Srpen je v Japonsku dalším horkým měsícem s až extrémní vlhkostí vzduchu. Fukuoka hlásí teploty 25 °C – 32 °C, Ósaka dokonce až 33 °C. V Tokiu se noční teploty pohybují okolo 24 °C a ve dne stoupají k 31 °C. Mírnější počasí najdete v Sapporu, kde se denní teploty s 26 °C proměňují v 19 °C v noci. Mořské proudy mají nejvyšší teplotu z celého roku (26 °C). V centrálním Japonsku prší 17 dní v měsíci se 147 mm dešťových srážek, na Hokkaidó je déšť jen ojedinělý.

Počasí v Japonsku v září

Pozor, září je na Okinawě, Kjúšú a Šikoku sezónou tajfunů! Připravte se na silný vítr s přívalovými dešti. Pozitivní stránkou je, že tajfuny oblohu krásně pročistí a následuje po nich klidné, slunečné počasí. Teploty postupně klesají a s nimi i vlhkost vzduchu. V Tokiu očekávejte průměrnou denní teplotu 23 °C s denními maximy 26 °C a nočními minimy 20 °C. V Ósace se teploty pohybují mezi 21 a 27 °C a v Sapporu mezi 14 a 22 °C. Naha zůstává na subtropických 25–30 °C. V centrálním i jižním Japonsku se nenechte překvapit deštěm, naopak sever Japonska je více slunečný.

Počasí v Japonsku v říjnu

Říjen je jedním z nejoblíbenějších měsíců pro návštěvu Japonska. Počasí je mírné a příjemné a příroda se začíná zbarvovat do hřejivých odstínů podzimu. V Tokiu vás čekají teploty mezi 15 a 22 °C, v Takayamě 9 až 20 °C, v nádherné Ósace 15–23 °C a v Naze 23 °C v noci a 28 °C během dne. Na říjnovou návštěvu doporučujeme úchvatné Kjóto.

Počasí v Japonsku v listopadu

Všichni milují japonský listopad! Fotky červenými listy zdobených stromů gingko a momiji jsou populární, stejně tak jako procházky pod nimi. Oblíbeným místem na takové procházky je Korankei, jen kousek od letiště Nagoya. Denní teploty zde očekávejte okolo 14 °C a teplotu v noci 9 °C. Průměrná teplota v Tokiu je 12 °C a v Ósace se teploty pohybují mezi 10 °C a 17 °C. Déšť je v listopadu spíš vzácný, na Hokkaidu může ojediněle sněžit.

Počasí v Japonsku v prosinci

Na Vánoce do Japonska? Proč ne! Vánoční atmosféra a světýlka zdobící ulice a náměstíčka jsou nezapomenutelnou podívanou, zvlášť kouzelné jsou Vánoce v Tokiu. Teploty zde očekávejte okolo 5 °C v noci a 12 °C ve dne, shodně i v Ósace. Ve Fukuoce teploty kolísají mezi 5 a 13 °C a v Sapporu pravidelně sněží, když noční teploty klesají 4 stupně pod bod mrazu a ve dne stoupají jen k 2 °C. Začíná lyžařská sezóna! V centrálním Japonsku očekávejte srážky jen 9 dní v měsíci. Vánoční Tokio vás neláká? Zkuste dovolenou v subtropech na Okinawě, utečte do tepla (16–21 °C) a užijte si pláží!

Letenky do Japonska hledejte v našem vyhledávači. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 15. 10. 2020

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)