Rossiya Airlines

Rossiya Airlines

Rossiya Airlines (FV) jsou ruskými aeroliniemi se základnou na letišti Pulkovo v Petrohradu (LED). Založeny byly roku 1932 jako Pulkovo Aviation Enterprise. Dnes jsou součástí koncernu Aeroflot Group a se svými letadly létají již pouze po Rusku a do mimoevropských destinacích – zaměřují se hlavně na dovolenkové destinace jako jsou Dominikánská republika, Thajsko nebo Tunisko.

Od února 2022 je to ale zcela zbytečná aerolinka, jejíž služby nelze reálně využít a hlavně ji nechcete využívat!
  • Příruční zavazadlo větší zavazadlo až 55 × 40 × 25 cm, k tomu druhé, menší příruční zavazadlo
  • Občerstvení zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.rossiya-airlines.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating v rámci online check-in je zdarma. Přednostní výběr sedadla podléhá poplatku, jehož výše závisí na konkrétním místě a letu.

Naše recenze

Podprůměrná aerolinka s velmi starými letadly, na palubě je často příliš chladno a deky nebývají dostupné. Letadla nejsou vybavena obrazovkami pro palubní zábavu, a to ani na dálkových letech – k zábavnímu portálu je možné se připojit pouze přes vlastní mobilní zařízení. Celkově tuto aerolinku nemůžeme doporučit. Jediným plusem jsou linky z Moskvy do zajímavých destinací Dálného východu.

Zavazadla

Cestující si mohou vzít s sebou na palubu letadla příruční zavazadlo o rozměrech až 55 x 40 x 25 cm a o hmotnosti až 10 kg při economy class a až 15 kg při business class. Dále si s sebou na palubu letadla mohou vzít cestující kabelku, aktovku nebo batoh o součtu rozměrů všech tří stran až 80 cm a o hmotnosti až 5 kg.

Všechny tarify kromě tarifu Lite zahrnují také přepravu odbaveného zavazadla – 1 kus 23kg zavazadla u běžných economy tarifů,  2 kusy 23kg zavazadla při flexibilních economy tarifech a 2 kusy až 32kg zavazadla pro cestující business class. U všech tarifů kromě tarifu Lite je možné navíc přepravit sportovní vybavení jako jsou lyže, snowboard, potápěčské vybavení nebo surf zcela zdarma. Podmínky této akce si přečtěte na stránkách dopravce.

Nákup letenek

Letenky společnosti Rossiya Airlines prostě nekupujte…

Kontakt

Aerolinku můžete kontaktovat na telefonním čísle +7 800 444 5555, 24/7, v ruském nebo anglickém jazyce, nebo na bezplatné telefonní lince  +420 800 722 143, 24/7, v anglickém jazyce.

Na aerolinku se můžete obrátit také skrze kontaktní formulář.

Služby

Na letech kratších dvě hodiny se podávají chlazené nápoje, na letech dlouhých od dvou do čtyř hodin se podává také lehké občerstvení a na dálkových letech si budete moci vychutnat teplou snídani, oběd nebo večeři. V business class se podává občerstvení i na těch nejkratších letech.

Palubní zábava s nabídkou filmů, seriálů a hudby je k dispozici pro vaše mobilní zařízení. Více si můžete přečíst na stránkách dopravce.

Destinace

Ruské aerolinie létají z petrohradského letiště Pulkovo (LED) a moskevského Šeremetěvo (SVO) do široké škály destinací napříč celým Ruskem. Kromě vnitrostátních letů provozuje tato aerolinka také lety do evropských destinací včetně Prahy (PRG ) a v sezóně také Pardubic (PED). Aerolinka dále létá do Dominikánské republiky, Indie, Indonésie, Izraele, SAE, Thajska, Tuniska, Turecka a Uzbekistánu.

Flotila

Tato aerolinka provozuje své lety na křídlech letounů Airbus A319, Airbus A320, Boeing 737, Boeing 747 Jumbo Jet, Boeing 777 a Sukhoi Superjet 100.

Chcete vědět více o flotile Rossiya Airlines?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)