Dominikánská republika

Dominikánská republika

Itineráře
0 vzorů
Seznamka
4 lidi
Sezóna
prosinec – červenec
Víza
NE
Cenová hladina
Očkování
žádné povinné očkování

Dominikánská republika je ideální destinací pro odpočinek i aktivní dovolenou. Koloniální architektura potěší milovníky historie mezitím, co mořská hladina láká ke koupání a šnorchlování s delfíny.

Jemný písek bílých pláží, s červenými hvězdicemi a stíněný siluetami kokosových palem, lemuje džungli s 300 druhy orchidejí, vodopády a přírodním aquaparkem.

Ráno můžete skákat do napěněných peřejí z několikametrové výšky, prohánět se na zip line nebo klidně a s respektem pozorovat dechberoucí keporkaky. Odpoledne se pak poddejte nerušenému odpočinku – jen vy, šum moře, zpěv ptáků a žár tropů. Navečer ochutnejte vyhlášený místní rum lahodné chuti, roztančete se do rytmu merengue a spát jděte až za svítání. Dominikánská republika je rájem na zemi, jednou tam vkročíte a jste lapeni!

Zajímá vás, co navštívit v Dominikánské republice?

Dominikánská republika – ZAJÍMAVOSTI

Punta Cana – populární dovolenkové letovisko nabízející relax na písečných plážích, lemované množstvím hotelů a omývané průzračným mořem. Chcete vyzkoušet nové vodní sporty, zahrát si golf nebo zažít adrenalinovou jízdu na písečných dunách? To vše je v letovisku Punta Cana možné. Za zmínku stojí také skvělý aquapark Sirenis Aquagames.

Santo Domingo – hlavní město Dominikánské republiky s historickým centrem Zona Colonial zapsaném na seznamu UNESCO. Nezapomeňte navštívit nejstarší americkou katedrálu Primada de America a palác Alcazar De Colón.

Playa Grande – naprosto úchvatná pláž v destinaci Dominikánská republika. Dovolená na Playa Grande vás potěší tyrkysovým mořem a relaxem s koktejlem v ruce.

Playa Rincón – 3 km dlouhá pláž a kousek tropického ráje, stín kokosových palem, šum moře a restaurace podávající lahodné mořské plody

Ostrov Bacardi – ostrovu Cayo Levantado nikdo neřekne jinak než Bacardi Island. Najdete tu exotické scenérie a písek bělejší než sníh. Návštěvu doporučujeme spíše v pozdních odpoledních hodinách, kdy se vyhnete davům turistů z výletních lodí.

Čokoládovna Sendero del Cacao – továrna na čokoládu jak od Willyho Wonky, nabízející dvouhodinové exkurze, při kterých nahlédnete do tajů výroby té nejlepší čokolády, a také obchůdek, ve kterém čokoládové výrobky můžete zakoupit

Surfování v Cabarete – původně rybářská vesnička a dnes centrum surfování, kitesurfingu a dalších vodních sportů

Dominikánská republika

Národní park Los Haitises – džungle jak z Jurského parku, mangrovníky vyrůstající z vody, množství skrytých jeskyní a panensky zelená příroda. To je Los Haitises!

27 Waterfalls a El Limón – sklouznout se vodopádem jako v tobogánu? Proč ne! Dominikánská republika má rovnou 27 vodopádů, kterými se můžete klouzat, skákat z nich a plavat pod nimi. Takový přírodní aquapark! Vodopád El Limón vás poté překvapí svou výškou 52 metrů a nádhernou scenérií.

Laguny Tres Ojos – krápníkové jeskyně s azurovými lagunami a jedinečnou atmosférou, nachází se jen kousek od centra hlavního města Santo Domingo

Ostrov Isla Saona – dovolená v Dominikánské republice už snad nemůže být lepší. Pláže na Isla Saona nabízí pozvolný vstup do moře, stíny palem chránící před odpoledním sluncem, omamný rum a taneční hudbu.

 Zip Lining Adventure – Chcete vidět Dominikánskou republiku z výšky a s pořádnou dávkou adrenalinu? Svezte se na nejdelší zip line v Karibiku!

Lago Enriquillo – jezero se slanou vodou zdobené kvetoucími kaktusy, s kolonií plameňáků, krokodýlů a leguánů a velkým množstvím barevných motýlů

Las Galeras – malá rybářská vesnička, která vám dovolí zapomenout na okolní svět. Vzdálená od přeplněných letovisek nabízí pocit samoty a dobrodružství. Objevte pláž, kterou budete mít jen sami pro sebe, zaposlouchejte se do vln tříštících se o skalnaté útesy a vychutnejte si divokou kombinaci džungle a oceánu.

Pozorování keporkaků a delfínů – nejlepším místem pro pozorování velryb keporkaků je Samanský záliv, kam připlouvají každoročně v lednu a únoru rodit mláďata. Velkolepá podívaná! Delfíny můžete v Samanském zálivu vidět celoročně.

Dominikánská republika

Máte nějaké další tipy, co vidět v Dominikánské republice? Napište nám je do komentářů!

Víza a cestovní dokumenty

Vízum do Dominikánské republiky není vyžadováno pro pobyt do 30 dní. Tento pobyt lze dále prodloužit na imigračním úřadě až na 120 dní. K cestování do Dominikánské republiky je nutný cestovní pas s platností alespoň šest měsíců od data vstupu. Zajímá vás více na téma dovolená Dominikánská republika? Pokračujte ve čtení!

Dominikánská republika – POČASÍ

Počasí na Dominikánské republice se vyznačuje tropickými teplotami v průběhu celého roku. Průměrné denní teploty kolísají jen velmi lehce – od 25 °C v lednu k 29 °C v srpnu, s denními maximy běžně překračujícími tropickou třicítku. Sezóna dešťů trvá od května do listopadu s nejvyšším úhrnem srážek během října. Sezónu dešťů kopíruje také sezóna hurikánů, s nejsilnějšími bouřemi v období od srpna do září. Deště v Karibiku jsou sice vydatné, obvykle ale rychle přejdou, proto sezóna dešťů nemusí být nutně STOPkou pro vaší dovolenou. Hlavní turistická sezóna v Dominikánské republice trvá od prosince do dubna a dále v období letních prázdnin. Vedlejší turistická sezóna od května do června přináší nižší ceny ubytování a služeb.

Dominikánská republika – LETENKY

Letenky z Prahy do Dominikánské republiky jsou v prodeji vždy s alespoň jedním přestupem. Takové letenky nabízí například aerolinky Lufthansa, Condor, Eurowings, Delta Air Lines a United. Cílovou destinací může být Punta Cana, Puerto Plata nebo Santo Domingo. Letenky z Prahy do Dominikánské republiky obvykle stojí okolo 17 000 CZK. V akci nabízíme letenky z Prahy do Dominikánské republiky za ceny již od 12 000 CZK! Letenky rezervujte v našem vyhledávači. Dále je možné zakoupit letenky z Vídně nebo německých letišť, a to za ceny již od 16 000 CZK. Z německého Frankfurtu můžete letět do Punta Cany přímým letem s aerolinkou Condor. Jak daleko leží Dominikánská republika? Doba letu do Dominikánské republiky je přibližně 11 hodin – bez přestupu.

Dominikánská republika – CESTOVÁNÍ

Jak cestovat mezi atrakcemi v Dominikánské republice? Využít můžete autobus, taxi, pronajatý automobil nebo jeden z tradičních způsobů místní dopravy. Dálkové autobusové linky provozují dopravci Metro Express, Caribe Tours a další. Autobusy jsou pohodlné a disponují WC i klimatizací. Jízdenku zakoupíte přímo v autobusu. Nejpohodlnějším způsobem přepravy v Dominikánské republice je taxi. Cenu jízdy doporučujeme dohodnout ještě před zahájením jízdy. Nástupní taxa stojí průměrně 190 DOP a kilometr jízdy poté 150 DOP. Pro nejflexibilnější cestování Dominikánskou republikou si doporučujeme pronajmout automobil. Jak najít tu nejlevnější autopůjčovnu? Rezervujte si auto přes náš srovnávač autopůjčoven. Chcete se přepravovat ve stylu místních obyvatel? Zvolte sdílené taxi carros públicos, minibusy guaguas nebo jízdu na motorce motoconchos.

Měna a ceny v Dominikánské republice

Dominikánskou měnou je dominikánské peso (DOP). Téměř ve všech obchodech, hotelech a restauracích lze platit i americkými dolary. Důrazně doporučujeme platit americkými dolary nebo platební kartou Visa nebo MasterCard. Směna dolarů nebo případně eur na dominikánské pesos je velmi nevýhodná, a to především při směně neutracených pesos zpět na eura nebo dolary. K takové směně je navíc nutné předložit doklad o nákupu dominikánských pesos. Vývoz pesos do zahraničí je nelegální. Všem těmto komplikacím se vyhnete právě platbou americkými dolary nebo platební kartou. Bankomaty najdete ve všech větších městech a platba kartou je akceptována ve většině obchodů a restaurací určených pro turisty. V Dominikánské republice najdete ceny shodné s ČR. Některé restaurace připočítávají k ceně občerstvení 18% daň a také 10% spropitné. Pokud spropitné není započítáno, je vhodné připočítat spropitné z vlastní iniciativy.

Dominikánská republika

Kultura a lidé

Dominikánská republika v sobě mísí několik etnik, nejvyšší zastoupení má kreolské obyvatelstvo africko-španělského původu. Přestože je Dominikánská republika velmi chudým státem, Dominikánci jsou velice pohostinní. Více než 95 % obyvatelstva vyznává římskokatolickou církev a náboženství obecně zde hraje důležitou roli. Dominikánci milují tanec, a to především svůj národní tanec a stejnojmenný hudební žánr merengue. Je to vášnivý, rytmický tanec doprovázený bubny a dechovými nástroji, pojednávající o ženách a milostném zklamání. Dominikánská republika má také velikou tradici ve výrobě doutníků a spolu s Kubou je jejich největším světovým výrobcem. Úředním jazykem je španělština. V turistických letoviscích se domluvíte také anglicky a francouzsky.

Dominikánská republika – BEZPEČNOST

Dominikánská republika je poměrně bezpečnou zemí. Ve velkých městech a na turistických atrakcích hrozí kapesní krádeže. Doporučujeme si vyhotovit fotokopie důležitých dokladů a originální doklady spolu s dalšími cennostmi nechávat na hotelovém trezoru. Nikdy nenechávejte svá zavazadla bez dozoru a po setmění choďte ven jen ve skupině, nebo alespoň v páru. Z důvodu vysoké kriminality se vyhněte oblasti hranic s Haiti. V období od května do listopadu hrozí silné hurikány a tropické bouře. V případě zasažení přírodní katastrofou se řiďte pokyny místních autorit. Žádné povinné očkování do Dominikánské republiky neexistuje, pouze s výjimkou očkování proti žluté zimnici v případě příletu z endemické oblasti. Mezi doporučená očkování patří vakcína proti břišnímu tyfu, tetanu a žloutence A+B. Kohoutková voda není pitná. Nezapomeňte si před cestou sjednat cestovní pojištění.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 14. 4. 2021

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)