Petrohrad – Pulkovo (LED)

Petrohrad – Pulkovo (LED)
petrohrad
Letiště Pulkovo se nachází jižně od Petrohradu. Průměrná cena zpáteční letenky z Prahy s aerolinkami ČSA nebo Rossiya se pohybuje kolem 5 000 Kč. Mnohem více se vám však vyplatí letět s aerolinkou Wizz Air z Bratislavy, přičemž za letenku zaplatíte kolem 1 500 Kč.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 23 km
  • Oficiální web letiště pulkovoairport.ru

Letenky do New Yorku

Letiště Pulkovo se nachází na jižním okraji pobřežního města Petrohrad. Lety zde provozují jak klasičtí tak i nízkonákladoví dopravci. Svou bázi zde mají aerolinky Rossiya, S7 Airlines, Smartavia, Ural Airlines a Wizz Air. Z Prahy se do Petrohradu dostanete přímým letem aerolinek ČSA a Rossiya. Ceny zpátečních letenek se pohybují kolem 5 000 Kč. Doporučujeme však využít linky nízkonákladové aerolinky Wizz Air z Bratislavy, kde za zpáteční letenku zaplatíte běžně kolem 1 500 Kč. V akce se však dá tato letenka sehnat i jen za pár stovek. Let Praha – Petrohrad Pulkovo trvá přibližně 2 hodiny a 20 minut.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Jediným způsobem dopravy do centra je autobus nebo maršrutka (sdílené taxi s pevně danou trasou). Všechny spoje jezdí pouze ke stanici metra linky 2 “Moskovskaya“. Jednotlivá jízda metrem vás pak vyjde na 55 RUB. Na výběr máte hned ze tří autobusových linek:

  • 39Ex – jezdí bez zastávky, cesta k metru trvá 20 minut, interval je 25–30 minut a vyjde vás na 40 RUB,
  • 39 – zastávkový autobus, cesta k metru trvá 35 minut, interval je 5–20 minut a vyjde vás na 40 RUB,
  • K39 – expresní maršrutka, cesta k metru trvá 15–20 minut, interval je 5 minut a vyjde vás na 45 RUB.

Doprava v noci

Poslední spoj do města, linka 39, odjíždí z letiště v 1:28 a první pak v 5:14. Z centra jede poslední spoj v 1:04, první pak v 5:25.

Přestup na letišti

Pulkovo se často využívá jako přestupní bod pro návazné vnitrostátní lety napříč celým Ruskem. Letiště disponuje pouze jedním velkým terminálem. Přestup z mezinárodního letu na vnitrostátní zabere asi hodinu, čistě mezinárodní přestup pak 45 minut.

Další užitečné tipy

Wi-Fi je zdarma a bez omezení
Úschovnu zavazadel naleznete v terminálu v 1. patře. Za denní odložení zaplatíte 200 RUB.
Pokud rádi koukáte na letadla nebo fotíte, mrkněte na mapu těch nejlepší spotterských míst.

Poslední aktualizace: 30. 7. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)