logo Japan Airlines

Japan Airlines

Japan Airlines (JL), neboli JAL, patří společně s All Nippon Airways (NH) mezi dvě největší letecké společnosti v zemi vycházejícího slunce. JAL má sídlo v Tokiu a hlavní huby na letištích Narita (NRT) a Haneda (HND). JAL je od roku 2007 součástí aliance Oneworld a má také dohody o spolupráci s téměř 30 dalšími leteckými společnostmi.
  • Příruční zavazadlo 1 ks příručního zavazadla do max. váhy 10 kg a součtu stran 115 cm
  • Občerstvení krátké vnitrostátní linky: malé občerstvení, nebo nápoj; dálkové linky: teplé jídlo v ceně
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.jal.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným časem odletu. Odbavení na letišti je zdarma.

Výběr standardních sedadel je zdarma. Seating na prémiová místa („extra legroom“ nebo „exit seats“) je zpoplatněn.

Naše recenze

Pečlivost, dochvilnost, čistota a servis ať už se jedná o pohodlí, nebo jídlo na palubě, přesně odráží japonskou pohostinnost, výjimečnost  a kvalitu. Kompromis tu budete hledat jen těžko, a to se bohužel občas odráží i na ceně. Pokud ale dáváte přednost zážitku a třeba i vyšší třídě (v „Premium economy“ např. Japan Airlines využívá starší businessové sedačky), tak JAL vás rozhodně nezklame a nadchne.

Zavazadla

Japan Airlines nezavedl a snad i nezavede lightové tarify, tak jako evropské nebo americké aerolinky. Proto ke každé, i nejlevnější mezinárodní letence, kromě příručního zavazadla do 10 kg a součtu stran max. 115 cm, dostanete možnost přepravy zdarma v „Economy a Premium economy“ 2 ks odbavených zavazadel (po 23 kg každé z nich.) V „Business a First class“ pak dokonce 3× 32 kg. Součet stran jednoho odbaveného zavazadla nemá překročit 203 cm.

Nákup letenek

Letenky Japan Arlines kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

V České republice JAL nemá přímé zastoupení, nejbližší kontakt je ve Velké Británii:
Telefon: +44-20-7660-0348

Služby

Na krátkých letech se podává buď malá svačina, nebo jen nápoje. Na dálkových letech je standardem jedno, nebo dvě teplá jídla (dle délky letu). K dispozici je palubní zábava inflight entertainment s nabídkou filmů japonském a v anglickém jazyce. Na vybraných letech je možnost připojit se k Wi-Fi síti. Balíčky dat jsou zpoplatněné. Přednostní výběr míst je u dálkových letů obvykle zdarma.

Destinace

Kromě široké domácí sítě létá non-stop do cca 60 japonských měst a do více než 30 mezinárodních destinací v Asii, Evropě, Oceánii, Severní Americe a Jižní Americe. Díky alianci One World je možné najít spojení s JAL i např. do Prahy v rámci codeshare letů se společnostmi Finnair přes Helsinky (HEL), s British Airways přes Londýn (LHR), případně přes Paříž (CDG) s Air France.

Mezi zajímavé destinace, které má JAL ve svém porfoliu, lze zařadit např. Havaj – kromě tradičního Honolulu (HNL), ale můžete využít i přímou linku z Hanedy na ostrov Big Island do Kony (KOA). Nesmí chybět ani mikronéský ostrov Guam (GUA), australské Melbourne (MEL) a Sydney (SYD).

Flotila

Ve flotile aerolinky Japan Airlines naleznete následující typy letadel.

Airbus: Airbus A350-900

Boeingy: B787-9, B787-8, B777-300ER, B777-300, B777-200 ER, B777-200, B767-300ER, B767-300, B737-800, B737-400

Ostatní: Embraer 170, Bombardier DHC8-Q400, Bombardier DHC8-Q300, Bombardier DHC8-Q100, Bombardier CRJ200, Saab 340B, ATR42-600,ATR72-600 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)