Finnair mění zavazadlovou politiku
1.6.2023

Finnair mění zavazadlovou politiku

Finský národní dopravce Finnair od 1. června 2023 přichází se změnou své zavazadlové politiky. Jak už to při podobných opatřeních bývá, je to bohužel změna negativní a dotkne se většiny cestujících v ekonomické i business třídě. Pojďme se na následujících řádcích podívat, co všechno se u finské letecké společnosti ode dneška změnilo a která zavazadla můžete nově zdarma přepravit.

Změny platné od 1. června 2023

Nový tarif Superlight

Hlavní změnou v tarifní struktuře aerolinky je zavedení zcela nového tarifu „Economy Superlight“. Ten se stal nástupcem tarifu „Economy Light“ a již z jeho názvu je zřejmé, že obsahuje pouze to nejmenší možné zavazadlo. Cestovatelé s letenkami v tomto tarifu mohou zdarma přepravovat pouze jedno malé příruční zavazadlo s max. rozměry 40 × 30 × 15 cm (hmotnost max. 8 kg), které se musí vejít pod sedadlo před nimi.

Tarif „Superlight“ je novinkou dostupnou na všech vnitrokontinentálních letech. Dokoupení klasického palubního zavazadla s max. rozměry 55 × × 40 × 23 cm (např. palubní kufr) je zpoplatněno částkou 9 €/směr (pro lety uvnitř Skandinávie a do Pobaltí), resp. 14 €/směr (lety do zbytku Evropy). Nejlevnější letenky od Finnairu tedy nabídnutými službami budou velmi připomínat nízkonákladové dopravce, s nimiž finská aerolinka svádí konkurenční boj na evropských trasách.

Finnair mění zavazadlovou politiku

Na dálkových trasách zůstává validní tarif „Economy Light“. Ten ve svém základu obsahuje bezplatnou přepravu malého i většího palubního zavazadla – stejně jako tomu bylo doposud.

Změny se dotknou i business class

Cestujících s letenkami vystavenými v prémiové obchodní třídě se sice změna politiky pro přepravu příručních zavazadel nedotkne. Bez problémů mohou přepravit dvě příruční zavazadla, jejichž souhrnná hmotnost nepřekročí 10 kg (max. rozměry jsou 55 cm × 40 cm × 23 cm & 40 cm × 30 cm × 15 cm). Týká se jich ale změna pravidel pro odbavená zavazadla.

Tarif „Business Light“ nově znamená možnost zdarma cestovat pouze se dvojicí příručních zavazadel. Tarify „Business Classic“ a „Business Flex“ pak navrch obsahují i jedno odbavené zavazadlo á 23 kg (zde došlo k redukci počtu kusů, dříve prémioví cestovatelé směli odbavit 2 ks zavazadel).

Finnair mění zavazadlovou politiku

Bezplatný seating je také minulostí

Cestujících s letenkami v tarifech „Superlight“ / „Light“ / „Classic“ se týká i zrušení bezplatného výběru sedadla před letem. Jedinou možností seatingu je akceptování poplatku za výběr svého oblíbeného sedadla. Pokud si za výběr sedadla připlácet nechcete, bude vám zdarma přiděleno při check-inu (online nebo na přepážce).

Mám platnou letenku vystavenou před 1. červnem

Pokud jste si svou letenku u Finnairu zakoupili před 1. červnem 2023 a vaše cesty proběhnout až po tomto datu, nemusíte se ničeho obávat. Vztahuje se na vás stále stará zavazadlová politika, platná v době nákupu letenky.

Všichni cestující s letenkami vystavenými v tarifu „Economy Light“ jsou oprávněni cestovat se dvěma kusy příručních zavazadel.

Komentáře zástupce aerolinky

Valterri Helve (vedoucí oddělení produktové nabídky):

  • „Cílem změn, které nyní provádíme, je hladší nástup na palubu, odlety včas a vyšší cestovní komfort na palubách našich letů pro všechny cestovatele. Nadbytek příručních zavazadel na palubě je známým problémem, který ovlivňuje jak přesnost, tak i cestovní komfort, na což nás pravidelně upozorňuje personál i naši zákazníci.“ 
  • „Za účelem podpory bezproblémového nástupu a včasných odletů také posilujeme sledování příručních zavazadel na letištích. Nadbytečná příruční zavazadla, včetně nadměrně velkých příručních zavazadel, budou za určitou cenu přemístěna do nákladového prostoru. Doporučuji všem, aby si zkontrolovali, jaký je stanovený limit zavazadel na vaší letence – je levnější si dodatečná zavazadla koupit jako cestovní extra předem než na letišti.“
  • „Naše typy letenek mají různou flexibilitu při změnách rezervace a zahrnutých službách. Classic je nejpopulárnější typ letenky a zahrnuje malou tašku, příruční tašku a odbavenou tašku spolu s možností změny data cesty. Superlight a Light jsou určeny pro cestování nalehko a cenově dostupné podle stanoveného letového řádu. Flex je nejflexibilnější typ letenky a zahrnuje malou tašku, příruční tašku a odbavenou tašku, flexibilitu při změnách rezervace a můžete si vybrat standardní a preferovaná sedadla zdarma. Cestu si můžete vždy dále přizpůsobit dokoupením některých dalších námi nabízených služeb.“

Podrobný přehled do všech změnách platných od 1. června naleznete v tiskové zprávě dopravce.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)