Záletník 51 aneb novinky ze světa cestování a letectví
13.6.2022

Záletník 51 aneb novinky ze světa cestování a letectví

Je tu neděle a s ní další vydání našeho pravidelně nepravidelného magazínu Záletník. V dnešním dílu, s pořadovým číslem 51, se vrátíme k původnímu konceptu, kdy novinky ze světa cestování doplníme také nejzajímavějšími zprávy ze světa letectví, které by českým cestovatelům rozhodně neměly uniknout. Tak s chutí do čtení nejucelenějšího přehledu cestovatelských novinek na českém internetu.

Novinky ze světa cestování

Cestování jako dřív

Ani druhý červnový týden nezůstal z hlediska „otevírání světa“ lichý. Dobré zprávy pro všechny cestovatele přiletěli z region střední Asie. Od 8. června 2022 je možné zcela bez omezení cestovat opět do Kazachstánu, od 10. června potom také do Uzbekistánu. Obě země se tak zařadily po bok Kyrgyzstánu, který již všechna vstupní opatření zrušil dříve.

Na detaily opatření v jednotlivých zemích se můžete podívat v našich průvodcích:

Seznam zemí, kam můžeme cestovat zcela bez omezení se tak již rozšířil na celkem 66 destinací!

Usnadnění cestování do USA

Skvělé zprávy přiletěly v pátek taktéž ze Severní Ameriky. Spojené státy americké se od neděle 12. června 2022 rozhodly zrušit povinnost předkládání negativního testu před cestou do země. Zrušeno bylo pravidlo, které vstoupilo v platnost v lednu 2021 a znepříjemňovalo cestování prakticky všem. Suspendace této povinnosti ale neznamená, že se USA otevírají zcela všem. Základní podmínkou je stále předložení očkovacího certifikátu – stačí ale disponovat pouze dokončeným základním schématem (tj. booster není potřeba). Usnadnění vstupních podmínek je zatím validní po dobu následujících 90 dnů a následně budou uvolněná opatření zhodnocena…

Novinky ze světa letectví

Novinky z českých letišť

V Praze, na Letiště Václava Havla (PRG), v nadcházejícím týdnu přivítají dvě zbrusu nové linky. Prvních z nich bude směřovat do černohorského letoviska Tivat, kam začne létat tamější aerolinka Air Montenegro. Druhá novinka v podobě spojení letecké společnosti AZAL nabídne cestovatelům přímou linku do ázerbájdžánského hlavního města Baku. Naopak z nabídky linek mizí spojení do německého Hamburku provozované aerolinkou Eurowings (důvodem je optimalizace letového řádu dopravce při nedostatku personálu). Kompletní přehled aktuálních letů z Prahy najdete v tomto našem přehledu.

Volotea zpřísnila zavazadlovou politiku

Španělský nízkonákladový dopravce, Volotea, následuje další evropské lowcostové aerolinky a počínaje 8. červnem 2022 zpřísnil zavazadlovou politiku. Nově si budou moci cestující vzít s sebou na palubu zdarma pouze malé příruční zavazadlo s max. rozměry 40 × 30 × 20 cm , které se vejde pod sedačky před nimi. Kompletní informace o změně zavazadlové politiky najdete v našem užitečném průvodci aerolinkou Volotea.

Nové lowcostové linky do USA

Zbrusu nová norská aerolinka Norse Atlantic Airways zahájí v druhé polovině léta provoz na dálkových linkách z Berlína do New Yorku a Los Angeles. Vzhledem k uchopení celého konceptu letecké společnosti to bude zajímavé spojení zejména pro batůžkáře, kteří rádi cestují nalehko a prioritním faktorem je pro ně zejména cena – velmi lákavá cena. Kompletní informační servis o nové letecké společnosti opět najdete v našem průvodci aerolinkou Norse.

PS: Více jsme se akčním letenkám do New Yorku a Los Angeles věnovali v tomto speciálním článku.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)