Wizz Air přerušuje provoz v Praze, vrátí se v prosinci
24.10.2020

Wizz Air přerušuje provoz v Praze, vrátí se v prosinci

Maďarský nízkonákladový dopravce Wizz Air přerušuje provoz v Praze. Z pražského Letišti Václava Havla by jeho růžová letadla měla zmizet na 7 týdnů. Včera, 23. října, ráno totiž odletěl poslední pravidelný spoj na lince do bulharské Varny a obnovení letů z Prahy plánuje (dle rezervačního systému) aerolinka na polovinu prosince 2020. 

Wizz Air letos začal z Prahy létat i do dosud neobsluhovaných destinací. V jeho nabídce můžete naleznout lety z Prahy do 7 destinací – Bari, Bukurešti, Kišiněvu, Kutaisi, Larnaky, Tirany a Varny.

Na trase do italského Bari svádí konkurenční boj se svým největším sokem, aerolinkou Ryanair. Na lince do rumunské Bukurešti pak s národními dopravci ČSA, resp. TAROM. Vstupem trasu z Prahy do kyperské Larnaky výrazně cenově zatlačil na tuzemskou aerolinku Smartwings, která na ní do letošního léta měla de facto monopol. Se stejným dopravcem si pak Wizz Air konkuruje i na lince, která vydržela v provozu nejdéle, a to do bulharské Varny. Dále letecká společnost letos zahájila lety do albánské Tirany, což jistě potěšilo mnoho českých cestovatelů. Pětice těchto linek by dle rezervačního systému aerolinky měla být znovu obsluhována v druhé polovině prosince. Zatímco lety do moldavského hlavního města, Kišiněvu, a gruzínského Kutaisi jsou v nabídce až na příští rok.

Skutečnost, že Wizz Air přerušuje provoz v Praze, však neznamená, že by se růžová letadla Wizz Airu během listopadu českým letištím vyhýbala. I nadále by v provozu měly zůstat linky z Pardubic na Ukrajinu, a to do Lvova a do Kyjeva.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)