Qatar Airways a Emirates navyšují rotace v Praze, Flydubai se vrací do Bratislavy
5.1.2021

Qatar Airways a Emirates navyšují rotace v Praze, Flydubai se vrací do Bratislavy

Letecké společnosti z Perského zálivu, Qatar Airways a Emirates, plánují zvýšit počet letů z Prahy. Oba dopravci budou již brzy z pražského Letiště Václava Havla provozovat hned 4 rotace. Qatar Airways počet spojení plánuje navýšit během ledna, zatímco konkurenční aerolinka Emirates začne 4× týdně létat od února. Počet letů z Prahy do Dubaje v únoru navýší i Flydubai.

Qatar Airways navyšuje frekvence od 18. ledna

Letecká společnost Qatar Airways nabídne  cestujícím z Prahy čtvrtou týdenní rotaci od pondělí 18. ledna 2021. Doposud dopravce z Prahy do katarského Dauhá na Letiště Hamad (DOH) létá 3× týdně –  ve středu, v pátek a v neděli. Nová rotace připadne na pondělí. Při pohledu do rezervačního systému aerolinky vyplývá, že odlet z Prahy bude ve stejný čas jako v ostatní dny, tj. v 15:50. V Kataru poté letoun s cestujícími přistane v 23:25 tamějšího času, když let samotný potrvá 5 hodin a 35 minut. Lety z Prahy do Dauhá jsou na lince QR292 operovány Boeingem 787-8 Dreamliner.

Emirates navyšuje frekvence od 6. února

Letecká společnost Emirates taktéž přidá čtvrtou týdenní rotaci do Prahy. Navýšení počtu spojení z Prahy do Dubaje (DXB) se cestující dočkají od 6. února 2021. Momentálně dopravce operuje tři lety týdně – ve středu, v pátek a v neděli. Nová rotace nepřipadne jako v případě Qatar Airways na pondělí, nýbrž na sobotu. Z rezervačního systému aerolinky je patrné, že čas odletu z Prahy bude analogický jako v ostatních dnech, tj. v 15:30. Ve Spojených arabských emirátech letoun přistane po necelých 6 hodinách letu v 00:25 tamějšího času. Lety z Prahy do Dubaje jsou v podání Emirates operovány na lince EK140 Boeingem 777.

Flydubai taktéž navyšuje počet letů z Prahy a vrací se do Bratislavy

Navýšení letů z Prahy

Na lince z Prahy do Dubaje operuje od 23. prosince 2020 také nízkonákladová společnost Flydubai. Dceřiná společnost aerolinky Emirates se na linku vrátila s frekvencí dvou letů týdně. Momentálně do Dubaje létá v úterky a soboty. Od února i ona počet týdenních spojení navýší na celkem 3 rotace, když přidá čtvrteční let. Flydubai létají do Prahy na lince FZ1782 s letounem Boeing 737.

Od února si tak budou moci cestující mezi Prahou a Dubají vybírat rovnou ze sedmi spojení týdně. Na trase se bude létat každý den s výjimkou pondělka.

Obnovení letů z Bratislavy

Na obnovení přímého spojení z Bratislavy do Dubaje se od 6. února mohou těšit i cestující ze Slovenska. Aerolinka Flydubai ohlásila návrat na linku do Dubaje téměř po roce a do Spojených arabských emirátů začne ze Slovenska létat počínaje 6. únorem 2021. Létat se bude 1× týdně, a to každou sobotu.

Qatar Airways, Emirates a Flydubai jsou aktuálně jedinými dopravci, kteří z Prahy vypravují dálkové linky. Podívejte se také na přehled aktuálních linek z Letiště Praha.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)