Povinný test při letu s KLM (vč. tranzitu v Amsterdamu)
31.12.2020

Povinný test při letu s KLM (vč. tranzitu v Amsterdamu)

Nizozemská vláda přijala ve středu 23. prosince další opatření proti šíření nemoci COVID-19. V jeho rámci jsou všichni cestující směřující do Nizozemska povinni se před nástupem na palubu letadla prokázat negativním PCR testem na COVID-19. Nové nařízení vstoupí v platnost od 29. prosince 2020. V praxi to znamená povinný test při letu s KLM, přičemž tato skutečnost se dotkne i mnoha českých cestujících.

Nové opatření

Nové opatření nizozemské vlády se týká všech cestujících, kteří plánují využít letecké spoje mířící do Nizozemska. Roli pak nehraje ani skutečnost, že z Amsterdamu následně míříte dále do světa navazujícím letem a neplánujete opustit tranzitní zónu letiště. Jak se uvedeno na stránkách Velvyslanectví České republiky v Haagu, nové opatření se týká i cestujících v tranzitu. Od 29. prosince musí tedy všichni cestující směřující do Nizozemska před odletem předložit negativní PCR test na COVID-19 (ne starší než 72 hodin). Nové nařízení se týká všech cestujících starších 13 let.

Výjimka platí pro cesty z tzv. „bezpečných zemí“. Těmi jsou z pohledu nizozemské vlády nizozemská zámořská území (Aruba, Bonaire, Svatý Martin, Saba a Svatý Eustach) a dále Austrálie, Island, Japonsko, Jižní Korea, Nový Zéland, Rwanda, Singapur a Thajsko.

Podrobné informace naleznete na webu nizozemské vlády a také na stránkách letiště Schiphol v Amsterdamu.

Spojení z Prahy do Amsterdamu

Aktuálně provozující letecké spojení mezi Českou republikou a Nizozemskem tři letečtí dopravci. Ve všech případech se jedná o linky z pražského Letiště Václava Havla do Amsterdamu. Nejčastěji na trase létají nizozemské aerolinky KLM, kterým sekunduje ČSA. Ve vánočním období spojení dočasně obnovil také britský nízkonákladový dopravce easyJet. Nové opatření platné od 29. prosince se pak týká všech letů do Nizozemska bez výjimky (nezáleží tedy na aerolince, s níž cestujete).

Při pohledu do statistik Letiště Praha je patrné, že se jedná o velmi důležitou informaci pro mnoho českých cestujících. Amsterdam se totiž v tradičně umisťuje na špičce žebříčku destinací dle počtu odbavených pasažérů z Prahy. Od května letošního roku mu dokonce s výjimkou července, kdy ho předskočil bulharský Burgas, nepřetržitě kraluje.

Spojení přes Amsterdam umožňuje českým cestovatelům vybírat ze široké škály destinací ve světě, kam lze i nyní cestovat bez problému. Aerolinka KLM totiž v posledních měsících nabízela letenky do světa za velmi zajímavé ceny a mnoho našinců právě jejich služeb využilo. Namátkou můžeme jmenovat například středoamerické země jako Mexiko, Kostarika či Panama, karibský ostrov Aruba, brazilské destinace v podobě Rio de Janeira či Sao Paula anebo cíle v Africe (Jihoafrická republika, Keňa a Tanzanie).

Subscribe
Upozornit na
guest
68 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)