Pařížské letiště Orly uzavře dveře
24.3.2020

Pařížské letiště Orly uzavře dveře

Na jihu Paříže, v předměstí Orly, se nachází stejnojmenné, druhé nejrušnější letiště Francie. Někteří z vás ho možná znají díky akčním letenkám do Karibiku od Levelu nebo přímým letům z Prahy od Transavie. Ovšem, kvůli současné situaci bude podle tamního ministra dopravy Jeana-Baptisty Djebbarioda od konce března uzavřeno.

Letiště Orly, na jihu Paříže, zavře dveře kvůli zhroucení leteckého provozu. V současné době, má letiště už od středy uzavřen terminál 2 a od pondělí i terminál 1. Zbývající terminály 3 a 4 zůstávají otevřeny pro pár zbývajících letů aerolinek Air France, Air Corsica, Iberia, TAP, Lufthansa, Vueling a Easyjet, French Bee, Air Caraïbes a Corsair. Stávající lety budou převedeny na hlavní letiště Charlese de Gaulla (CDG), severně od Paříže. Také toto letiště už neoperuje na plné obrátky. Již včera večer byly uzavřeny terminály 2G a 3. V používání jsou pouze dvě přistávací dráhy (09L/27R a 09R/27L) namísto 4. Zbývající dvě ranveje (08L/26R a 08R/26L) jsou používány jako odstavné pro uzemněná letadla národního dopravce Air France.

Pařížské Orly není zdaleka prvním ani posledním letištěm, které současná krize zastihne. Již dnes jsou uzavřena všechna letiště v sousedním Slovensku, dále pak třeba v Nepálu či na Filipínách. V následujících dnech bude uzavřen provoz například ve Spojených Arabských Emirátech.

V minulém týdnu byl také přerušen provoz na vedlejším letišti Midway, ve městě Chicago. Několika tamním řídícím leteckého provozu byla diagnostikována nemoc Covid-19, a tak musela místní řídící věž na několik dní přerušit provoz. Dnes už jsou lety znovu obnoveny. Podobná situace potkala i jedny z nejrušnějších letišť světa, kdy byl na new yorském letišti JFK a letišti McCarran v Las Vegas na několik hodin přerušen provoz.

 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)