Nová linka z Prahy do italského Brindisi od Smartwings
28.10.2023

Nová linka z Prahy do italského Brindisi od Smartwings

Další novinku pro příští kalendářní rok dnes představila domácí letecká společnost Smartwings. Ta v letní sezoně 2024 cestovatelům nabídne přímé letecké spojení z Prahy (PRG) do italského města Brindisi (BDS) ležícího na jihu Apeninského poloostrova v provincii Apulie. Známe všechny detaily, vč. letového řádu a cen letenek, pokračujte proto ve čtení.

Čerstvá novinka v letním letovém řádu 2024 doplní tradiční sezónní linky z Prahy do Lamezia Terme (SUF), na Sardinii – Cagliari (CAG) a Olbia (OLB), či na Sicílii – do Katánie (CTA) a Palerma (PMO) provozované tímtéž dopravcem.

Letový řád

Inaugurační let na nové lince z pražského Letiště Václava Havla (PRG) do Brindisi (BDS) se uskuteční v pondělí 3. června. V plánech dopravce figurují dvě týdenní rotace, které připadnou právě na pondělí a dále na čtvrtek. S provozem nové sezónní linky se počítá po celé léto až do 23. září 2024. Na lety budou tradičně nasazovány letouny Boeing 737 z flotily letecké společnosti.

Pondělí a čtvrtek

  • QS1024: Praha – Brindisi -> 19:20 – 21:35
  • QS1025: Brindisi – Praha -> 22:20 – 00:35 (+1)

Ceny letenek

Letenky na nové lince jsou již nahrány v rezervačním systému letecké společnosti. Ceny zatím ovšem cestovatele příliš nepotěší, neboť zpáteční letenky z Prahy do Brindisi aktuálně pořídíte za ceny pohybující se pouze mírně pod hranicí 8 tisíc Kč.

Víceméně se jedná o očekávanou cenotvorbu na nové lince. Na trasách, kde Smartwings nemají přímou konkurenci, šponují ceny letenek tradičně vysoko. Nezbývá proto, než doufat, že s blížící se dobou prvního odletu ceny alespoň lehce klesnou. Příliš optimističtí ale v této predikci nejsme.

Nová linka z Prahy do italského Brindisi od Smartwings

Jakmile se další akční letenky z Prahy do Brindisi objeví, budeme vás o tom neprodleně informovat. Stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušní hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám žádné levné letenky do italské Apulie neuletí.

Co dělat v italské Apulii?

Tyrkysové moře svádějící ke koupání, krása baroka a malebnost kamenných domků, okouzlující Alberobello a atmosféra minulosti dřímající mezi bílými zdmi městečka Ostuni. A pak taky ta šťavnatá, lahodná chuť vytékající z typického sýru burrata a omamnost růžového vína, vůně čerstvě vylisovaného oleje linoucí se pod korunami všudypřítomných olivovníků. To je Apulie! V Bari, jakožto hlavní metropoli, to v létě pěkně žije. Staré město plné bazilik a kostelů kontrastuje s ruchem moderního centra pulzujícím zábavou a hudbou, vše je tam hlasité, rychlé a poněkud zmatené, ale s nezaměnitelným kouzlem jižní Itálie.

Více informací o nové lince naleznete v této tiskové zprávě.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)