Nová linka z Prahy do Dubrovníku od Croatia Airlines
16.2.2023

Nová linka z Prahy do Dubrovníku od Croatia Airlines

Oznamování nových linek z pražského Letiště Václava Havla (PRG) nebere konce, což dělá jistě radost nejenom nám, ale také mnoha českým cestovatelům! Další novinkou v pořadí bude přímá linka z Prahy do chorvatského Dubrovníku (DBV). Již nějakou dobu v kuloárech skloňované spojení nabírá konečně na reálných obrysech. Chorvatský národní dopravce, Croatia Airlines, by měl na lince zahájit provoz 18. května 2023. Pojďte se s námi podívat na bližší podrobnosti.

Oznámení o nové lince z Prahy do Dubrovníku navazuje na čerstvé novinky od Eurowings, kteří začnou z Prahy létat na řecký ostrov Zakynthos, nebo moldavského nízkonákladového dopravce FlyOne, který pro změnu zvedne konkurenci na trase z Prahy do Kišiněva (viz náš magazínový článek).

Letový řád

Croatia Airlines budou na trase z Prahy do Dubrovníku létat po čas letní sezony. Inaugurační let na nové lince by se měl uskutečnit ve čtvrtek 18. května 2023 a s jejím provozem dopravce počítá až do 12. října letošního roku. Lety mezi Prahou a Dubrovníkem budou operovány 1× týdně a rotace připadnou na čtvrtky.

  • Dubrovník – Praha -> 18:00 – 19:40
  • Praha – Dubrovník -> 20:20 – 21:50

Na lety bude nasazován Airbus A319, který trasu mezi oběma městy urazí za cca 1,5 hodiny.

Ceny letenek

Letenky jsou již nahrány v rezervačním systému letecké společnosti. A pohled do něho je to velmi příjemný, neboť ceny letenek se pohybují ve velice příznivých cenových hladinách. Aktuálně nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Dubrovníku totiž pořídíte za velmi skvělou cenu 3 842 Kč.

Nová linka z Prahy do Dubrovníku od Croatia Airlines
Náhled zpáteční letenky z Prahy do Splitu za 3 842 Kč

Kalendáře dostupných termínů najdete v našem článku s tipy na levné letenky z Prahy do Dubrovníku.

Uvidíme, jak aktuální cenová nabídka chorvatské aerolinky rozčeří jinak stojaté vody na této trase. Až do letošního roku bylo jedinou možností v případě cesty z Prahy využití služeb domácího hegemona, Smartwings. Nulová konkurence pochopitelně držela relativně vysoko i běžné ceny letenek, které se během letní sezony šplhaly k sedmi tisícům i výše.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)