Dalším dopravcem na lince z Prahy do Kišiněva bude FlyOne
7.2.2023

Dalším dopravcem na lince z Prahy do Kišiněva bude FlyOne

Nové linky z pražského Letiště Václava Havla v posledních týdnech přibývají jako po dešti! Hned dvounásobnou radost udělaly nízkonákladový dopravci českým cestovatelům v pátek. V krátkém sledu po sobě nejprve Ryanair anoncoval své plány na zahájení provozu sezonní linky z Prahy do Sevilly, aby o pár desítek minut později přišla s novinkou také mladá moldavská aerolinky FlyOne. Ta se v červnu stane již třetím dopravcem, který bude operovat na trase z Prahy do Kišiněva. Pojďme se společně blíže podívat na podrobnosti o této nové lince.

U příležitosti oznámení nové linky jsme pro vás rovnou sepsali průvodce k moldavské aerolince FlyOne. 

Letový řád

Moldavská letecká společnosti FlyOne plánuje na nové lince z Prahy do Kišiněva zahájit provoz počínaje 26. červnem 2023. V letovém řádu dopravce počítá se dvěma rotacemi týdně, které připadnou na pondělky a pátky. S linkou je prozatím počítáno sezónně. Poslední let je aktuálně vypsán na pátek 29. září 2023.

  • Kišiněv – Praha -> 13:00 – 14:00
  • Praha – Kišiněv -> 15:00 – 18:00

Soukromá moldavská aerolinka na trase bude konkurovat národnímu dopravci z Kišiněva – letecké společnosti Air Moldova a také maďarskému Wizz Airu. Air Moldova v letních měsících počítá až s pěti rotacemi týdně – pondělí, úterý, čtvrtek, pátek a neděle), zatímco Wizz Air má v letním letovém řádu vypsané dvě týdenní spojení (středa a neděle).

Ceny letenek

Letenky na nové lince z Prahy do Kišiněva jsou již nahrány v rezervačním systému moldavské aerolinky. Nejlevnější letenky v prázdninových termínech vychází na krásnou cenu 78 € neboli 1 862 Kč! Jedná se o letenky vystavené v nejnižším tarifu „Standard“, který zahrnuje přepravu pouze malého příručního zavazadla.

Dalším dopravcem na lince z Prahy do Kišiněva bude FlyOne

Konkurenti na trase nabízející prázdninové letenky za daleko vyšší částky. V rezervačním systému Air Moldova nalezneme zpáteční letenky z Prahy do Kišiněva za ceny začínají na 4 500 Kč. U Wizz Airu potom vyjdou letní letenky a této trase od 2,5 tisíce Kč výše (v závislosti na skutečnosti, jestli cestovatelé disponují členstvím ve věrnostním programu WDC).

Vyrazte do krásného Moldavska

Romantické kláštery rozeseté po krajině, husté lesy plné majestátních bizonů a jelenů – to je Moldavsko. Možná trochu nepochopitelně je tato malá zemička zaklíněná mezi Ukrajinu a Rumunsko nejméně navštěvovaným státem Evropy. Jen díky tomu ale zůstává stále naprosto autentická a pro opravdové cestovatele je tady co poznávat. Zastavte se na několik dní v Kišiněvu a žasněte v údivu, jak se jeho až depresivní budovy z dob socialismu střídají se širokými pařížskými bulváry. K obědu si dejte tradiční zelné závitky sarmale a zapijte je panákem lokálního koňaku Kvint – moldavská kuchyně je jednoduchá, ale na chuti jí rozhodně nic nechybí. Navštivte také alespoň jeden z řady moldavských jeskynních komplexů, anebo pokud dáváte přednost kultuře před přírodou, pak zavítejte do moldavských muzeí. Doporučit musíme například Národní archeologické a historické muzeum, které vystavuje mimo jiné sbírku mincí z Kyjevské Rusi a také zbraně ze sovětských dob.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)