Dalších 12 nových linek Wizz Airu z Bratislavy
16.10.2025

Dalších 12 nových linek Wizz Airu z Bratislavy

Historický rozvoj čeká bratislavské letiště M. R. Štefánika (BTS)! Maďarská nízkonákladová aerolinka Wizz Air nezastavuje a na dnešní tiskové konferenci představila dalších 12 nových linek ze slovenské metropole, jejichž provoz plánuje spustit během letošní zimní sezony. Celkem tak její aktuální nabídka z Bratislavy čítá už 27 linek.

O původním plánu Wizz Airu umístit do Bratislavy dvojici bázovaných letadel Airbus A321neo a otevřít třináct nových linek jsme psali  už v polovině srpna.  Na základě dnešních novinek je ale zřejmé, že bratislavská základna nabídne domov hned čtveřici letadel tohoto typu. Ke dvěma stávajícím linkám pak během podzimu a zimy přibude další pětadvacet! Celkově se tak bude jednat o nejvyšší počet pravidelných linek, který kdy z tamějšího letiště jakýkoliv dopravce provozoval.

Wizz Air z Bratislavy

Přehled dnešní várky nových linek z Bratislavy

Ceny letenek

Letenky na nových linkách jsou již nahrány v rezervačním systému aerolinky. Rezervovat je můžeš pohodlně také v našem vyhledávači. Ceny jednosměrných letenek z Bratislavy startují na 14,99 €.

Pokud máš na akční letenky z Bratislavy políčeno, pak si určitě stáhni si naši vychytanou aplikaci 

…a nastav příslušné hlídače. Jen díky tomu získáš jistotu, že ti žádné levné letenky do výše zmíněných destinací neuletí.

Komentáře k novinkám

József Váradi (ředitel letecké spoločnost Wizz Air): „Teší nás, že rozširujeme našu spoluprácu s Letiskom Bratislava spustením 12 nových liniek, vrátane dlho očakávaného vnútroštátneho spojenia do Košíc. Dnešné oznámenie je skutočne historickou expanziou – s novými destináciami ponúkne Wizz Air najväčší počet pravidelných liniek, aké kedy jedna letecká spoločnosť v Bratislave prevádzkovala. Vďaka našej mladej a efektívnej flotile lietadiel, spoľahlivým letom a každodenným nízkym cenám budú mať cestujúci na Slovensku väčší výber destinácií – či už plánujú jednodňové výlety medzi dvoma najväčšími mestami, alebo lety z Bratislavy do ďalších európskych destinácií. Tešíme sa, že privítame mnoho cestujúcich na palubách našich lietadiel a podporíme ďalší rast leteckej dopravy na Slovensku.“

Jozef Ráž (ministr dopravy SR): „Je to skvelá správa pre cestujúcich a zároveň dôkaz, že o Bratislavu a Slovensko je veľký medzinárodný záujem. Teším sa na nové linky a som rád, že sme dnes podpísali dohodu o spojení, na ktoré sme všetci čakali celé roky. Priame lety medzi Bratislavou a Košicami ponúknu rýchlu, pohodlnú a bezpečnú alternatívu cestovania medzi východom a západom krajiny. Verím, že o toto spojenie bude veľký záujem.“

Kompletní informace o expanzi Wizz Airu na bratislavkém letiště najdeš na oficiální tiskové zprávě.

guest
0 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)