Lufthansa ruší lety z Prahy do Mnichova, omezí i další spojení
27.10.2020

Lufthansa ruší lety z Prahy do Mnichova, omezí i další spojení

Letecká společnost Lufthansa reaguje na opětovně sníženou poptávku po létání.  Oproti původnímu plánu na zimní letový řád vyřadí celá skupina Lufthansa Group dalších 125 letadel. A změny se dotknou i Prahy. Od listopadu bude zrušeno spojení z Prahy do Mnichova, do Frankfurtu se pak bude létat jen 1× denně.

Meziroční porovnání původně počítalo s cca polovičním omezením provozu oproti loňské zimní sezoně. Realita ovšem bude tvrdší. Nejoptimističtější odhady hovoří o zachování 25 % loňského provozu. Ještě o něco znatelnější bude úbytek cestujících. Lufthansa Group odhaduje, že během zimního letového řádu přepraví méně než 20 % cestujících ve srovnání se zimou 2019/2020. Očekávané snížení provozu se logicky dotkne i flotily aerolinek spadajících do celé skupiny. Na zimní sezonu bude oproti původnímu plánu odstaveno dalších 125 letadel. Samotná letecká společnost Lufthansa bude v nadcházejících měsících provozovat jen cca 80 letadel, což odpovídá velikosti flotily ze 70. let minulého století. S informacemi přišla neměcká média, např. Süddeutsche Zeitung. 

Lety z Prahy

Při pohledu do rezervačních systémů aerolinek je patrné, že změny se dotknou i odletů z pražského Letiště Václava Havla.

Samotná Lufthansa od listopadu přeruší spojení z Prahy do Mnichova (MUC). Linka z Prahy do Frankfurtu (FRA) bude taktéž omezena, když namísto dosavadních 2 rotací denně bude k dispozici pouze jedno spojení. V úterý, středu, čtvrtek a sobotu dopolední v čase 10:40–11:50, zatímco v pondělí, pátek a sobotu v podvečer (18:40–19:50).

Změny se dotknou i přímého spojení mezi Prahou a Curychem (ZRH) provozovaného Swiss International Airlines. Švýcarský dopravce omezil počet spojení do největšího švýcarského města na 2 týdně. Linka z Prahy do Curychu tak bude v provozu jen pondělí a sobotu (07:05–08:25).

Austrian Airlines přímé lince z Prahy do Vídně (VIE) již nelétají vůbec.

Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)