Letiště České Budějovice – přehled aktuálních linek
30.6.2022

Letiště České Budějovice – přehled aktuálních linek

V Českých Budějovicích by sice chtěl žít každý, což ovšem neplatí pro fanoušky letectví a cestovatele. Z Letiště České Budějovice (JCL) se totiž ani v roce 2022 nebude létat na žádné komerční lince. To se ale změní v letní sezoně 2023, kdy CK Čedok zahájí provoz charterových letů na řecké ostrovy Kréta a Rhodos a také do turecké Antalye.

Letiště České Budějovice, nacházející se nedaleko města v obci Planá, je aktuálně využíváno pouze pro sportovní létání a neveřejný mezinárodní provoz (soukromé lety). Hluboká tak není pouze nedalekým zámkem a turistickou atraktivitou, hluboká je také studna na peníze v podobě českobudějovického letiště. Na jeho provoz totiž každoročně přispívá Jihočeský kraj částkou kolem 80 milionů Kč (mimochodem kraj společně s městem do areálu letiště za poslední roky v rámci rekonstrukce nainvestovaly více než miliardu korun). Jihočeský hejtman Martin Kuba ale závěru června 2022 uvedl, že by se odsud mohli cestovatelé do zahraničí vydat v horizontu dvou až tří let (zdroj: Zdopravy.cz). Nechme se tedy překvapit, článek pro vás budeme samozřejmě v případě potřeby aktualizovat.

A vypadá, že nečekaného překvapení se skutečně dočkáme! Cestovní kancelář Čedok totiž v letní sezoně 2023 plánuje rozšířit svou nabídku charterových letů také o odlety z Český Budějovic. Více o historicky prvních komerčních letech z ČB píšeme v tomto článku.

Kompletní informační servis o českobudějovickém letišti naleznete na jeho oficiálních stránkách.

Další užitečné odkazy

Kam se z Český Budějovic létá v zimní sezoně 2022/2023

  • z Českých Budějovic se nelétá nikam 🙁

Aktualizováno k 25. lednu 2023

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)