Z Českých Budějovic se bude létat do Bulharska a Tuniska
5.8.2023

Z Českých Budějovic se bude létat do Bulharska a Tuniska

Sotva z letiště v Českých Budějovicích odletěl první komerční spoj, o čemž jsme vás informovali v tomto speciálním magazínovém článku, už známe i další destinace, kam se z jihu Čech bude létat v příštím roce! Lety z Českých Budějovic povedou do Bulharska a Tuniska. Konkrétně se jedná o bulharský Burgas (BOJ) a poněkud překvapivě také tuniskou Enfindhu (NBE).

Novinky v Českých Budějovicích pro rok 2024?

U příležitosti zahájení charterových letů cestovní kanceláře Čedok z Českých Budějovic ve středu 2. srpna 2023 došlo také k překvapivému odtajnění dvou novinek pro letní sezonu 2024.

Letošní nabídku v podobě turecké Antalye (AYT) a řeckých ostrovů Rhodos (RHO) a Kréta (HER) v příštím roce rozšíří také oblíbená destinace českých turistů na pobřeží Černého moře, a to bulharský Burgas (BOJ). Druhou novinkou v nabídce cestovní kanceláře v případě letů z jihu Čech bude tuniské město Enfindha (NBE). To se nachází v severovýchodní části země a je z něho ideální přístup na celé pobřeží Středozemního moře (Hammámetský záliv) od právě Hammametu na severu, přes Súsu až po Monastir či Mahdiu na jihu.

Informaci o nových spojeních oficiálně ve středu potvrdil generální ředitel CK Čedok, Stanislav Zeman: „Jsme rádi, že se podařilo díky spolupráci Jihočeského kraje a vedení českobudějovického letiště se všemi úřady i dopravcem dotáhnout všechny důležité kroky ke spuštění provozu a můžeme být dnes u historického milníku českého letectví. Zájem o odlety z Českých Budějovic boří již od začátku rekordy, proto můžeme dnes při slavnostním zahájení potvrdit, že odsud budeme příští léto létat už do pěti destinací. Po celou letní sezónu se tak mohou Jihočeši těšit v roce 2024 na přímé lety nejen do Turecka a Řecka, ale také nově do bulharského Burgasu nebo do Tuniska.

Z Českých Budějovic se bude létat do Bulharska a Tuniska
Mapa nabídka charterových letů z JCL

Kam se z Českých Budějovic bude létat v roce 2023?

Kromě turecké Antalye (AYT) se v druhé půlce letošního léta bude z Českých Budějovic (JCL) létat také na řecké ostrovy Rhodos (RHO) a Kréta (HER).

Na Tureckou riviéru omývanou vodami Středozemního moře, do Antalye, se bude létat od 2. srpna 2023 jednou týdně. Rotace připadnou vždy na středu. Na řecký ostrov Rhodos ležící v Egejském moři, byť také nedaleko tureckých břehů, se naváže zahájením letů od pondělí 7. srpna 2023. Taktéž se počítá s jednou týdenní rotací.  A od neděle 13. srpna portfolio nabídky rozšíří také lety na Krétu do Heraklionu. S provozem všech charterových linek se počítá do konce září příštího roku.

Cestovní kancelář také poukázala na vysoký zájem o zájezdy z Českých Budějovic. Pro letošní letní sezonu hlásí již 90 % vyprodaných míst na charterových letech do řecké ostrovy i do Turecka.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)