Kuba

Bezpečnost na Kubě

Věděli jste, že Kuba je nejbezpečnější zemí Latinské Ameriky? Policie na Kubě je všudepřítomná a místní obyvatelé ji respektují. Přesto vzrůstá počet krádeží a loupežných přepadení zaměřených na turisty. Dodržujte několik jednoduchých doporučení a ušetříte si mnoho starostí: Důležité doklady a cennosti si nikdy neukládejte na jedno místo, rozmístěte je do několika zavazadel nebo ještě lépe, pokud je to možné, uschovejte je do hotelového trezoru. Vyvarujte se větším obnosům hotovosti. Nenechávejte si žádné cennosti v autě, neodkládejte svá zavazadla mimo dosah. Zvláště v turistických oblastech noste batoh před sebou, kabelku zapínáním k sobě. Nenoste drahé šperky a hodinky – bezpečnost na Kubě tak bude na vaší straně.

Bezpečnost na Kubě

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje zaregistrovat se do systému DROZD. Samozřejmostí je být v kontaktu s rodinným příslušníkem nebo přáteli v ČR, kteří znají vaše cestovatelské plány a mohou vám v případě nouze finančně pomoci nebo se obrátit na zastupitelský úřad či policii. Velvyslanectví České republiky najdete v Havaně na adrese Avenida Kohly No. 259, kontaktovat jej můžete na telefonním čísle +53 7883 3201 ve všední dny.

Riziko přírodních katastrof

Zvýšené nebezpečí hurikánů v Karibiku se týká období od července do listopadu a na Kubě jsou hurikány nejčastější v září a v říjnu. Celoročně je třeba počítat s nárazovými bouřkami.

Nemoci a očkování

Zdravotní péče pro turisty je na Kubě na vysoké úrovni. Nezapomeňte se pojistit na cesty! Při cestě na Kubu není povinné žádné očkování, my přesto doporučujeme alespoň cestovatelský základ. Cestovatelským základem je očkování proti žloutence A + B, navíc si před cestou zkontrolujte platnost vašeho očkování proti tetanu – interval přeočkování u dospělých osob je 10 – 15 let. Neprošvihli jste náhodou přeočkování? Více o očkování na cesty si přečtěte v našem článku, který se tomuto tématu věnuje. V destinaci nepodceňujte horečku dengue a při podezření na nakažení urychleně vyhledejte lékařskou pomoc. Na Kubě nepijte vodu z vodovodu, používejte pouze balenou vodu s neporušeným uzávěrem.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 6. 8. 2020

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)