Kuba

Kuba

Itineráře
0 vzorů
Seznamka
3 lidi

Kuba je ostrov plný hudby a rytmického tance, nejen ručně balené voňavoučké doutníky a lahodný rum jej proslavily po celém světě. Barevnými ulicemi měst tam líně projíždí staré automobily a Havana je muzeem celé kubánské historie. Královské palmy tam před spalujícím sluncem chrání jemňoučký písek exotických pláží a okolní příroda je naprosto panenská, plná nespoutaných vodopádů dávajících vodu tajným lagunám. Mogotes krasového údolí Viñales tvoří spolu s okolními plantážemi jedinečný krajinný koktejl. Ovšem přes všechny krásy úchvatné Kuby, jakkoli klišé se to může zdát, snad největším důvodem proč tuhle zem Latinské Ameriky tak milovat jsou její lidé. Na nesnadném pozadí a s pokřivenou historií a přesto vždy pohostinní, milí a usměvaví. Objímají se a líbají na pozdrav i rozloučení a jejich dobrosrdečnost je upřímná.

Kuba

Kubánská republika leží jižně od americké Floridy a severně od Jamajky. Kubánské pláže omývají vody Karibského moře, Mexického zálivu a Atlantského oceánu. Hlavním městem Kuby a celé kubánské kultury je Havana, další velká města zajímavá pro návštěvu jsou Santiago de Cuba, Guantánamo a Santa Clara. Svou rozlohou je Kuba největším ostrovem Karibiku. Komunistická země se začíná pomalu probouzet z vlády Fidela Castra a otevírá se světu, hospodářství stojí na vývozu cukru, tabáku, kávy a pracovní síly. Mixuje se tu socialistický režim a touha po svobodě, historie, automobily z 50. let, panenská příroda a rajské pláže.

Nejznámějším letoviskem je Varadero se svými bělostnými písky, kokosovými palmami a neuvěřitelně tyrkysovým mořem. Počasí na koupání je tu celoročně! Na svou kulturu, jedinečnou koloniální architekturu a báječnou atmosféru láká Trinidad. Pro milovníky tropické přírody nelze než doporučit národní park Viñales. Homole skalisek, porostlé pralesními rostlinami, se nazývají mogotes a jsou rozeseté po místní krajině, střídané farmami a tradičními vesničkami. Tak na co ještě čekáte? Ideální čas na návštěvu Kuby je právě teď! Nejlevnější letenky na Kubu najdete v našem vyhledávači.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 3. 8. 2020

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)