Kuba

Počasí na Kubě

Itineráře
0 vzorů
Seznamka
3 lidi

Počasí na Kubě

Kubánské počasí

Kuba leží v tropickém pásu a počasí na Kubě je velice teplé a vlhké. Průměrná roční teplota je 25 °C a teplota moře nikdy neklesne pod 24 °C. Barevná škála výše ukazuje průměrnou teplotu moře pro letovisko Varadero a průměrnou denní teplotu pro celý ostrov Kuba – různé části ostrova se liší jen minimálně. Na Kubě se střídají období sucha a období dešťů. Hlavní turistická sezóna kopíruje období sucha od prosince do dubna, naopak nízká turistická sezóna je v období dešťů mezi červnem a říjnem. Měsíce květen a listopad jsou vedlejší turistickou sezónou. Období dešťů je provázeno častými bouřkami, zvlášť v září a v říjnou mohou přijít i hurikány. Během nízké turistické sezóny jsou hotely i služby mnohem levnější, proto i v tyto měsíce stojí za to Kubu navštívit.

Počasí na Kubě v lednu

Leden je jedním ze dvou nejchladnějších měsíců na Kubě, přesto maximální denní teploty dosahují 26 °C, v noci klesají k 17 °C. Leden je ideálním měsícem k návštěvě památek nebo výletům do přírody, zaleťte si do Havany! Doporučujeme užít si několik dní v hlavním městě a poté se vydat do národního parku Viñales. S sebou si nezapomeňte lehkou bundu pro chladnější večery a pláštěnku – v lednu na Kubě prší průměrně 6 dní v měsíci.

Počasí na Kubě v únoru

Únor je spolu s lednem nejchladnějším kubánským měsícem, očekávejte denní maxima přibližně 26 °C a minima 17 °C. Slunce zapadá kolem půl sedmé večerní, každý den svítí 11 hodin. Únor doporučujeme pro výlety do přírody, v teplejších měsících mohou být na túry až úmorná vedra. S sebou vám bude stačit mikina pro chladnější rána a pro jistotu i pláštěnka, v únoru během 7 dní spadá průměrně 54 mm deště.

Počasí na Kubě v březnu

V březnu se Kuba postupně otepluje, průměrná denní teplota je 25 °C s průměrným denním maximem 28 °C a minimem příjemných 19 °C. Březen je skvělým měsícem na poznávání Havany a na koupání v tyrkysovém moři. Zaleťte si na Cayo Coco a osvěžte se! Voda má 25 °C a turistická sezóna je v plném proudu.

Počasí na Kubě v dubnu

Duben je nejteplejším měsícem období sucha. Pokud chcete vyrazit na Kubu za koupáním v teplém moři a přitom nezmoknout, právě duben je vaším go-to měsícem. Denní maxima šplhají až na 28 °C a slunce svítí 12 hodin denně. Skvělou destinací pro relaxační dovolenou pod stíny palem je Varadero, najdete tu nespočet hotelů, barů a pláží.

Počasí na Kubě v květnu

V květnu je průměrná denní teplota na Kubě 27 °C s maximy hravě překračujícími třicítku, sluníčko denně svítí 13 hodin a zapadá kolem osmé večerní. Teplota moře 27 °C je skvělá ke koupání a vodním radovánkám. Květen je na Kubě označován vedlejší sezónou, a to protože se pomalu začíná projevovat přicházející období dešťů. Během května můžete očekávat 9 deštivých dnů, kdy spadá celkem 130 mm dešťových srážek.

Počasí na Kubě v červnu

Červen na Kubě značí začátek deštivé sezóny a také sezóny levného ubytování a dalších služeb. Očekávejte déšť více než 10 dní v měsíci, během kterých se naakumuluje 182 mm vody – červen je nejdeštivějším měsícem roku. Červen je zároveň měsícem s nejdelšími dny, potěší vás 14 hodin denního světla. Teploty jsou vysoké, maxima šplhají k 31 °C s relativní vlhkostí vzduchu 77 %. Nezapomeňte si s sebou jak pláštěnku, tak opalovací krém s extra vysokým UV faktorem.

Počasí na Kubě v červenci

Denní teploty na Kubě v červenci dosahují až 32 °C, v noci na 23 °C. Karibský proud přináší ke břehům Kuby vody od rovníkové oblasti s teplotou 30 °C, ideální ke koupání. Nezapomeňte, že červenec je měsícem období dešťů a část vaší dovolené může intenzivně pršet. Jiné červencové dny jsou ale slunečné od rána až do večera, na opalování na pláži se určitě dostane. Doporučujeme používat krém s vysokým UV faktorem!

Počasí na Kubě v srpnu

Srpen je na Kubě nejteplejším měsícem roku. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 29 °C, denní maxima překračují 32 °C. Voda má 30 °C a je tak báječná ke koupání. Srpen je velmi vlhkým měsícem se 157 mm deště, obvykle prší 11 dní v měsíci. Srpen ale určitě není no-go měsícem, i v srpnu můžete očekávat krásné slunečné dny.

Počasí na Kubě v září

Září na Kubě je horkým, tropickým měsícem. Vzduch je extrémně vlhký a dusný, teploty se pohybují kolem 28 °C s maximem 31 °C a s nočními teplotami 23 °C. Moře u Varadera má nádherných 30 °C, naprosto skvělých k dlouhému koupání. Září je jedním z nejdeštivějších měsíců, mluvíme o 174 mm vody spadaných v průběhu 13 dnů. Pláštěnka je proto nutností!

Počasí na Kubě v říjnu

Říjen je po červnu nejdeštivějším měsícem, nenechte se překvapit 164 mm dešťových srážek, často v doprovodu bouřek, někdy i hurikánů. Říjen je ale také měsícem s velmi příjemnými teplotami pohybujícími  se mezi 30 °C ve dne a 22 °C v noci. Moře má úžasných 28 °C a vzduch je vlhký. Západ slunce přichází okolo sedmé hodiny večerní, očekávejte 12 hodin denního světla s 9 hodinami slunečních paprsků. A super nízké ceny!

Počasí na Kubě v listopadu

V listopadu se po období dešťů blýská na lepší časy, prší pouze 9 dní v měsíci, během kterých spadne 75 mm vody. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 25 °C s maximy 28 °C, v noci je příjemných 20 °C. Listopad je skvělým měsícem k odpočinku na pláži a načerpání nových sil při čtení knížky a popíjení rumového koktejlu… Teplota moře je na krásných 27 °C.

Počasí na Kubě v prosinci

V prosinci plnohodnotně začíná období sucha, zaprší pouhých 55 mm v průběhu sedmi dní a vlhkost vzduchu klesá. Denní teploty očekávejte 24 °C s maximem 27 °C a minimem 18 °C. Prosinec je skvělý jak k relaxování na pláži, tak k výletům do přírody nebo za poznáváním památek.

Hledáš akční letenky na Kubu? Stáhni si naší revoluční appku na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče! 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 1. 2021

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)