Chorvatsko

Bezpečnost v Chorvatsku

Bezpečnost v Chorvatsku je na velmi vysoké úrovni. Doporučujeme dodržovat několik základních pravidel a bezpečnost v Chorvatsku pro vás nebude tématem. Důležité doklady, peníze a cennosti si rozdělte do více zavazadel nebo je ponechte na hotelovém trezoru. Nenechávejte své cennosti volně ležící v hotelovém pokoji. Nenoste šperky, zlaté hodinky a foťáky příliš na očích. Svá zavazadla nespouštějte z očí, nikdy je nenechávejte v autě. Buďte velice opatrní na plážích a dobře si rozmyslete, zda při koupání necháte své věci bez dozoru.

Bezpečnost v Chorvatsku

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje zaregistrovat se do systému DROZD. Samozřejmostí je být v kontaktu s rodinným příslušníkem nebo přáteli v ČR, kteří znají vaše cestovatelské plány a mohou vám v případě nouze finančně pomoci nebo se obrátit na zastupitelský úřad či policii. Velvyslanectví České republiky najdete v Záhřebu na adrese Radnička cesta 47/VI, kontaktovat jej můžete na telefonním čísle +385 1 617 7246 nebo +385 1 617 6894 ve všední dny.

Upozorňujeme, že v Chorvatsku je trestné držení libovolného množství drog a porušení tohoto může vést k finančním pokutám i odnětí svobody. Chorvatsko je známé pro svá přísná pravidla ohledně rekreačního potápění a dalších aktivit v přírodě – seznamte se s aktuálními podmínkami před zahájením takových aktivit. V chorvatském vnitrozemí se nachází oblasti s podezřením na výskyt výbušných min. Všechny takové oblasti jsou vyznačeny, za výstrahy v žádném případě nevstupujte. Mapu podezřelých oblastí najdete na stránkách Chorvatského centra pro odminování a podrobnější informace jsou k přečtení na Ministerstvu zahraničních věcí ČR.

Očkování

Při cestě do Chorvatska není povinné žádné očkování, my přesto doporučujeme alespoň cestovatelský základ. Cestovatelským základem je očkování proti žloutence A + B, navíc si před cestou zkontrolujte platnost vašeho očkování proti tetanu – interval přeočkování u dospělých osob je 10 – 15 let. Neprošvihli jste náhodou přeočkování? Více o očkování na cesty si přečtěte v našem článku, který se tomuto tématu věnuje.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 22. 9. 2020

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)