Chorvatsko

Počasí v Chorvatsku

Počasí v Chorvatsku

Chorvatsko – počasí

Chorvatské podnebí se značí jako oceánské a středomořské s horkými léty a mírnými zimami. Sníh je v Chorvatsku vzácností, pravidelně sněží pouze v oblastech Lika a Gorski Kotar. Pobřeží Jadranu a chorvatské ostrovy po něm rozeseté mají stálejší a vyšší teploty, naopak vnitrozemí je chladnější a vyznačuje se častými výkyvy počasí. Průměrné teploty a počasí ve Splitu můžete vidět výše – na jihu, v oblasti Dubrovníku, očekávejte teploty o stupeň vyšší a naopak v Istrii o stupeň nižší. Zimní teploty ve vnitrozemí klesají až k bodu mrazu. V Chorvatsku prší především na podzim a v zimě, v létě se těšte na jasnou oblohu. Nejslunečnější částí Chorvatska jsou ostrovy Korčula a Hvar. Jaro a podzim jsou ideálními obdobími pro poznávání chorvatských kulturních památek a přírody, léto je vhodné pro koupačku a opalování.

Počasí v Chorvatsku v lednu

Leden je v Chorvatsku nejchladnějším měsícem roku. V Záhřebu vás překvapí nejvyšší denní teploty 3 °C a nejnižší -3 °C. Průměrná denní teplota ve Splitu je 7 °C a moře si drží chladivých 14 °C. Při pobřeží očekávejte až 140 mm deště za měsíc. Leden není příliš oblíbeným měsícem pro dovolenou v Chorvatsku, díky tomu se ale drží ceny ubytování a služeb nízko a vaše dovolená tak může být za hubičku.

Počasí v Chorvatsku v únoru

Ve městě Dubrovník v únoru panují teploty od 5 °C v noci do 11 °C v nejteplejší části dne. Průměrná denní teplota ve Splitu je 8 °C a v hlavním městě Záhřebu pouhých 3 °C – podobně jako v celém vnitrozemí. Dny jsou dlouhé 10 hodin a postupně se prodlužují.

Počasí v Chorvatsku v březnu

V březnu se začíná v Chorvatsku probouzet jaro, v Dubrovníku očekávejte nejvyšší denní teploty okolo 12 °C. Jadranské moře se drží na chladivých 14 °C a vlhkost vzduchu je nízká. Prší průměrně 11 dní v měsíci, při kterých spadá přes 100 mm deště. Dny jsou dlouhé 12 hodin, 5 hodin denně si můžete užívat paprsky slunce.

Počasí v Chorvatsku v dubnu

Duben je skvělým měsícem k poznávání chorvatských památek, zaleť si do Dubrovníku! V dubnu je zde příjemných 16 °C v nejteplejší části dne a přijatelných 7 °C v noci. Teplota moře stoupá na 15 °C a vlhkost vzduchu se drží nízko. Prší průměrně 10 dní v měsíci a dny jsou dlouhé 13 hodin, když slunce zapadá po sedmé hodině večerní.

Počasí v Chorvatsku v květnu

Květen v Chorvatsku se nese ve znamení oteplování a rozkvětu. Průměrná denní teplota ve Splitu je 18 °C a Dubrovník dosahuje až k 21 °C. Moře se otepluje na 18 °C a láká ke koupání první otužilce. Prší průměrně 10 dní v měsíci, během kterých spadá 75 mm vody. Dny jsou dlouhé 15 hodin se západem slunce kolem osmé hodiny večerní. Květen je ideální k poznávání památek a nádherné chorvatské přírody. Pokud už se nemůžete dočkat odpočinkové dovolené u moře, doporučujeme Dubrovník, kde je z celého Chorvatska nejtepleji.

Počasí v Chorvatsku v červnu

V červnu začíná v Chorvatsku hlavní turistická sezóna. Maximální denní teplota v Dubrovníku je na 25 °C, ve Splitu shodně. Nezapomeňte si s sebou sbalit svetřík na chladnější večery! Moře má krásných 22 °C a je tak plně vhodné ke koupání. Prší šest dní v měsíci, během kterých můžete očekávat necelých 50 mm deště. Dny jsou dlouhé 15 hodin a slunce zapadá kolem půl deváté.

Počasí v Chorvatsku v červenci

Červenec je skvělým měsícem k vodním radovánkách. Průměrné denní teploty ve Splitu jsou 25 °C, po poledni šplhají přes třicítku. Výjimkou nejsou ani teploty přes 35 °C! Používejte opalovací krém s vysokým UV faktorem. Moře má příjemných 24 °C a prší pouze čtyři dny v měsíci, během kterých spadne 26 mm vody. Dny jsou dlouhé 15 hodin. Co si zaletět třeba do Zadaru?

Počasí v Chorvatsku v srpnu

Máte rádi opravdu teplé moře? Právě v srpnu je v Chorvatsku moře nejteplejší z celého roku – má krásných 25 °C. Teplota vzduchu ve Splitu je průměrně 24 °C a v Dubrovníku 26 °C, očekávejte maxima 28 °C. V noci teplota klesá k 16 °C, proto nezapomeňte na teplejší večerní oblečení. V srpnu prší pouze tři dny, během kterých spadá 38 mm deště. Dny jsou dlouhé 14 hodin s 9 hodinami slunečních paprsků denně. Na dovolenou vám doporučujeme Split, je nádherný sám o sobě a navíc vám ještě otevře cestu na ostrovy Hvar a Brač a mnoho dalších.

Počasí v Chorvatsku v září

Průměrná teplota v září se pohybuje okolo 21 °C a dosahuje denních maxim 24 °C při pobřeží – ve vnitrozemí očekávejte denní maxima 22 °C. V noci teplota klesá k 16 °C a Jaderské moře si drží příjemných 23 °C, nabízí tak poslední letní koupačku. Vlhkost vzduchu je nízká a prší 7 dní v měsíci, spadne asi 100 mm deště. UV faktor je stále vysoký, proto používejte dobrý opalovací krém!

Počasí v Chorvatsku v říjnu

V říjnu končí hlavní turistická sezóna v Chorvatsku a průměrné denní teploty 17 °C vytváří ideální podmínky k prohlídce historických měst a památek. Zaleť si do hlavního města Záhřeb! Obvykle prší 11 dní v měsíci, během kterých spadá 162 mm dešťových srážek a vlhkost vzduchu je nízká. Dny jsou dlouhé 11 hodin a západ slunce se blíží k páté hodině podvečerní.

Počasí v Chorvatsku v listopadu

Listopad je v Chorvatsku velmi deštivým měsícem: prší 15 dní v měsíci a spadne 157 mm dešťových srážek. I v listopadu dejte Chorvatsku šanci! Průměrné denní teploty se drží na 12 °C a ceny ubytování a zájezdů jsou extrémně nízké.

Počasí v Chorvatsku v prosinci

Na Vánoce do Chorvatska? Proč ne! Očekávejte průměrnou denní teplotu 5 °C napříč celou zemí, při pobřeží pak příjemnějších 9 °C. Prší každý druhý den, ale srážky to jsou obvykle slabé a rychle ustupující. I v prosinci svítí v Chorvatsku sluníčko a prosvětlí vám tak jinak šedivou zimu. Sluneční paprsky svítí 5 hodin denně. Teplota moře je 15 °C a fouká lehký vánek. Sázkou na jistotu je návštěva jednoho z mnoha chorvatských historických měst!

Letenky do Chorvatska hledejte v našem vyhledávači. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 1. 2021

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)