Z Vídně do Saúdské Arábie: Dammám a Rijád
25.11.2022

Z Vídně do Saúdské Arábie: Dammám a Rijád

1 560

O této nabídce

S promo akcí přišel u příležitosti „Black Friday“ také Wizz Air! Jeho dnešní sleva na velké množství letenek činí 25 % a vyplatí se zejména u delších (dražších) linek. Přesně takovými jsou nová spojení z Vídně do Saúdské Arábie. Ještě donedávna se za super úlovek daly považovat zpáteční letenky v rozmezí 6 a 8 tisíc Kč. S příchodem Wizz Airu na nový trh se ovšem změnil i tento standard a ceny klesly proklatě nízko, de facto do dříve naprosto neočekávaných cenových hladin. Zpáteční letenky z Vídně do Dammámu nyní ulovíte za skvělou cenu 1 560 Kč, zatímco zpáteční letenky do hlavního města, Rijádu, za 1 754 Kč. Anebo si kupte dvě jednosměrné letenky a cestu nakombinujte. V úvahu by pak připadal také odlet z Džiddy ležící na pobřeží Rudého moře, ale v jejím případě jsou letenky o něco dražší.

Se Saúdskou Arábií máme bohaté zkušenosti. Jirka ji, roce 2019 – tedy krátce po jejím otevření turistům, projel autem (viz jeho cestopisy: Saúdská I, Saúdská II), zatímco Tonda ji letos procestoval stopem + veřejnou dopravou. Jeho zážitky můžete aktuálně sledovat na našem Instagramu, kde najdete nejen zajímavé tipy, co v zemi vidět. Pokud vás zajímá cokoliv dalšího, stačí se zeptat v komentářích.

PS: Jak je u maďarské aerolinky zvykem, na ty nejnižší ceny dostanou pouze členové věrnostního programu Wizz Air Discount Club. Ostatní si budou muset pár stokorun připlatit anebo členství zakoupit – poletíte-li ve dvojici, pak se vám tato investice vrátí již v případě první cesty a navíc slev vyplývajících z WDC budete moci využívat po celý následující rok.

Podmínky pro cestování

Cesta do Saúdské Arábie

Cestování do Saúdské Arábie je již „jako dřív“ – žádné negativní testy, žádné certifikáty, žádné formuláře. Je ovšem nutné kalkulovat s nákladem na turistické víza á cca 3 400 Kč. Jak ně, se dozvíte v našem podrobném návodu.

Detailní podmínky vstupu, užitečné odkazy a přehled aktuálních opatření naleznete na naší stránce „Koronavirus v Saúdské Arábii“.

Návraty domů

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná) či AirBnB. Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Saúdská Arábie je velmi rozlehlá země a při její návštěvě se vám určitě bude hodit vlastní auto. Nenechte nic náhodě a zarezervujte si dopředu svého parťáka na cesty v naší autopůjčovně. Nevyberete-li si z nabídky velkých světových půjčoven, můžete zkusit ty lokální:  Yelo, Hanco nebo Key.

Kompletní informace o  pozemní i letecké dopravě v Saúdské Arábie naleznete v našem průvodci.

Náhled letenky z Vídně do Dammámu za 1 560 Kč

Z Vídně do Saúdské Arábie: Dammám a Rijád


Bude se hodit

Letiště Vídeň (VIE)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)