Jak koupit letenku u Wizzairu?

TIP: Jestli máš k Wizzairu dotaz, polož ho u nás v diskuzi, zkušení cestovatelé ti na něj během chvilky odpoví => https://diskuze.zaletsi.cz/c/aerolinky/wizzair

Stejně jako je tomu u prakticky všech lowcost aerolinek, i nakupování u Wizz Airu má svá zvláštní specifika, která je vhodné znát, než se pustíte do nákupu letenek této společnosti. Doufáme, že Vám tento článek pomůže lépe se zorientovat v podmínkách a hlavně ušetřit nějaké peníze.

Podívejme se tedy nyní na celý proces hezky krok po kroku.

Pokud víme přesné datum odletu

V našem příkladu rezervujeme letenku z Prahy do Londýna pro 2 osoby na 3. – 6. listopadu. Samotné vyhledání je velmi jednoduché – stačí zadat www.wizzair.com a na hlavní stránce naklikat vše potřebné.

Do políčka Odlet zadáme tedy Praha.

Hned pod tím jako Destinaci vyplníme Londýn a vybereme Londýn Luton, který nám byl nabídnut.

Zvolíme datum Odletu a příletu v políčku Zpáteční.

Nakonec klikneme na tlačítko „Vyhledat“.

Rezervace letenky

Nyní se jdeme podívat na samotný proces rezervace.

Abychom ušetřili nějaké penízky, zvolíme „Cena WIZZ Discount Club“ (dále WDC) ve sloupci „Basic – cestování na lehko“. Členství se vyplatí koupit v případě, že letíte zpáteční let ve dvou lidech nebo víte, že ještě minimálně jednou během roku nákup u Wizz Airu provedete.

Detailní rozpis o tom, kdy a proč se nákup členství vyplatí využít, se dozvíte záhy o pár řádků níže.

Nyní je možné si vybrat „balíček“, který budeme chtít. Při zvolení toho základního budeme mít v ceně jedno příruční zavazadlo a check-in zdarma dva dny před odletem. To nám stačí!

Tip pro přikoupení odbaveného zavazadla: Wizz Air se vám snaží vnutit balíček Wizz Go, který odbavené zavazadlo nabízí, nicméně o nějakou tu stovku levněji je možné přidat odbavené zavazadlo v dalším kroku!

Tento balíček vybereme jenom v případě, že bychom chtěli mít nutně možnost check-inu zdarma 30 dní před odletem, přednostní nástup, kabelku do letadla navíc a možnost si vybrat sedadlo.
Je však nutné si uvědomit, že sedadla v přední řadě a s větším prostorem na nohy v ceně nejsou.
Taktéž není třeba tuto možnost vybírat pouze, pokud chceme sedět vedle našeho kamaráda. Wizz Air nám totiž sedadla přidělí vedle sebe i tak (viz níže).

Kdy se WDC vyplatí?

Standardní členství

Obecně se standardní členství vyplatí už při prvním nákupu letenek v případě, že kupujeme zpáteční pro 2 osoby. Sleva na jednu letenku je totiž minimálně 270 Kč (270 * 2 * 2 = 1080 Kč) a cena členství na rok pro nás a další osobu stojí pouze 899 Kč. Dá se říct, že pokud člověk není jenom sváteční letec, tak se toto základní členství vyplatí prakticky úplně vždy.

wz6

Skupinové členství

Pro větší skupiny je tu možnost skupinového členství pro nás a dalších pět kamarádů za 1 799 Kč.

Opět při propočtech zjistíme, že členství se vyplatí zakoupit už během nákupu, pokud jste alespoň 4 a plánujete kupovat zpáteční letenku (4 * 2 * 270 = 2 160 Kč). To máme krásných 361 Kč, které jsme ušetřili, a navíc po celý rok můžeme slevy dál využívat, jak se nám zlíbí.

wz7

V našem případě budeme letět pouze dva, takže klepneme na „Koupit standardní členství“ na kartě „Standardní“. Ukáže se nám, že bylo přidáno a můžeme pokračovat dál.

Přihlášení k účtu

Pokud jsme zvolili nákup WDC, je v této chvíli nutné se buď přihlásit k existujícímu účtu nebo si vytvořit účet nový.

Pozn.: Tlačítko „Zaregistrovat se“ znamená „Přihlásit se“. Pro registraci klikněte na odkaz „Registrace“ vlevo dole.

Při registraci vyplníme následující pole:

Jméno Příjmení (doporučujeme bez diakritiky).

Vybereme, zda jsme Muž či Žena.

Mobilní telefon, email, heslo a zemi.

K odběru novinek od Wizz Airu se přihlašovat nemusíte. Kdykoliv v budoucnosti to pak můžete po přihlášení do účtu změnit.

Zaškrtneme políčko Přijmout zásady ochrany osobních údajů a klepneme na tlačítko Registrace.

registrace wizz

Po přihlášení se nám automaticky vyplní naše jméno. V případě, že bychom objednávali pro jiné lidi, odškrtneme políčko „Jsem cestující“.

Pozn.: To však v našem případě není možné. Při nákupu se slevou WDC je nutné, abychom byli mezi cestujícími.

Dokončení rezervace

V tomto kroku si vybereme, jaká zavazadla chceme s sebou mít. Nám stačí pouze příručák, který je u Wizz Airu zdarma k letence s maximálními rozměry 55 x 40 x 23 cm.

Check-in zvolíme „On-line zdarma“.

wz10

Dále vyplníme údaje o druhém cestujícím a taktéž mu zvolíme požadovaná zavazadla a u check-inu zatrhneme  „On-line zdarma“. Jména a příjmení cestujících zadáváme bez diakritiky.

Při nabídce sedadel klikneme pouze na „Pokračovat“. Nechceme si za sedadla připlácet zbytečné peníze. Po check-inu je totiž téměř jisté, že nám budou náhodná sedadla přidělena vedle sebe.

wzz10

Potvrdím stiskem tlačítka „Přijímám náhodně vybrané místo“.

wzz11

U nabídky dalších služeb nic nevybíráme.

Služba WIZZ Flex neznamená, že budete moci zdarma měnit letenku na jakýkoliv termín. Tato služba vám říká, že ušetříte poplatek za změnu letenky ale tak jako tak doplatíte do aktuální ceny letenky. Vyplatí se tedy jen těm lidem, kteří vědí, že letenku budou určitě měnit.

wz11

U nabídky pojištění zvolíme „Bez pojištění“. Když už, tak doporučujeme raději využít náš online srovnávač.

wzz12

V dalším kroku vyplníme fakturační údaje o platbě a dále zvolíme způsob platby. Důležité je zde vybrat placení v té měně, ve které je letenka naceněna (v našem případě z Prahy je to v českých korunách), jinak bychom vyhodili zbytečné peníze z okna za přepočet nevýhodným kurzem.

Doporučujeme platit kartou. Při převodu je nutné zvolit opět měnu, ve které je letenka naceněna. Pozor, v případě platby převodem se platí pouze na účet u Citibank, z ostatních bank bude převod trvat minimálně jeden pracovní den.

V našem případě tedy už jen zbývá vyplnit údaje o naší platební kartě a celý nákup dokončit zaškrtnutím políčka pro souhlas s podmínkami a stisknutím tlačítka „Zaplatit a rezervovat nyní“.

Pokud vše proběhlo v pořádku, očekávejte do několika minut email s potvrzením rezervace.

————————

TIP: Jsme flexibilní a chceme najít nejlevnější letenky

Může se stát, že jsme časově flexibilní a jde nám tedy o co nejnižší cenu. V tom případě na úvodní stránce zvolíme „Flexibilní data?“ pod tlačítkem „Vyhledat“.

V následujícím formuláři vyplníme pouze místo odletu a destinaci, vybereme si, zda chceme vidět ceny WIZZ Discount Clubu (o něm výše v článku nebo po klepnutí na odkaz) a klikneme na „Vyhledat“.

wzz2

V této tabulce už vidíme rozpis daného měsíce, kde si můžeme zvolit termín odletu a příletu podle námi požadované ceny.

wzz3wzz4

Další kroky jsou již totožné jako předchozí postup s pevným datem!

Napadají vás nějaké další dotazy? Napište do komentářů. 🙂

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jiří Trnka
Host
Jiří Trnka

Ahoj,
díky vašemu tipu jsem si zakoupil letenky na Island přes Wizz Air. Chtěl jsem vás ještě poprosit o radu, jak se co nejlevněji odsud dostat do Grónska (když už je to takový „kousek“). Hledal jsem spojení přes místní aerolinky, ale ty ceny jsou šílené. Napadá vás nějaká možnost? Díky moc.
Jirka

Tonda Jelinek
Editor

Ahoj Jirko,

on to sice relativní kousek je, ale ceny letenek visí setsakramensky vysoko. :/ Z Islandu tam léta Air Greenland a Air Iceland connect,ale cenovky visí kolem 20 talířů. A jinak než letecky to bohužel nevidím. 🙂

Zpravidla o chlup lepší bývají ceny z Kodaně.

Tonda

VendyH
Host
VendyH

Dobrý den,
Mám letenky pro dvě osoby a také členství, ale nemám pojištěné ohledně ničeho. Ovšem teď máme opravdu zdravotní problémy a to i ohledně letadla. Je možné to na nějakém kontaktu stornovat zdarma? Vím že přepis na jinou osobu a předělání na jiný termín platí. Děkuji 🙂

Monika
Host
Monika

Ahoj, je problém, pokud jsem zadala jména s diakritikou? Jména bez diakritiky se zadávají u všech leteckých společností. Děkuji za odpověď. Monika

Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)