Jak koupit letenky u Wizz Airu?
21.11.2018

Jak koupit letenky u Wizz Airu?

Stejně jako je tomu u prakticky všech lowcost aerolinek, i nakupování u Wizz Airu má svá zvláštní specifika, která je vhodné znát, než se pustíte do nákupu letenek této společnosti. Doufáme, že Vám tento článek „Jak koupit letenky u Wizz Airu“ pomůže lépe se zorientovat v podmínkách a hlavně ušetřit nějaké peníze.

TIP: Jestli máš k Wizz Airu jakýkoliv jiný dotaz, polož ho u nás v diskuzi, zkušení cestovatelé ti na něj během chvilky odpoví.

Nyní se již podívejme na celý proces nákupu letenek u Wizz Airu – hezky krok po kroku.

Pokud víme přesné datum odletu

V našem příkladu rezervujeme letenku z Prahy do Londýna pro 2 osoby na 3. – 6. listopadu. Samotné vyhledání je velmi jednoduché – stačí zadat www.wizzair.com a na hlavní stránce naklikat vše potřebné.

Do políčka Odlet zadáme tedy Praha.

Hned pod tím jako Destinaci vyplníme Londýn a vybereme Londýn Luton, který nám byl nabídnut.

Zvolíme datum Odletu a příletu v políčku Zpáteční.

Nakonec klikneme na tlačítko „Vyhledat“.

Jak koupit letenky u Wizz Airu?

Rezervace letenky u Wizz Airu

Nyní se jdeme podívat na samotný proces rezervace letenky u Wizz Airu.

Jak koupit letenky u Wizz Airu?

Abychom ušetřili nějaké penízky, zvolíme „Cena WIZZ Discount Club“ (dále WDC) ve sloupci „Basic – cestování na lehko“. Členství se vyplatí koupit v případě, že letíte zpáteční let ve dvou lidech nebo víte, že ještě minimálně jednou během roku nákup u Wizz Airu provedete.

Detailní rozpis o tom, kdy a proč se nákup členství vyplatí využít, se dozvíte záhy o pár řádků níže.

Nyní je možné si vybrat „balíček“, který budeme chtít. Při zvolení toho základního budeme mít v ceně jedno příruční zavazadlo a check-in zdarma dva dny před odletem. To nám stačí!

Jak koupit letenky u Wizz Airu?

Tip pro přikoupení odbaveného zavazadla: Wizz Air se vám snaží vnutit balíček Wizz Go, který odbavené zavazadlo nabízí, nicméně o nějakou tu stovku levněji je možné přidat odbavené zavazadlo v dalším kroku!

Tento balíček vybereme jenom v případě, že bychom chtěli mít nutně možnost check-inu zdarma 30 dní před odletem, přednostní nástup, kabelku do letadla navíc a možnost si vybrat sedadlo.
Je však nutné si uvědomit, že sedadla v přední řadě a s větším prostorem na nohy v ceně nejsou.
Taktéž není třeba tuto možnost vybírat pouze, pokud chceme sedět vedle našeho kamaráda. Wizz Air nám totiž sedadla přidělí vedle sebe i tak (viz níže).

Kdy se WDC vyplatí?

Standardní členství

Obecně se standardní členství vyplatí už při prvním nákupu letenek v případě, že kupujeme zpáteční pro 2 osoby. Sleva na jednu letenku je totiž minimálně 260 Kč* (260 Kč * 2 os. * 2 směry = 1040 Kč) a cena členství na rok pro nás a další osobu stojí 30 € (782 Kč).

Pokud byste si kupovali letenku pouze pro 1 osobu nebo pro 2, ale pouze jednosměrnou, je již na vašem uvážení, zda absolvujete následně ještě další výlety s touto aerolinkou. Nezapomeňte, že sleva se vztahuje pouze na lety dražší jak 522 Kč a členství expiruje 12 měsíců po jeho zakoupení.

* Pozor! Wizz Air aktuálně používá svou výhodnou („super transparentní“) kalkulačku při platbě v jiné měně než je EUR, a tak ze záhadných důvodů snad nikdy neušetříte přesně slibovaných 1 040 Kč (viz obrázek níže).

Jak koupit letenky u Wizz Airu?

Skupinové členství

Pro větší skupiny je tu možnost skupinového členství pro nás a dalších pět kamarádů za 70 € (1 825 Kč).

Opět při propočtech zjistíme, že členství se vyplatí zakoupit už během nákupu, pokud jste alespoň 4 a plánujete kupovat zpáteční letenku (4 * 2 * 260 = 2 080 Kč). To máme krásných 255 Kč, které jsme ušetřili, a navíc po celý rok můžeme slevy dál využívat, jak se nám zlíbí. Ovšem opět je to pouze jen teorie. Wizz Air ceny přepočítává přes svůj výhodný kurz i v tomto případě a na slibovanou částku de facto nikdy nedosáhnete.

Pokud je skupina šestičlenná je pochopitelně sleva ještě o něco větší a v těchto případech se rozhodně vyplatí kupovat i v situaci, že byste na palubu této společnosti už nikdy nenasedli.

Jak koupit letenky u Wizz Airu?

Nezapomeňte také na fakt, že člověk, na jehož jméno se WDC kupuje, musí být vždy při uplatňování slevy přítomen mezi cestujícími. Nemůže tak svou slevu v budoucnu „sdílet“, aniž by sám letěl.

V našem případě budeme letět pouze dva, takže klepneme na „Zaregistrujte se do klubu“ na kartě „Standard“. Ukáže se nám, že bylo přidáno a můžeme pokračovat dál.

Přihlášení k účtu

Pokud jsme zvolili nákup WDC, je v této chvíli nutné se buď přihlásit k existujícímu účtu nebo si vytvořit účet nový.

Pozn.: Tlačítko „Zaregistrovat se“ znamená „Přihlásit se“. Pro registraci klikněte na odkaz „Registrace“ vlevo dole.

Jak koupit letenky u Wizz Airu?

Při registraci vyplníme následující pole:

Jméno Příjmení (doporučujeme bez diakritiky).

Vybereme, zda jsme Muž či Žena.

Mobilní telefon, email, heslo a zemi.

K odběru novinek od Wizz Airu se přihlašovat nemusíte. Kdykoliv v budoucnosti to pak můžete po přihlášení do účtu změnit.

Zaškrtneme políčko Přijmout zásady ochrany osobních údajů a klepneme na tlačítko Registrace.

Jak koupit letenky u Wizz Airu?

Po přihlášení se nám automaticky vyplní naše jméno. V případě, že bychom objednávali pro jiné lidi, odškrtneme políčko „Jsem cestující“.

Pozn.: To však v našem případě není možné. Při nákupu se slevou WDC je nutné, abychom byli mezi cestujícími.

Dokončení rezervace

V tomto kroku si vybereme, jaká zavazadla chceme s sebou mít. Nám stačí pouze příručák, který je u Wizz Airu zdarma k letence s maximálními rozměry 55 x 40 x 23 cm.

Check-in zvolíme „On-line zdarma“.

Jak koupit letenky u Wizz Airu?

Jak koupit letenky u Wizz Airu?

Dále vyplníme údaje o druhém cestujícím a taktéž mu zvolíme požadovaná zavazadla a u check-inu zatrhneme  „On-line zdarma“. Jména a příjmení cestujících zadáváme bez diakritiky.

Při nabídce sedadel klikneme pouze na „Pokračovat“. Nechceme si za sedadla připlácet zbytečné peníze. Po check-inu je totiž téměř jisté, že nám budou náhodná sedadla přidělena vedle sebe.

Jak koupit letenky u Wizz Airu?

Potvrdím stiskem tlačítka „Přijímám náhodně vybrané místo“.

Jak koupit letenky u Wizz Airu?

U nabídky dalších služeb nic nevybíráme.

Služba WIZZ Flex neznamená, že budete moci zdarma měnit letenku na jakýkoliv termín. Tato služba vám říká, že ušetříte poplatek za změnu letenky ale tak jako tak doplatíte do aktuální ceny letenky. Vyplatí se tedy jen těm lidem, kteří vědí, že letenku budou určitě měnit.

Jak koupit letenky u Wizz Airu?

U nabídky pojištění zvolíme „Bez pojištění“. Když už, tak doporučujeme raději využít náš online srovnávač.

Jak koupit letenky u Wizz Airu?

V dalším kroku vyplníme fakturační údaje o platbě a dále zvolíme způsob platby. Důležité je zde vybrat placení v té měně, ve které je letenka naceněna (v našem případě z Prahy je to v českých korunách), jinak bychom vyhodili zbytečné peníze z okna za přepočet nevýhodným kurzem.

Jak koupit letenky u Wizz Airu?

Doporučujeme platit kartou. Při převodu je nutné zvolit opět měnu, ve které je letenka naceněna. Pozor, v případě platby převodem se platí pouze na účet u Citibank, z ostatních bank bude převod trvat minimálně jeden pracovní den.

V našem případě tedy už jen zbývá vyplnit údaje o naší platební kartě a celý nákup dokončit zaškrtnutím políčka pro souhlas s podmínkami a stisknutím tlačítka „Zaplatit a rezervovat nyní“.

Pokud vše proběhlo v pořádku, očekávejte do několika minut email s potvrzením rezervace.

————————

TIP: Jsme flexibilní a chceme najít nejlevnější letenky

Může se stát, že jsme časově flexibilní a jde nám tedy o co nejnižší cenu. V tom případě na úvodní stránce zvolíme „Flexibilní data?“ pod tlačítkem „Vyhledat“.

Jak koupit letenky u Wizz Airu?

V následujícím formuláři vyplníme pouze místo odletu a destinaci, vybereme si, zda chceme vidět ceny WIZZ Discount Clubu (o něm výše v článku nebo po klepnutí na odkaz) a klikneme na „Vyhledat“.

Jak koupit letenky u Wizz Airu?

V této tabulce už vidíme rozpis daného měsíce, kde si můžeme zvolit termín odletu a příletu podle námi požadované ceny.

Jak koupit letenky u Wizz Airu?Jak koupit letenky u Wizz Airu?

Další kroky jsou již totožné jako předchozí postup s pevným datem!

Napadají vás nějaké další dotazy nejen nákupu letenky u Wizz Airu? Napište do komentářů. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 9. 1. 2024
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)