Z Prahy na Kubu: do Havany se zastávkou v Madridu
13.5.2024

Z Prahy na Kubu: do Havany se zastávkou v Madridu

10 752

O této nabídce

Řadíš se mezi pravé cestovatele a rád se mazlíš s letenkami? Inspiruj se naším tipem na levné letenky z Prahy do Karibiku. Základ této kombinace položila letecká společnost Air China, která již za pár dnů obnoví provoz přímé linky z Madridu (MAD) do kubánské Havany (HAV) – o tom jsme tě informovali již v našem magazínu Záletník (138). V rámci akce vztahující se na první termíny (během května a června) ulovíš zpáteční letenky na přímých letech z Madridu do Havany operovaných Boeingy 787-9 Dreamliner za pěknou cenu 9 104 Kč! Základní tarif „Economy Standard“ navíc zahrnuje výjimečně štědrou zavazadlovou politiku, které ti umožní potenciálně přepravit hned 3 ks báglů (každý s max. hmotností 23 kg).

Veškeré informace o letišti v Havaně (HAV), vč. tipů na dopravu z letiště do centra města nebo dalších destinací na ostrově, naleznete v našem novém průvodci.

Jak do Madridu? A jak poskládat letenky?

Akční cena letenek z Pyrenejského poloostrova je sice fajn, ale nabízí se relevantní otázka: „Jak se dostanu levně do Madridu?“ Pravidelné spojení z Prahy (PRG) do hlavního města Španělska nabízí tři dopravci: České aerolinie, Iberia a Ryanair. My se v rámci tohoto tipu budeme snažit primárně stlačit cenu letenek co nejníže, a proto si vybereme přískok s irskou nízkonákladovou aerolinkou. Přijdeme sice o benefit odbavených zavazadel (pokud si samozřejmě nepřiplatíme), ale za to si poskládáme zpáteční letenky z Prahy na Kubu za parádní cenu 10 752 Kč! A navíc nám zbyde čas i prozkoumání centra Madridu. V příkladovém termínu, s odletem z Prahy 5. a návratem tamtéž 17. června (viz náhledy níže), nám na zastávku ve Španělsku vyjde 1,5 den v rámci cesty do Karibiku a odpoledne na cestě zpět (celkem tři noci).

Disclaimer: Rozhodně to není kombinace pro klasické turisty jako spíše pro batůžkáře, kteří si cestu do Karibiku rádi okoření ochutnáním další destinace. 🙂

 • Rezervuj:
  • hlavní letenky MAD – HAV: přímo přes náš vyhledávač
  • přískoky do Madridu: ideálně na stránkách aerolinky Ryanair
 • Zavazadla: 3 ks odbavených zavazadel má 23 kg / ks + klasický příručák
 • Dostupnost: květen & červen 2024
 • Termíny: dostupné >> v našem kalendáři

TIP: Míříš-li na odletové letiště vlastním autem, určitě ti přijde vhod podrobný průvodce parkováním na Letišti Praha.

Do Karibiku na Kubu

Kuba je ostrov plný hudby a rytmického tance, nejen ručně balené voňavoučké doutníky a lahodný rum jej proslavily po celém světě. Barevnými ulicemi měst tam líně projíždí staré automobily a Havana je muzeem celé kubánské historie. Královské palmy tam před spalujícím sluncem chrání jemňoučký písek exotických pláží a okolní příroda je naprosto panenská, plná nespoutaných vodopádů dávajících vodu tajným lagunám. Mogotes krasového údolí Viñales tvoří spolu s okolními plantážemi jedinečný krajinný koktejl. Ovšem přes všechny krásy úchvatné Kuby, jakkoli klišé se to může zdát, snad největším důvodem proč tuhle zem Latinské Ameriky tak milovat jsou její lidé. Na nesnadném pozadí a s pokřivenou historií a přesto vždy pohostinní, milí a usměvaví. Objímají se a líbají na pozdrav i rozloučení a jejich dobrosrdečnost je upřímná.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžeš jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříš náš web, ale cena pro tebe zůstane stejná) či AirBnB. Pokud tvoje cesta není v nejbližších týdnech, raději ti doporučíme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Náhled letenky z Madridu do Havany za 9 104 Kč

Z Prahy na Kubu: do Havany se zastávkou v Madridu

Náhled přískoku z Prahy do Madridu za 1 648 Kč

Z Prahy na Kubu: do Havany se zastávkou v Madridu


Kalendář dostupných termínů

Let tam (směr Kuba)

Let zpátky

Madrid - Barajas - Havana - Madrid - Barajas
 • Dospělý
 • Mládežník (12 - 24 let)
 • Dítě (2 - 11 let)
 • Kojenec (do 2 let)

Bude se hodit

Letiště Madrid (MAD)

Air China

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)