Střední Amerika: z Berlína do Panamy
16.4.2021

Střední Amerika: z Berlína do Panamy

10 683

O této nabídce

Předevčírem jsme vás upozorňovali na zajímavé letenky do Kostariky. Dnes se náš hledáček posune východním směrem a na mušku si vezmeme sousední Panamu. Poměrně pestrá nabídka levných letenek do Panamy se nyní nabízí při odletu z Berlína – zpáteční letenky do Panama City pořídíte od 10 638 Kč. Vybírat lze jak z routingů operovaných Iberií, tak aerolinkami z letecké alinace SkyTeam (Air France a KLM). Vzhledem ke specifickým podmínkám přepravy s KLM (viz níže) bude rozumnější zaměřit se na španělského nebo francouzského dopravce. Termínovou inspiraci hledejte v našich kalendářích, ale samotné letenky zakoupíte nejlevněji přímo na stránkách aerolinek. Všechny nabídky obsahují pouze příruční zavazadla – odbavené je pak za příplatek cca 1 000 Kč/směr.

Za uvedenou cenu jsou dostupné letenky mimo hlavní sezonu (ta v Panamě trvá od prosince do dubna), tudíž je nutné počítat s teoreticky deštivějším obdobím (deště přichází většinou v odpoledních či večerních hodinách). Na druhou stranu kombinace „doby covidové“ a mimosezonních termínů slibuje daleko větší klid i na těch nejprofláklějších místech v celé Panamě.

Letecké společnosti Air France a KLM umožňují provést změnu nebo zrušení letenek zdarma. V případě změny vám bude účtován pouze případný rozdíl v ceně mezi původní a novou letenkou. Letenku také můžete zrušit, přičemž vám bude vystaven voucher v její hodnotě s platností 1 rok. Dle našich zkušeností  lze tento voucher později vyrefundovat.

Inspiraci na cestu můžete načerpat z Jirkových cestopisů shrnujících jeho cestu do Panamy, kam se dostal tak trochu omylem, na přelomu roku – první díl a druhý díl.

Vzhůru do Panamy

Panama je hrází mezi pirátským Karibikem a tichem Pacifiku. Je malou zemí, a přesto tak nádhernou. Je tou pravou exotikou, plnou neprostupných džunglí, majestátních hor, skřeku pestrobarevných ptáků a volání drzých opic. Pyšní se neprobádanými ostrovy s naprosto panenskou přírodou. Nekonečné pláže s jemným bílým pískem stíní masivní vulkány, kokosy a slaďounké ovoce tu jsou doslova na dosah ruky. Nad třpytivou hladinou přilehlých vod skáčou skotačiví delfíni, zvlášť při západu slunce, se skleničkou osvěžujícího seca v ruce, je to dokonalý kýč.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Podmínky pro cestování

Pro vstup na území Panamy je nutné se prokázat negativním testem na COVID-19 (PCR nebo antigenní) ne starším 48 hodin, případně je možné podstoupit rychlotest na letišti v Panamě za poplatek 50 USD. Dále je nutné vyplnit online vstupní formulář. Aktuální informace k cestám do Panamy sledujte na webu MZV ČR a VisitPanama.

Jelikož vaší příletovou destinací (pro cestu zpět) bude Německo, je třeba respektovat i tamější vstupní podmínky. Ty aktuálně odkazují na povinnost přeložit negativní test na COVID-19 (lze PCR nebo antigenní) ne starší 48 hodin.

Návraty do České republiky se řídí cestovatelským semaforem. Panama, stejně jako téměř všechny mimoevropské destinace, spadají do tmavě červené kategorie zemí. To znamená vyplnit příjezdový formulář a podstoupit negativní PCR (nově stačí i antigenní) test na COVID-19 ještě před odletem z dovolené. Test nesmí být v době odletu starší 72 hodin. Další PCR test musíte podstoupit ve své domovině, a to nejdříve 5. den po návratu (do té doby je třeba setrvat v karanténě). Více podrobností se dočtete v článku výše.

PS: Pokud si vyberete lety operované společností KLM nezapomeňte na její interní podmínky přepravy. Nizozemská aerolinka po cestujících vyžaduje negativní PCR test (ne starší 72 hodin) i v případě pouhého přestupu na území Nizozemska.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv v Panamě se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Rozhodně vám však doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna anebo s rezervací ubytování ještě počkat (v závislosti na termínu vaší cesty).

Autopůjčovna

Pokud nechcete strávit celou dovolenou na jednom místě, bude půjčení vlastní káry v Panamě tou ideální volbou. Mrkněte se do naší autopůjčovny a road-trip nabere reálné obrysy…

Náhled letenky z Berlína do Panamy od Iberie za 10 638 Kč

Střední Amerika: z Berlína do Panamy

Bude se hodit

Letiště Amsterdam Schiphol (AMS)

Letiště Berlín – Brandenburg (BER)

Letiště Madrid (MAD)

Letiště Paříž – Charles de Gaulle (CDG)

Air France

Iberia

KLM

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)