Divoká Kostarika: San José z Berlína
14.4.2021

Divoká Kostarika: San José z Berlína

11 497

O této nabídce

Střední Amerika je v kurzu a my vám přinášíme další tip na levné letenky. Tentokráte nám do hledáčku padla Kostarika. Levné letenky do Kostariky aktuálně pořídíte v nabídce aerolinek z letecké aliance SkyTeam – Air France a KLM. Cena zpátečních letenek z Berlína do San José vychází na pěkných 11 497 Kč. Termínovou inspiraci hledejte v našich kalendářích, nicméně nejlevnější letenky pak zakoupíte přímo na stránkách daných dopravců. Za uvedenou cenu jsou dostupné letenky mimo hlavní sezonu (ta na Kostarice trvá od prosince do dubna), tudíž je nutné počítat s teoreticky deštivějším obdobím. Na druhou stranu kombinace „doby covidové“ a mimosezonních termínů slibuje daleko větší klid i na těch nejprofláklějších místech v celé Kostarice.

Oba dopravci umožňují provést změnu letenek zdarma. V případě změny vám bude účtován pouze případný rozdíl v ceně mezi původní a novou letenkou.

Aktuální dokumentaci z cest po Kostarice můžete také sledovat na našem Instagramu, kde se o své zážitky z Kostariky dělí Jíťa.

PS: Láká-li vás Střední Amerika, stále jsou dostupné i parádní letenky z Mexika. Z Mnichova do Cancúnu za 9 715 Kč anebo z Vídně do Mexico City za 9 507 Kč.

Kostarika je v „době covidové“ skvělá volba

Je divoká, nádherná, přívětivá a připravená získat si vaše srdce stůj co stůj. Že to pro Kostariku bude hračka, zjistíte už v okamžiku, kdy vám na pláži Marino Ballena naservíruje skákající delfíny, odfrkující keporkaky, na Playa Grande se „zavlní“ a vy zasurfujete, kdy v deštném pralese narazíte na lenochody, spatříte jaguára a vyslechnete koncert sboru složeného z 800 druhů ptáků. Když budete v Parque Nacional Carara krmit pestrobarevné papoušky ara nebo se toulat vysoko v korunách stromů v Montaverde. A až se po výstupu na nejvyšší horu – Cerro Chirripó rozhlédnete po okolí, ucítíte, jak hluboko se vám už teď zaryla Kostarika pod kůži.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Podmínky pro cestování

Pro vstup na území Kostariky není nutné disponovat negativním PCR testem na COVID-19. Postačí vyplnit online vstupní formulář a prokázat se cestovním pojištěním – ideálně od společnosti INS (alternativně lze i od jiné kostarické společnosti či mezinárodní cestovní pojištění – kde však musí být vyšší pojistné krytí). Původně relativně drahé pojištění je nyní levnější díky nižším povinným limitům (20 000 USD pro lékařské ošetření a 2 000 USD na nemocniční ubytování) a vyjde na cca 10 USD/den. Aktuální informace k cestám do Kostariky sledujte na webu Visit Costa Rica anebo na stránkách Velvyslanectví ČR v Bogotě.

Speciální podmínky přepravy má i aerolinka KLM. Ta po cestujících vyžaduje negativní PCR test (ne starší 72 hodin) i v případě pouhého přestupu na území Nizozemska.

Návraty do České republiky se řídí cestovatelským semaforem. Kostarika, stejně jako téměř všechny mimoevropské destinace, spadají do tmavě červené kategorie zemí. To znamená vyplnit příjezdový formulář a podstoupit negativní PCR (nově stačí i antigenní) test na COVID-19 ještě před odletem z dovolené. Test nesmí být v době odletu starší 72 hodin. Další PCR test musíte podstoupit ve své domovině, a to nejdříve 5. den po návratu (do té doby je třeba setrvat v karanténě). Více podrobností se dočtete v článku výše.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv v Kostarice se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Rozhodně vám však doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna anebo s rezervací ubytování ještě počkat (v závislosti na termínu vaší cesty).

Autopůjčovna

Pokud nechcete strávit celou dovolenou na jednom místě, bude půjčení vlastní káry v Kostarice tou ideální volbou. Mrkněte se do naší autopůjčovny a road-trip nabere reálné obrysy…

Náhled letenky z Berlína do San José za 11 497 Kč

Divoká Kostarika: San José z Berlína


Bude se hodit

Letiště Amsterdam Schiphol (AMS)

Letiště Paříž – Charles de Gaulle (CDG)

Air France

KLM

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)