ITA Airways

ITA Airways

ITA Airways (AZ) je vlajkovým dopravcem Itálie a nástupnickou společností po zkrachovalé Alitalii. Mladá aerolinka byla založena v roce 2020 a svůj provoz oficiálně zahájila v říjnu roku 2021. Od roku 2023 vlastní 41 % akcií společnosti německá Lufthansa, která proklamuje svůj zájem získat i zbývající balík akcií a učinit z ITA svou dceřinou společnost. Hlavní báze aerolinky se nachází v Říme na letišti Fiumicino (FCO), menší poté v Miláně na letišti Linate (LIN). ITA Airways je členem letecké aliance Sky Team.
  • Příruční zavazadlo max. rozměry 55 × 35 × 25 cm & 8 kg + osobní věc
  • Občerstvení ano, na všech letech
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://www.ita-airways.com/en_en

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 48 hodin před plánovaným časem odletu. V případě letů do USA je tato doba zkrácena na 24 hodin. Odbavení na letišti je vždy zdarma a provedeš jej na dedikované letištní přepážce před odletem.

Přednostní seating je zpoplatněn. Cena za výběr tvého oblíbeného sedadla začíná na 9 €. Nevyužiješ-li této možnosti, budeš si moci své místo vybrat bezplatně během check-inu.

Naše recenze

Nástupnický dopravce po Alitalii převzal její flotilu i síť obsluhovaných destinací, která prošla částečnou revizí. Bohužel zatím nelétá do České republiky, a tak je využitelnost jejích služeb pro české cestovatele nižší. Z hlediska úrovně služeb se jedná o průměrnou aerolinku, která extrémně nenadchne, ale ani nijak neurazí.

PS: Pokud má tvůj let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžeš získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Všichni cestovatelé jsou oprávněni na palubě přepravit velké příruční zavazadlo s max. rozměry 55 × 35 × 25 cm a hmotností 8 kg. A dále také osobní věc (brašna na laptop, kabelka apod.), jejíž rozměry nesmí překročit 45 × 36 × 20 cm.

Přeprava odbaveného zavazadla závisí na tarifu, v němž jsou tvé letenky vystaveny:

  • Light – není v ceně;
  • Economy – 1× 23 kg (případně 2× 23 kg u cest do/z Japonska);
  • Premium Economy – 2× 23 kg;
  • Business – 2× 32 kg;
  • Comfort (na trase mezi Římem a Milánem) – 2× 23 kg.

Ceník pro extra dokoupená zavazadla (nad rámec základního povoleného limitu) najdeš na této stránce.

Nákup letenek

Letenky od aerolinky ITA Airways zakoupíš přímo na v našem vyhledávači.

Kontakt

Aerolinku kontaktuj na telefonním čísle + 39 06 85960020, které je dostupné každý den od 07:0 do 22:00 (italského času). Kontakty na lokální call centra najdeš na této stránce – v ČR však dopravce své zastoupení nemá.

Dopravce je možné kontaktovat také skrze jeho sociální sítě: Facebook / Instagram / Twitter.

Služby

V rámci vnitrokontinentálních letů je na palubě zdarma servírováno drobné občerstvení ve formě balíčku sušenek + dostane na výběr z alko i nealkoholických nápojů. Na dálkových linkách je vždy podáván teplý pokrm.

Širokotrupé Airbusy využívané na dálkových letech disponují zábavným systémem s množstvím hudby, filmů či možnosti připojení k internetu.

Aerolinka ITA Airways je členem letecké aliance Sky Team (členství zdědila po svém předchůdci, Alitalia), tudíž spolupracuje např. s dopravci jako Air France s KLM.

Destinace

Do Prahy (PRG) aerolinka ITA Airways zatím nelétá.

Ze své hlavní báze na římském letišti Fiumicino (FCO) nabízí širokou paletu letů po celé Evropě, do USA, severní i subsaharské Afriky (Ghana a Senegal), na Blízký východ i do Argentiny s Brazílií nebo do Japonska.

Druhá báze aerolinky se nachází na milánském letišti Linate (LIN), odkud obsluhuje vnitrokontinentální a domácí linky.

Flotila

Ve flotile italského dopravce nalezneš výhradně Airbusy. Jedná se o modely A220-100/300, A319-100, A320-200 a moderní A320neo i A321neo. Spoje na dlouhé vzdálenosti zajišťují letadla typu A330-200, moderní A330-900 nebo A350-900.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)