• Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla – velké o max. rozměrech 55 x 35 x 25 cm a hmotnosti 8 kg, malé o max. rozměrech 45 x 36 x 20 cm a neomezené hmotnosti
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech a malý snack na krátkých linkách
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.alitalia.com

Info o aerolince

Alitalia (AZ) byla italská vlajková letecká společnost. Slovo Alitalia je slovní hříčkou: ali jsou italsky křídla, Italia je Itálie. Založena byla roku 1946 a svůj provoz zahájila o rok později.

Primárním hubem je letiště Řím Fiumicino, sekundárním je Milán Linate. Alitalia je členem aliance SkyTeam.

Letecká společnost se dlouho topila ve finančních problémech, což nakonec vyústilo v zastavení jejího provozu. Poslední let dopravce se uskutečnil dne 14. října 2021 na trase z Cagliari do Říma. Následujícího dne byl její majetek převeden pod novou státní aerolinku – ITA (Italia Transporto Aereo).

 

Naše recenze

Průměrná aerolinka s podprůměrným servisem v ekonomické třídě (business je OK). Ale ceny má báječné! Alitalii máme rádi, protože často prodává jak zlevněné letenky, tak chybné tarify, to se pak do světa lítá za hubičku. Palec dolů za málo letů z Prahy a díky tomu i dlouhé transfery na další lety, noc v Římě je obvykle nutností (pro někoho to může být výhodou).

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 55 x 35 x 25 cm a hmotnosti max. 8 kg, druhé malé o rozměrech max. 45 x 36 x 20 cm a neomezené hmotnosti.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo činí 25 EUR, resp. 50 EUR na letech mezi Evropou a USA nebo Kanadou (při zakoupení letenek v tarifu Light). Vyšší tarify zahrnují odbavené zavazadlo již v ceně letenky.

Nákup letenek

Letenky Alitalie kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefonní linka +420 222 541 900, v českém jazyce.

Kontaktujte aerolinku Alitalia přes email.

Kancelář společnosti v Praze naleznete na adrese: Čelakovského sady 1580/4 (kontakt viz výše).

Služby

Na krátkých linkách dostanete malý snack a nápoje gratis. Na dálkových letech se podává teplé občerstvení a ve vybraných letadlech je k dispozici Wi-Fi, cena za připojení se pohybuje od 2 do 20 EUR (dle konkrétního datového balíčku). Čas si můžete ukrátit s inflight entertainment a širokou nabídkou filmů, seriálů, hudby a her.

Destinace

Z Prahy (PRG) a německých letišť do Říma (FCO).

Dále např. do Dillí (DEL), na Maledivy (MLE), Mauricius (MRU), do Tokia (NRT) a široké škály destinací Jižní Ameriky.

Flotila

Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330, Boeing 777.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)