Logo aerolinky Cathay Pacific

Cathay Pacific

Cathay Pacific (CX) je národním leteckým přepravcem Hong Kongu. Název aerolinky je složen z historického pojmenování Číny – Cathay a slova Pacific, které vyjadřuje splněný sen zakladatelů létat za oceán. Společnost byla založena roku 1946 a patří mezi přední světové aerolinky.

Cathay Pacific je jedním ze zakládajících členů letecké aliance Oneworld a je také vlastníkem dceřiné společnosti Dragonair.
  • Příruční zavazadlo standardní příruční zavazadlo (56 × 36 × 23 cm, do 7 kg) + malé zavazadlo (40 × 30 × 15 cm) jako kabelka, notebook apod. 
  • Občerstvení na krátkých letech menší občerstvení a nápoje v ceně; na dlouhých letech jedno, nebo dvě teplá jídla vč. nealko a alkoholických nápojů
  • Hodnocení
  • Oficiální web cathaypacific.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 48 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 90 minut před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Přednostní výběr sedadla je zpoplatněn a ceny začínají na 20 USD. Seating během online check-inu je zdarma.

Naše recenze

Cathay Pacific patří dlouhodobě mezi absolutní špičku mezi aerolinkami. Prakticky každý rok se umísťuje v hodnocení spol. Skytrax mezi předními dopravci. U této aerolinky platí, stejně tak jako např. Singapore Airlines, JAL či Qatar Airways, že za své peníze obdržíte 100% kvalitu – nadstandardní catering, kvalitní servis, entertainment na palubě, slušný rozestup sedaček atd. Možná, nebo snad právě proto nepatří Cathay Pacific mezi nejlevnější dopravce. Co nás ale mrzí je, že nelétají z Prahy. Ve srovnání s ostatními aerolinkami budete na dosažení cílové destinace pravděpodobně nuceni absolvovat více přestupů.

Zavazadla

Tak jak už to u asijských dopravců bývá zvykem (kromě těch nízkonákladových), k letence dostanete i nadstandardní limity přepravy zavazadel.

Příruční zavazadla jsou zdarma: standardní příruční zavazadlo (56 × 36 × 23 cm, do 7 kg) + malé zavazadlo (40 × 30 × 15 cm) jako kabelka, notebook apod. 

V ceně letenky máte i odbavené zavazadlo (1 nebo 2 ks dle  cílové destinace) do celkové váhy 30 kg, součet všech stran do 158 cm. Při letech do USA nebo na Nový Zéland je váha omezena na 23 kg/ks. 

Nákup letenek

Letenky Cathay Pacific kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Cathay Pacific mají v České republice GSA zastoupení u spol. Globair:

Jungmannova 750/34 (3. patro), 110 00 Praha 1
Tel.: +420 234 723 200
E-mail: [email protected]

Otevírací hodiny: po–pá, 9:00–17:00

Služby

Sedadla v ekonomické cestovní třídě jsou vybavena zábavním systémem s vlastní TV, elektrickou zásuvkou pro připojení např. laptopu. V business a první třídě jsou samozřejmostí prostorná křesla, která se pouhým stiskem tlačítka transformují do vodorovné postele. Na palubě se servíruje několik druhů jídel a k dispozici je široká nabídka alkoholických i nealkoholických nápojů. A to zdarma ve všech cestovních třídách. V letadlech typu Airbus A350 existuje možnost připojení k Wi-Fi síti. Plánováno je také zavedení Wi-Fi sítě do letadel typu Boeing 777. 

Destinace

Aerolinka zajišťuje spojení do více jak 190 destinací a přes 8 000 leteckých tras. Do Prahy bohužel nelétají, ale využít můžete jejich lety z evropských letišť (Frankfurt, Amsterdam atd). Obecně výhodněji vychází přestupní letenky, tzn. z Hongkongu pokračovat dál – ať už do nějaké oblíbené země v jihovýchodní Asii či do Austrálie a Oceánie.

Všechny destinace obsluhované aerolinkou Cathay Pacific naleznete na této stránce.

 

Flotila

Flotila Cathay Pacific se skládá z více jak 160 strojů. Převažují Airbusy A330, Airbusy A350 a Boeingy 777.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)